Autor Wątek: Forum "amatorów"  (Przeczytany 6004 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Forum "amatorów"
« dnia: 2006-05-30, 23:40:48 »
Do napisania tego postu skłoniła mnie lektura pewnego tematu, który niedawno przeczytałem a który nie dawał mi spokoju. ;)
Zastanawiam się mianowicie jakie tematy powinny być poruszane na forum dla ludzi zajmujących się amatorsko paznokciami. Amatorsko w moim rozumieniu czyli w domu, bez szkolenia w stylizacji paznokci po prostu "dla siebie", nie chodzi mi o pejoratywne nazywanie kogoś amatorem. Zaznaczam, że nie chodzi mi o jakąkolwiek cenzurę czy też "odgórne ustalanie". Po prostu widzę pewne pomylenie pojęć moim zdaniem.
W dziale dla amatorów widzę wiele tematów dotyczących przedłużania paznokci metodami żelową i akrylową, wręcz pytania o to jak to się robi. Uważam, że nie tutaj ich miejsce. Rozumiem, że osoby bez jakiegokolwiek kursu, fani ładnych paznokci powinni dyskutować o lakierach, zdobieniach, zdrowiu paznokci, dopytywać się stylistek jak dbać o paznokcie akrylowe i żelowe itp. Natomiast same pytania o technikę naładania, używane produkty to chyba nie ten dział. Nie uczymy tutaj stylizacji paznokci. Na wszystkich sensownych produktach jest napisane "for professional use only" czyli po polskiemu "tylko do użytku profesjonalnego". Co to znaczy? Znaczy to ni mniej ni więcej to, że aby uzywać tych produktów trzeba mieć pewną elementarną choć wiedzę na ich temat, którą powinniśmy otrzymać na kursie a nie na forum internetowym. Dlaczego? Dlatego, że pływania też uczy się w basenie a nie korespondencyjnie. Pewne rzeczy trzeba zobaczyć i wykonać pod okiem doświadczonego instruktora, który poprawi błędy i pokaże technikę. Na kursie dowiemy się a przynajmniej powinniśmy się dowiedzieć jak używać produktów, jakie środki ostrożności przy nich zachować, podstawy BHP. Niektórzy chyba nie wiedzą lub nie zdają sobie sprawy, że używane produkty to środki chemiczne, które nieumiejętnie stosowane mogą wywołać poważne skutki. Dlatego styliski tak bardzo namawiają na robienie kursów. Nie z pazerności na kasę... no przynajmniej nie wszystkie ;). Można sobie dziubać tipsy w chacie i być tą "tipserką" ale powinno się rozejrzeć i zrobić choć ten 2-3 dniowy kurs który da absolutne podstawy, które potem należy pracowicie rozwijać. Wiele stylistek zaczynało od fascynacji i pracy w domu na rodzinie i znajomych.
Stylistki wcale się nie obawiają konkurencji domowych dłubaczek bez kursu, przynajmniej nie dobre stylistki. Jakoś nigdy nie słyszałem narzekań dobrych i uznanych stylistek na za małe zarobki na paznokciach lub konkurencję domową. Prędzej takie dłubanie skutkuje tym, że osoba ze zmasakrowanymi paznokciami więcej ich nie założy i będzie wszystkim dookoła mówiła jak to akryl lub żel niszczą paznokcie. Stracą na tym właśnie domowe dłubaczki bo stylistki w gabinetach mają stałą i raczej wierną klientelę o którą dbają. Powoli będą mijaly czasy gdy to cena jest wyznacznikiem czy ktoś chce paznokcie czy nie, jakość będzie odgrywała coraz większą rolę.
Uważam też, że wpadanie na forum z tekstem typu "jestem zwariowaną nastolatką i kocham to i tamto powiedzcie co i jak bo mi się nie chce szukać i kasy nie mam..." cytat oczywiście niedosłowny a potem pyszczenie do osób, które pomimo calego ciężkiego dnia pracy chcą pomóc innym nie jest na miejscu. Trochę pokory w tym zawodzie też się przydaje oraz cierpliwości i pracowitości. Trzeba docenić to, że ktos kto wcale nie musi odpowiada na nasze pytania i problemy. Postarajmy się to miec na uwadze.
Jakiś czas mnie tu nie było i przepraszam za moje zaniedbania. Postaram się nieco wziąć w karby mimo, że leń ze mnie i mieć oko na forum. Postaram sie pomagać ile dam radę i kasować co niektóre texty :>.
Proszę o Wasze opinie co do tego co napisałem. Co sądzicie na temat tego o czym powinno się dyskutować na forum dla osób, niezwiązanych zawodowo ze stylizacją paznokci.
Wiem, że co niektórych mój text pewnie urazi. Mam jednak nadzieję, że po peirwszej urazie przyjdzie pewina refleksja nad tym co napisałem być może nieskałdnie i niestylistycznie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-31, 10:46:19 »
ja tam sie zgadzam z wszystkim co napisales : brawo :

