Autor Wątek: łojotokowe zapalenie skóry  (Przeczytany 23293 razy)

arli

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« dnia: 2006-08-05, 18:22:30 »
macie jakeś sprawdzone zabiegi lub kosmetyki??? jakeś sugestie? : bukiet : ,mój problem polega na tym ze jestem niecierpliwa heheh chcialabym odrazu super efektu hehehe

arli

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-07, 09:21:08 »
no dziewczynki nic nie napiszecie? nic niewiecie?

Gość

  • Gość
Re: łojotokowe zapalenie skóry?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-23, 23:02:14 »
Cytat: arli
macie jakeś sprawdzone zabiegi lub kosmetyki??? jakeś sugestie? : bukiet : ,mój problem polega na tym ze jestem niecierpliwa heheh chcialabym odrazu super efektu hehehe

Na łojokotowe zapalenie skóry skutecznie zadziała maseczka iłowa z Morza Martwego i po niej krem firmy Dr.Nona. Dodatkowo można przemywac buzię roztworem soli z Morza Martwego.
Zagladnij na www.terapia.kr.com.pl

arli

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-24, 20:27:03 »
dziękuje ślicznie:))

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-05, 19:41:48 »
postanowilam odswiezyc temacik, z zapytaniem co z detalu na ten problem  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-05, 20:17:43 »
Łojotokowe zapalenie skóry to poważny problem. Ja osobiście polecam krem lub lotion dla skóry tłustej z Janssena który świetnie wyreguluje pracę gruczołów to chyba tyle z kosmetyki... Reszta to farmakologia i dermatolog.

Gość

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-05, 20:40:22 »
Preparaty do łojotokowego zapalenia skóry: Denoreks, Polytar AF. :lol:

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-05, 22:15:07 »
Cytat: "madzik"
Ja osobiście polecam krem lub lotion dla skóry tłustej z Janssena który świetnie wyreguluje pracę gruczołów .

Ja też polecam Janssena zwłaszcza tą emulsje regulującą jest rewelacyjna + Sebo Controle mask równiez z Janssena.
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-05, 22:44:18 »
no wlasnie mam znajoma ktorej lekarz nie pomogl, i chciala sobie cos kupic. dzieki za porady  :kiss:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline jooassia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 94
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-14, 00:19:36 »
ja osobiście cierpie na łojotokowe zapalenie skóry  :'-(
z doświadczenia wiem że nie jest łatwo pielęgnowac taką skórę.
Drogie kosmetyczki łojotokowe zapalenie skóry to nie to samo co łojotok!!!!!!!!
owszem nazwa podobna ... skóra charakteryzuje się większą grubością i rozszerzonymi porami najczęściej w parti T, lecz na tym nie koniec często obecne są zmiany łuszczące i silnie swędzące. Skóra ma ziemisty kolor i żaden podkład nie jest w stanie tego dobrze zatuszować ze względu na łuszczenie.
Chcę wam przybliżyć ten problem bo teraz sama jestem kosmetyczką lecz na tą chorobę cierpię od jakichś 12 lat! czyli od okresu dojrzewania miałam do czynienia z wielona kosmetyczkami lecz one uważały że to tylko cera łojotokowa źle pielęgnowana!!!!



wg podręcznika do dermatologii pani Jabłońskiej:
Łojotokowe zapalenie skóry,wyprysk łojotokowy( Dermatitis seborrhoica, Eczema seborrhoicum)
zaliczany jest do chorób alergicznych skóry
definicja:jest to wyprysk zależny od podłoża łojotokowego. Zmiany skórne s a rumieniowo- złuszczające i wysiękowe, umiejscowione głównie na owłosionej skórze głowy, w okolicach łojotokowych i drażnionych.

etiopatogenezaschorzenie nie zawsze występuje u osób z ojotokiem. Jest bardzo prawdopodobne, że rolę etiologiczną odgrywa Pityrosporum ovale. Mechanizm immunologiczny nie został udowodniony.

objawy i przebieg ogniska są rumieniowe, wysiękowe i złuszczające, na ogół wyraźnie odgraniczone, często pokryte żółtymi nawarstwionymi strupami, niekiedy wysiękowe.
Najczęstszym umiejscowieniem jest: owłosiona skóra głowy i okolice zauszne, twarz, głównie w lini środkowej (czoło, brwi, fałdy nosowo-policzkowe), okolice: mostkowa i międzyłopatkowa, fałdy skórne i zagięcia stawowe. Świąd jest rozmaicie nasilony. Przebieg jest przewlekły i nawrotowy: częstsze jesienią i zimą. W zmianach długotrwałych w obrębie owłosionej skóry głowy występuje przerzedenie włosów, niekiedy również brwi.

leczenie polega na stosowaniu ketokonazolu (np.Nizoralu) w 2% szamponie lub kremie. W zmianach rozległych i nasilonych niekiedy korzystnie działa izotretinoina w mniejszych niż w trądziku dawkach (20-30 mg dziennie), w zmianach nasilonych stosuje się również średnie dawki kortykosteroidów.

Leczenie jednym słowem przez dermatologa jednak moim zdaniem jest tu potrzebna też kosmetyczka
skóra powinna być regularnie oczyszczana łagodnymi peelingami (czasem jednak trzeba zrobić to manualnie) a następnie nawilżana i poddana zabiegom łagodzącym.

Co do samodzielnego dbania o skórę polecam kosmetyki dla cery bardzo wrażliwej wyszła  seria farmaceris do skóry z trądzikiem różowatym

LIPO-ROSALGIN
Multikojący Krem do suchej skóry twarzy

kuracje specjalistyczne

 Wskazania:
Codzienna pielęgnacja suchej skóry twarzy i normalnej z trądzikiem różowatym, (ze skłonnością do pękania naczynek i powstawania zaczerwienień).

Działanie:
Krem doskonale nawilża oraz poprawia kondycję skóry. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienie skóry dzięki wyciągowi z alg Macrocystis Pyrifera. Octopirox®, który ma działanie bakteriobójcze pomaga zapobiegać powstawaniu zmian krostkowych. Krem łagodzi i koi zaczerwienioną skórę dzięki zawartości D-pantenolu oraz alantoiny.

 Efekt:
Uczucie komfortu dzięki odpowiedniemu nawilżeniu i złagodzeniu zaczerwienień skóry.

 Sposób użycia:
Oczyścić twarz Kojącym Żelem Pharmaceris R, a następnie nanieść krem na twarz. Stosować do codziennej pielęgnacji.

Pojemność: 30 ml

warto pytać w dobrze zaopatrzonych aptekach z kosmetykami o inne firmy i próbki produktów gdyż ten rodzaj skóry jest bardzo wrażliwy i łatwo o alergię. a kupić krem za nie mała sumę bo najtansze są rzędu 40 zł i aby po 2 razach stał na półce same rozumiecie.
Ja przetestowałam już wiele firm nawet clinique , vichy i inne mnie uczulają więc szukam!!

Po zabiegach oczyszczania najlepiej sprawdza się u mnie krem ziaji z wapniem łagodzący :groupjump:
Instruktor Nfu.Oh
Vice Mistrzyni Polski FANTASMAGORIE 2009

Gość

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-02-14, 10:37:01 »
Cytat: "jooassia"


LIPO-ROSALGIN
Multikojący Krem do suchej skóry twarzy


Temat dotyczy łojotokowego zapalenia skóry a nie sądze żeby uzywanie kremu do suchej cery było dobre.
Owszem trzeba nawilzac ale ten krem moze byc za "ciężki" i pogorszyc sprawe.

Offline jooassia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 94
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-02-14, 10:39:59 »
właśnie tu jest problem niewiedzy ten krem nie jest ciężki bo jest przeznaczony do skóry trądzikowej ze skłonnością do przesuszania właśnie tak jak to się dzieje w przypadku łojotokowego zapalenia skóry
łatwo sprawdzic czy dany krem nie jest zbyt ciężki wystarczy pójść do apteki i poprosić próbkę.
Ja z niego kożystam i jest OK.

Krem doskonale nawilża oraz poprawia kondycję skóry. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienie skóry dzięki wyciągowi z alg Macrocystis Pyrifera. Octopirox®, który ma działanie bakteriobójcze pomaga zapobiegać powstawaniu zmian krostkowych. Krem łagodzi i koi zaczerwienioną skórę dzięki zawartości D-pantenolu oraz alantoiny.

widać że nie czytałaś mojego postu dokładnie :?
Instruktor Nfu.Oh
Vice Mistrzyni Polski FANTASMAGORIE 2009

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-02-14, 10:43:15 »
Ten krem służy także do cery z trądzikiem różowatym a więc z dużą ilością rozszerzonych i popękanych naczynek więc nie sądzę, że jest za ciężki  :wink:  Poza tym jest to krem kojący co na pewno sprzyja w łojotokowym zapaleniu skóry ze względu na ulgę i ograniczenie swędzenia  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-02-15, 12:09:22 »
hejka .......szczerze mowiac nie miałam doczynienia z w/w zapaleniem .....z tego co wynika z waszych wypowiedzi klientka taka moze poddac sie zabiegom kosmetycznym...i moje pytanko czy tylko zabiegom łagodzącym czy tu powinnysmy zachowac szczegolna uwage i nic wiecej nie stosowac.....dzieki za odpowiedz

pozdrawiam wszystkich :D

Offline jooassia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 94
łojotokowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-02-15, 12:22:53 »
napewno oczyszczanie z zachowaniem szczególnej ostrożności
poza tym inne zabiegi również tylko trzeba zdawać sobie sprawę na ewentualne alergie które może wywołać np maska kosmetyczna
ja np nie mogę używać kosmetyków na bazie czekolady  :bubble:
choć pochłaniam ją w ogromnych ilościach.
Z tego co wiem po rozmowie z panią dermatolog łojotokowe zapalenie skóry jest dosyć częste więc tym bardziej chciałabym was uwrażliwić na ten temat.
Skóra ta wymaga oczyszczania bo wygląda nieestetycznie jest zgrubiała w miejscach łojotoku, posiada widoczne rozszerzone pory, czyli tak jak przy trądziku ale naskórek złuszcza się w sposób widoczny tworząc strupki, lub przypominając pospolite liszaje. na tych strupkach można zuważyć żółtawą ciecz która skleja warstwę rogową naskórka.
częstym objawem może być łupież na głowie lub łuszcząca się skóra w brwiach.
Instruktor Nfu.Oh
Vice Mistrzyni Polski FANTASMAGORIE 2009