Autor Wątek: elektrostymulacja  (Przeczytany 14601 razy)

Gość

  • Gość
elektrostymulacja
« dnia: 2006-05-01, 15:19:26 »
napisala do mnie kolezanka pytajac sie o zabieg a ja nie mam pojecia o co chodzi, moze wy bedziecie cos wiedzialy nt.
Napisala tak:"

....hmm nie znam profesjonalnej nazwy. Ma działac cos w stylu okładania ciała Guam i owijania foliš. Czyli wyszczyplajšco Tylko ze zamias tego do ciała podłšcza się takie przyssawki i z nich imitowany jest pršd chyba.
Chciałam na to isc, ale tak sobie potem pomyslałam ze od tego mogš naczynka popękac...? "

arli

  • Gość
elektrostymulacja
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-01, 23:37:29 »
elektrostymulacja

Gość

  • Gość
elektrostymulacja
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-02, 07:26:04 »
a moglabys napisac o tym troszke wiecej?
Jesli chodzi o zabiegi na cialo to w naszej szkole skromnie z tym bylo :)

Gość

  • Gość
elektrostymulacja
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-03, 00:40:29 »
jest to zabieg elektrostymulacji co do naczynek nie powinno sie nic stac ale jak wiadomo podczas zabiegu dochodzi do podwyzszenia temp nalezy ostroznie przeprowadzic zabieg aby nie doszsło do rozszerzenia naczyn krwionosnych!podstawa to dobry wywiad

Gość

  • Gość
elektrostymulacja
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-03, 07:47:24 »
dzieki tomaszek

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
elektrostymulacja
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-02, 17:05:36 »
Jednym z zabiegów prądami małej częstotliwości jest elektrostymulacja, którą wykonuje się na okolice nerwów i mięśni.
Wyróżnia się 2 metody elektrostymulację elektrodą czynną i elektrostymulację dwuelektrodową.
Elektrostymulacja czynna polega na pobudzaniu metodą receptorów skóry, szczególnie w punktach motorycznych wyróżnia się punkty motoryczne nerwów i mięśni. punkty motoryczne nerwów tzw. punkt pośredni odpowiada miejscu na skórze w którym nerw znajduje się najbliżej jej powierzchni.
Punkt motoryczny mięśni tzw. bezpośrednio dotyczy miejsca gdzie nerw wnika do mięśni. Mięśnie które wykonują precyzyjne prace np. mięsień gałki ocznej posiadają stosunek włókna nerwowego  do włókna mięśniowego jak 1 : 120000.
Elektrostymulacja opiera się na pobudzaniu punktów motorycznych znajduje zastosowanie w leczeniu niedowładów i porażeń. W przypadku uszkodzeń dróg nerwowych nie obserwuje się zaniku mięśniowego. Mięśnie, które objęte są porażeniem mogą mieć wzmożone napięcie co określa się spastycznością. Odwrotna sytuacja występuje w przypadku kiedy mięsień pozbawiony jest napięcia. Mówimy wtedy o tzw. wiotkości mięśni. Jeżeli będzie uszkodzona tylko część komórek zaopatrująca mięsień to określamy to niedowładem. Komórka nerwowa w centralnym układzie nerwowym całkowicie zniszczona nie regeneruje się, częściowe jej tylko uszkodzenie może prowadzić do regeneracji. Proces odbudowy komórek w obwodowym układzie nerwowym nazywa się degeneracją. Trwa on średnio od 4–8 tyg. Przyjmuje się, że odbudowa nerwu w ciągu doby wynosi od 1,4-2mm. W okresie kiedy nerw się regeneruje jest bardzo słabo odżywiany a mięśnie unerwione przez te nerwy ulegają zanikowi. W elektrostymulacji jednobiegunowej używa się 2 elektrod. Elektroda czynna najczęściej występuje w postaci grzybka lub kulki. Układa ją się na tzw. punkcie motorycznym. Elektroda bierna znajduje się w oddaleniu od czynnej najczęściej pacjent trzyma ją w ręce.

Elektrostymulację jednobiegunową  wykon się najczęściej na mięśniach małych i krótkich dlatego dotyczy zabiegów w obrębie głowy, rąk i stóp. W elektrosty 2-elektrodowej wykorzystuje się 2 elektrody, które układa się bezpośrednio na mięśniu a szczególnie w miejscach, gdzie mięsień przechodzi w ścięgno. Metodę tę stosuje się w przypadku zupełnego odnerwienia mięśni gdzie punkty motoryczne w ogóle nie istnieją. Metodą 2-elektronową  zastępuje ostatnio metoda wieloelektrodowa-(TENS). Wykorzystuje się ją głównie  w celu wzmocnienia siły mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Wskazania do elektrostymulacji obejmują:

Porażenia nerwów obwodowych w tym nerwu twarzowego, trójdzielnego, zaniki mięśniowe, zwiększenie siły mięśnia, redukcja tk tłuszczowej, cellulit, ujędrnianie skóry. Przeciwwskazania: ropne stany zapalne skóry, wypryski, gorączka nowotwory, zaburzenia czucia, rozrusznik serca, zakrzepy, zatory, zakrzepowe zapalenie żył, endoprotezy, miażdżyca tętnic.


źrodło : notatki własne
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Renata

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 99
elektrostymulacja
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-21, 18:59:14 »
Czy macie w gabinetach zabiegi elektrostymulacji?
Niedawno miałam w gabinecie pokaz tych zabiegów i brałam w nich udział równiez jako królik doświadczalny i muszę powiedzieć że jestem zachwycona. Może nie efektami ....jeszcze, bo to tylko jeden przykładowy zbieg, ale uczuciem w trakcie i po zabiegu. na prawdę czułam się jak po porządnym treningu. Miałam podłączone 24 elektrody i byłam owinięta pasami grzewczymi które działały jak mikrosauna. Bardzo miłe doznania i ponoć wysoka efektywność. Tylko aparat drogi 10 tys. to dużo  :roll:  Zastanawiam się czy warto. Może macie te zabiegi w ofercie, jakie jest zainteresowanie?

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
elektrostymulacja
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-01-22, 09:13:57 »
U mnie w szkole (jeszcze jak byłam na studium) był aparat do elektrostymulacji.My jako uczennice mogłyśmy korzystać z niego za pół ceny.Jedna z koleżanek bardzo chętnie poddała się kuracji i o dziwo(bo ja uważam,że najlepsze są ćwiczenia) efekty były bardzo fajne.Ale podstawą jest regularność tych zabiegów.Zainteresowanie też było duże.Przychodziły głównie panie koło 40-stki.Myślę,że warto zainwestować w taki aparat ale trzeba będzie zrobić dobrą reklamę aby klientki się nie bały,że wyrzucą pieniądze w błoto.U nas była seria zabiegów(już nie pamiętam w jakiej cenie)w każdym bądź razie ostatni był gratis :)