Autor Wątek: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie  (Przeczytany 28966 razy)

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #30 dnia: 2009-09-14, 13:31:45 »
Dokładnie,zgadzam się w 100 %  : brawo :

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #31 dnia: 2011-01-23, 19:41:23 »
kosmetyczka nie zajmuje się leczeniem lecz pielęgnacją i zapobieganiem lub łagodzeniem objawów ale nie leczeniem...nie mamy do tego uprawnien ani nie jesteśmy wykwalifikowane w tym kierunku...możesz stosować zabiegi łagodzące objawy-czyli wyciszające rumień i zaczerwienienia,uszczelniające naczynia krwionośne stosując kosmetyki do skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym...ale pamiętaj:w gabinecie nie wyleczysz tego rodzaju skóry!!!!!!!!!!!moja rada:bardzo dużo przypadków z trądzikeim różowatym żle reaguje na rutynę...więc uważaj stosując ampułki z tym składnikiem:)pomimo to,że dzialanie ma wyciszające naczynia bardzo wiele osób uczula...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #32 dnia: 2011-01-24, 07:58:53 »
Przede wszytskim osoba ktora jest poddana leczeniu przez lekarza dermatologa, nie powinna poddawac sie na czas leczenia zadnym zabiegom, tylko scisle przestrzegac zaleceniom lekarza. Niestety rowniez pozniej najczesciej pozostaje specjalistyczna pielegnacja zawsze pod okiem dermatologa :icon_frown:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Hestia-21

  • Gość
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #33 dnia: 2011-03-11, 12:44:44 »
Mam pytanie jaki zabieg pielęgnacyjny u pani 45 letniej z objawami I stadium trądzika różowatego.

Offline KingaBM

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #34 dnia: 2011-05-04, 17:56:13 »
w gabinecie zaleca sie terpie z zastosowanie pradu stalego, serie galwanow w polaczeniu z naswietleniami lampa sollux z niebieskim filtrem oraz serie jonoforezyna wit.C , wapn, wyciag z ruty. zazywa sie witaminy(C,PP,B2).JEDNAK NAJPIERW NALEZY SIE SKONSULTOWAC Z DERMATOLOGIEM. :wink:

gdzieś wyczytałam, że jonoforezyna, to stały prąd zwany również galwanicznym. Czy więc galwan, a jonoforezyna to u Ciebie pojęcia zamienne?

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #35 dnia: 2011-06-03, 14:30:13 »
Uważam,że od trądziku jest dermatolog nie kosmetyczka i najpierw to on powinien oglądnąć Twoją skórę,później ewentualnie kosmetyczka.

W pierwszej kolejności dermatolog, a potem kosmetyczka po uzgodnieniu z dermatologiem. Kosmetyczka także może pomóc, ale tylko w okresie remisji choroby!! Można pokusić się o prądy, ultradźwięki, zabiegi uszczelniające naczynia...

Offline maartu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #36 dnia: 2017-01-03, 10:20:54 »
Tez jestem zdania, że wszystkie zmiany powinien najpierw obejrzeć dermatolog, a dopiero potem ewentualnie kosmetyczka, która pomoże dobrać odpowiedni pielęgnacyjny i odżywczy zabieg. Trudno tak polecić jakiś konkretny zabieg bez obejrzenia cery i poznania jej skłonności. Ja kiedyś właśnie przez takie dobre rady musiałam udać się za granicę do polskiego dermatologa w Londynie (http://panamedic.eu/lekarz/dermatolog/), żeby pomógł mi uporać się z problemami, których "dostarczyła" mi kosmetyczka. Nikt na miejscu nie umiał sobie z tym poradzić, bo kilka kuracji zakończyło się bez oczekiwanych rezultatów. Ale od początku... Kilka lat temu też myślałam, że nic poważnego nie dzieje się z moją skórą, że jest tylko delikatnie wysuszona i ma skłonności do podrażnień. Zdałam się na opinię kosmetyczki, która wykonała mi zabieg kwasami, żeby odżywić skórę. Nie znałam się na kosmetyce, dlatego w pełni zaufałam osobie bardziej doświadczonej. Po kilku dniach skóra zaczęła schodzić mi z twarzy, a podrażnienia były tak widoczne, że nie dało się ich ukryć pod makijażem. Gdy już żadne domowe sposoby leczenia nie pomagały, poszłam do kilku dermatologów - każdy z nich zalecił inną kurację, ale bez większych efektów. I wtedy akurat zdecydowałam się wyjechać do siostry, która dała mi namiar na sprawdzonego lekarza. Leczenie trwało kilkanaście tygodni, ale teraz nie ma już śladu po tych wszystkich zdarzeniach. Skóra nadal wymaga pielęgnacji, ale już nie eksperymentuję z kosmetykami ani z zabiegami. Stąd też moja przestroga - lepiej najpierw zasięgnąć opinii lekarza, a dopiero potem zdawać się na kosmetyczkę. (Chociaż zapewne nie wszystkie kosmetyczki tak dobrze znają się na skórze, jak pani, na którą ja trafiłam. Myślę, że w tej kwestii po prostu miałam pecha). :)

Offline mati_kowa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #37 dnia: 2017-01-04, 21:47:15 »
Dermatolog, ja pogorszyłam kosmetyczką stan skóry zamiast polepszyć. Jestem teraz w https://plumeria.sklep.pl/nasiona-roslin-miododajnych na zakupach, ale powiem szczerze wam, że dobrze radzicie i chyba będę musiał się posłuchać waszych rad :)
« Ostatnia zmiana: 2021-10-07, 18:51:13 wysłana przez mati_kowa »

Offline maliny

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #38 dnia: 2017-01-06, 17:39:37 »
Dobrze wiedziec :))
Zapraszam do zapoznania się z ofertą elektryka Davtec: Strona firmy Davtec

Offline werature

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #39 dnia: 2017-01-20, 16:17:27 »
 : brawo : : brawo :

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #40 dnia: 2017-01-23, 13:21:33 »
Dermatolog, ja pogorszyłam kosmetyczką stan skóry zamiast polepszyć
Źle trafiłaś :( Dermatolog też nie każdy niestety :(

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #41 dnia: 2017-08-24, 09:27:16 »
Polecicie jakiegoś dobrego dermatologa we Wrocławiu?

Offline your

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #42 dnia: 2017-08-24, 11:15:22 »
Doktor Gomagała, ewentualnie doktor Lelonek. Obie pracują prywatnie i przyjmują w gabinecie Proclinic na ulicy Widok we Wrocławiu. Maja bardzo duza wiedze tak więc powinnas być zadowolona z wizyty.
http://proclinic.pl/oferta/konsultacja-dermatologa/
Niestety, ale nie polecę Ci nikogo na fundusz. Kolejki są duze, trzeba mieć skierowanie. Kiedyś z ciekawości zadzwoniłam w sprawie tego kiedy mozna się zapisać i niestety ale powiedzieli mi termin z wyprzedzeniem 8 miesięcznym....
Dramat. 
« Ostatnia zmiana: 2017-08-30, 09:58:21 wysłana przez your »

Offline Adamek430

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #43 dnia: 2017-08-25, 13:48:45 »
To zależy jaki jest już stadium choroby. Na leczenie moze być za późno

Offline lilaxima

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #44 dnia: 2017-09-03, 19:27:09 »
 : jump2 :