Gość

  • Gość
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-31, 12:47:43 »
Nie jestem jeszcze profesjonalistką i mi również wydaje się że masz racje , bo jeszcze pytania typu " dziewczynki robią mi się pęcherzyki powietrza po nałożeniu tipsów robie wszystko dokładnie tak jak na kursie , jak wy sobie z tym radzieciwe są ok ale niektóre typu jak zrobić tipsy tłumaczenie krok po kroku jest troszkę nie na miejscu bo jeżeli ktoś chce tylko taką wiedzę posiąść wystarczykupić sobie na allegro  "PROFESJONALNY KURS PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI KROK PO KROKU " otrzyma się wtedy certyfikat taki którym potem można sobie podetrzeć nie poweim cio ....... i to tylko za 5 zł . Ja rozumiem że są tu profesjonalne osoby które napewno świetnie by to wytłumaczyły krok po kroku ale żeby potem robić komuś takie rzeczy muszą być do tego podstawy conajmniej . Ja też uwielbiam tego typu pracę i marzyła bym o zakładaniu tipsów ale profesjonalnie nie tak żeby ktoś potem po kątach śmiał się z mojej pracy , i opowiadał to dalej bo wtedy napewno więcej bym takich paznokietków już nie robiła . Wydaje mi się że samo zamiłowanie i talent nie wystarczą żeby robić takie rzeczy , uwielbiam półzabiegi jakie robimy w szkole , czyszczenie itp . ale nie znaczy to że zaproszę koleżankę do domu i za 20 dychy zrobie jej maseczkę i potem oczyszczę jej buZkę , kasa zarobiona ale o tym cotanie się z nią nie chce nawet myśleć .

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-08, 23:48:32 »
Mako,thx 4 You.

Gość

  • Gość
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-09, 10:54:25 »
Poruszyłeś bardzo ważny temat i jak napisałes wart zastanowienia, tylko czy zainteresowane osoby to przeczytają;) mnie tez zdziwilo, ze poruszane są tu tematy przedluzania paznokci, wpadam tu czasem gdyż jeszcze poltora roku temu sama zaglądałam na podobne fora i czytałam porady, opinie itd. Z tym oczywiście da się "walczyć" ;) ale gorzej jeśli dziewczyny po tych wszystkich wskazowkach i opiniach stwierdza ze same moga wszystko zacząc robić, kupią sprzęt i zaczną się ogłaszać(o tym tez pisałeś). W pewnym sensie jest to konkurencja i to zła, bo mozna łatwo się pozniej zniechęcic do stylistek. Mnie bardzo boli pogląd osob, które często winią stylistke, ktora chociaz dobrze wykonuje swoja prace to moze pracować na gorszych produktach, ale oczywiscie gorsze jest to jesli zle wykonuje swoja prace, bo ma za soba internetowy kurs... Obawiam sie ,ze w ostatnim czasie zawod "stylistki paznokci" zostal perfidnie wykorzystany tylko i wylacznie do zbijania kasy a nie do tworzenia pięknych paznokci...

Gość

  • Gość
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-10, 15:59:31 »
mako zgadzam się z Tobą w 100%. Nic dodać nic ująć :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-12, 08:50:14 »
Zalozeniem dzialu dla amatorow bylo aby nieprofesjonalisci nie zadawali pytan w forum dla profesjonalistow.
Nie chce 'reglamentowac' dostepu do forum, gdyz jest to troche problematyczne, zwlaszcza jezeli chodzi o weryfikacje kwalifikacji.
Amatorzy, w moim zalozeniu, powinni pytac o kosmetyki do pielegnacji dloni i paznokci, o lakiery, o rozwiazanie problemow zwiazanych z paznokciami. Nie wchodza w gre pytania o przedluzanie paznokci czy techniki wykonywania takich zabiegow.
Niestety jak widac nawet dyplomy ukonczenia szkolen nie gwarantuja wystarczajacej wiedzy, zreszta przerabialismy temat sprzedazy dyplomu na Allegro.
Nie sposob filtrowac uzytkowniko, bo forum by umarlo smiercia naturalna i staloby sie kolkiem wzajemnej adoracji.
Jezeli jakis uzytkownik narusza regulamin forum to prosze o przeslanie mi jego nicka wra z linkiem do postow!
Taki user po uprzednim ostrzezeniu zostanie zabanowany.

 : ban :

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Forum "amatorów"
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-12, 10:16:26 »
Mako, jak zwykle madrze gadasz- Twój spokój i poczucie humoru, juz nie raz uspokoiło burze jaka rozpętałą sie miedzy nami kobietami, na tym, czy innym forum.... :wink:

Tomku, zgadzam sie z Toba w 100%. : brawo :

Pozostaje jednak pytania- po pierwsze- kto sie tym przejmie? Preciez za grzeczne zadanie pytania "Jak robic tipsy krok po kroku?", nie bedziemy zaraz dawac bana, bo ta osoba byc moze sama nie wie jaka gafe strzeliła, a po naszych postach pójdzie na dobry- polecony przez prfesjonalistki kurs i zostanie po jakims czasie swietna stylistką!  :groupjump:

Co do "reglamenctacji" wejśc uzytkowników, to masz Tomku, niestety całkowita racje- obserwuje dwa fora dla profesjonalistów i niestey, oba ledwie przędą... Czemu? nie wiem.
Oczywiscie,ze wolałabym by na forum dla profesjonalistów byli tylko profesjonalisci z miejszym, czy wiekszym doswiadczeniem- wtedy mozna sie konstruktywnie dzielic wiedza, ale niestety, tak nie jest i nie bedzie.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl