Autor Wątek: sucha skóra na dłoniach  (Przeczytany 9764 razy)

Offline galerko

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #15 dnia: 2015-07-06, 20:53:00 »
ja na bardzo suchą skórę (praca w laboratorium z odczynnikami) mam przepisany taki dermatologiczny kremik, tam nie ma nic poza jakimś cholesterolem, witaminą a i wazeliną ale jest naprawdę świetny, mocno natłuszczający także polecam
Nie pozycjonujemy się!!!

Offline muuutiii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #16 dnia: 2015-11-19, 16:21:00 »
A co poradzicie na suchą skórę pomiędzy palcami? :( Zawsze gdy przychodzi chłodniejsza pora mam dosłownie tarkę między palcami. Nie wiem czy jest to wpływ temperatury właśnie, czy nie dokładnie wycieram dłonie po myciu (a myję dość często, mam małą manię). Głupio to wygląda, nie mówiąc już o tym, że zwyczajnie boli. Mówicie o rękawiczkach. Wystarczy, że nakremuje mocno dłonie i ubiorę takie rękawiczki? Jakie one właściwie mają działanie? Zabieg parafinowy niestety odpada, boję się sama podgrzewać parafinę, sporo się nasłuchałam, ze to mało bezpieczne.

Offline paula8.12

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #17 dnia: 2016-01-19, 15:10:27 »
Sposób na suchą skórę na dłoniach? Według mnie jedynie nawilżanie praktycznie 24/7 i bardzo częste peelingi, spróbuj poszukać w takich sklepach

Offline serpentynka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #18 dnia: 2016-11-18, 19:11:39 »
U mnie się sprawdził krem do rąk Natura Care, ja mam taką wysuszoną skórę po chemii, jak nie założę rękawiczek do sprzątania. Odkąd je wprowadzili w Drogerii Natura to problem znikł, oby zostały już na zawsze bo już nie mam sił na poszukiwania.

Offline Jezebel

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #19 dnia: 2016-11-24, 12:25:50 »
Moim ulubieńcem jest czerwony Garnier, jeśli np. nie wychodzę na mróz bez rękawiczek, to wystarcza, że posmaruję ręce raz dziennie, tylko na noc, i dłonie są cały czas gładkie i nawilżone nawet na kostkach, gdzie szybciutko robi mi się nieprzyjemna tarka. Minus jest taki, że zostaje po nim wyczuwalna tłusta warstwa, więc w ciągu dnia używam jakiegokolwiek kremu, który się w miarę dobrze wchłania i dodaję do tego kroplę jakiegoś olejku, ostatnio jojoba i z czarnuszki.

Offline ela21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #20 dnia: 2016-11-30, 08:07:40 »
tylko kremy pomogą

Offline stapka18

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #21 dnia: 2016-12-06, 11:07:02 »
Krem Evree jest super, bo jest tłusty i zmiękcza:)

Offline feliksm690

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #22 dnia: 2017-08-23, 10:18:27 »
Polecam wizytę u kosmetologa. Na pewno pomoże
Nie pozycjonujemy się!

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #23 dnia: 2018-01-29, 07:50:14 »
W zimie to norma.Sama mam z tym problem.Radze soie jednak z zastosowaniem kosmetyków z aptek ( tych z emolientami). Zauwazyłam generalnie,że maja o wiele lepszae działanie niż drogeryjnie (może dlatego,ze zazwyczaj nie ma w nich zapychaczy takich jak parafina która niezbyt nawilza a stanowi jedynie warstwę barierową)

Firmy, ktore polecam to szczególnie:
Demsa
Emolium
oraz serie zimowe Iwostinu

Najtaniej jest poszukać ich w aptekach internetowych.  https://zamowienia.rodzinazdrowia.pl
« Ostatnia zmiana: 2018-02-05, 08:56:40 wysłana przez eck »

Offline Majka2312

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #24 dnia: 2018-02-05, 22:02:38 »
Mnie pomógł krem do rąk z Bioselect. Naturalny skład bardzo delikatny dla cery, chroni dłonie i intensywnie je nawilża. Skóra po nim jest wygładzona i miękka.

Offline Natszaa77

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: sucha skóra na dłoniach
« Odpowiedź #25 dnia: 2018-03-09, 14:07:34 »
Spróbuj używać masła shea zamiast kremów do rąk. O wiele lepiej natłuszcza dłonie niż krem i skóra zostaje na dłużej nawilżona :)
Nie pozycjonujemy się!