Autor Wątek: chlopak chce o siebie zadbac  (Przeczytany 7169 razy)

Offline szymon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
chlopak chce o siebie zadbac
« dnia: 2006-05-01, 10:03:27 »
Witam wszystkie Panie dziewczyny
Potrzebuje pomocy w dziedzinie pielegnacji ciala twaarzy.
Krotko o sobie piszac, za chwile tzydziestka,
co do kondycji mojej skory mialem problemu z tradzikiem
teraz juz jest mam nadzieje koniec tych problemow,
niestety zostaly blizny. Wiem ze niestety one juz pozostana
i za wiele nie da sie z nimi zrobic.
Chcailbym odmienic sswoje zycie, to znaczy zmienic diete, nie to zeby byla zbyt nieodpowoednia ale chyba odstawie slodycze slyszalem ze nie sluza(jestem szczuply) bardziej zdrowo sie odzywiac wiecej warzyw owocow. Chcialbym poszukac sobie dobrego kosmetologa/dermatologa
ktory pomoze mi w pielegnacji, znalezc odpowiednia osobe do zabiegiw kosmetycznych. Dokladnie to nie wiem jakim zabiegom moglbym sie poddac, napewno oczyszczanie a dalej nie wiem.ostatni raz oczyszczalem cere w zwazku z tradzikiem ze 3 lata temu poniej juz nie z roznch wzgladow i mam nieszane uczucia odnosnie profesjonalizmu i jak to nazwe wplywu psychicznego zabiegu. Poniewaz w kilku przypadkach byl to zabieg profesjonaln ktory jednoczesnie nie byl stresujacy a naprawde mnie zrelaksowac poomimo oczyzsczania,a poniej niestety musialem  sie przeprowadzic i dopiero wtedy zobaczylem roznice.
      Wiem ze z wiekim wlotka kolagenowe traca swoje wlasciwosci pojawiaja sie zmarszczki mimiczne itp chcialbym pomoc skorze aby jak najdluzej zachowala swierzosc. Wiem ze chcialbym skore nawilzac, slyszalem o algach ampulkoach. Posiada wiedze na ten temat poniewaz troche sie tym interesuje z tym ze jest to bardzo krepujace poniewaz jestem mezczyzna.
Jesli mozna to prosze o pomoc w sprawie jakich kometykow uzywac, jak ma wygladac taka pielegnacja.
Jesli kots moze mi skazac osoby ktore sa godne zaufania, poradza mi prosze pisac, ew. gdzie korzystac z tych zabiego, mieszkam w wielkopolsce natomiast kilka dwa dni na tydzien bywam we wroclawiu.
Zalezy mi na odpowiedniej relacji atmosferze poniewaz znam roznice i wolalbym sie czuc dobrze i milo.
O sobie moge jeszcze napisac mily normaly chlopak, troche niesmaly z poczuciem humoru.
pozdrawiam i licze na odpowiedzi,
papa

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-01, 10:53:17 »
Na pewno Panie kosmetyczki polecą Ci odpowiedni gabinet i zabiegi.
Przeczytalam twoj post i pierwsze odczucie jakie mnie sie nasunelo to twoja potrzeba znalezienia odpowiedniej kosmetyczki na tyle profesjonalnej...cieplej i opiekunczej.... abys mogl sie poczuc w jej rekach bezpiecznie.... :wink: W Krakowie moglabym polecic taką osobe...ale to nie tu szukasz.... :?
Bardzo fajnie, ze chcesz zadbac o skore po przebytym trądziku . To dobra decyzja i w odpowiednim wieku. Dobry czas na regeneracje. To ze jestes facetem estetą to tylko swiadczy dobrze o tobie:)
W Polsce jeszcze pokutują stare tradycje dotyczące  pielegnacji Waszej płci :wink: Jednak w sferach Vipow oraz biznesu jest sprawa normalną wrecz wymaganą.
Jesli masz poprzez te zabiegi poczuc sie bardziej komfortowo...to czemu nie....ale jesli problem tkwi troszke głebiej moze dobrze bylo by zadbac też o te relacje.
 Pamietaj mimo wszystko nasze cialo to tylko "opakowanie" oczywiscie jak o nie zadbamy tak bedzie nam dłuzej sluzylo....wartosciowi ludzie o tym wiedzą i to wewnetrzne piekno i tak dostrzegają :wink: ....co nie znaczy, ze ciut "estetyki" rowniez jest mile widziane :wink:
P.S
Klopoty ze skora wiąza sie rowniez z wrażliwoscia emocjonalną, sa tez  odreagowaniem organizmu na stres i problemy wewnetrze  lub poprostu burzą hormonow :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-01, 13:11:55 »
bardzo sie ciesze ze faceci zaczynaja dbac o siebie!!!!
napewno bardzoej doswiadczone kolezanki na forum doradza jakie zabiegi i jakis dobry gabinet :)

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-01, 14:27:45 »
Witam!
Bardzo fajnie, ze chcesz dbac o siebie na to nigdy za pozno!
Jezeli masz problem z bliznami i przebarwieniami po tradziku proponuje Ci udac sie do dobrego dermatologa (znam bardzo dobra Pania dermatolog we Wroclawiu) i wykonac kwasy. Duzo mocniejsze od tych w gabinetach kosmetycznych np.TCA (bardzo polecam).
Jezeli chcesz odpoczac to proponuje (juz po leczeniu dermatologicznym) udac sie do salonu kosmetycznego tam sie wszystkiego dowiesz m.in.  jakich kosmetykow uzywac, jak pielegnowac skore, jak czesto odwiedzac kosmetyczke!
Osobiscie proponuje wlasne dobranie kosmetykow gdyz kazdy czlowiek, kazda cera jest inna-y.I czasami sie wydaje ze tanie kosmetyki sa beznadziejne, a wcale tak nie jest!!!
Np. ziaja - jednym wogole nie pasuje a innym bardzo odpowiada i dzialanie i zapachy konsystencje!
Godne uwagi kosmetyki w cenie umiarkowanej to np. Avene, bio derma (Apteka), alessandro (pielegnacja dloni) itp. Babor jest bardzo dobra firma kosmetyczna ale jest bardzo skoncentrowana (mocna)i troszke drozsza, ale sam musisz sprobowac zeby sie przekonac czego twoja skora potrzebuje!
Powodzenia!!!

Ps: Pani dermatolog nazywa sie Barbara Pytrus!

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-01, 16:46:36 »
a jesli chodzi o blizny czy prebarwienia potradzikowe to oczywiscie ze da je sie zlikwidowac (choc nigdy w 100%).
Dobre efekty przynasza kwasy, ja mialam polski peeling ziolowy i jestem naprawde zadowolona.
Jak pojdziesz do kosmetyczki to ona powinna ci powiedziec jakie zabiegi moze wykonac aby pozbyc sie blizn a ty sam powinienes wybrac ktory chcialbys miec wykonany, bo przykladowo bo kwasach spokojnie mozesz wyjsc do ludzi, natomiast po peelingu ziolowym skora schodzi z twarzy, wiec jest z nim wiekszy problem.

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-01, 17:45:08 »
Jezeli chodzi o peeling ziolowy to bardzo nie polecam!!!
Firma bez fachu nie przyklada uwagi do opakowan i skladnikow!
Nie podoba mi sie wogole!
a po kwasach u pani dermatolog np tak jak opisalam wczesniej TCA niestety schodzi skora i to bardzo!
Przy tym kwasie dochodzi do kropelkowego krwawienia gdyz jest tak mocny!
ale oczywiscie kazdt wybierze to co uwaza za sluszne!
Mimo wszystko polecam najpierw dermatologa!!!

Pozdrawiam!

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-01, 17:54:48 »
ja mialam peeling ziolowy i z efektow jestm naprawde zadowolona, ale jesli mozesz Neferete powiedz cos blizej o tych skladnikach i co jest nie tak z tymi opakowaniami?

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-01, 17:58:22 »
sory za pomylke  Nefretete :)

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-01, 17:58:55 »
sory za pomylke  Nefretete :)

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-01, 19:59:03 »
Jaka pomylke?
Nie zrozumialam!
A skladniki to ziola ktore maja naprawde bardzo male dzialanie poza tym w tym peelingu nie dzialaja enzymy tylko tarcie przez co jest bardzo podrazniona skora ale jezeli uwazasz ze jest ok ja wcale nie chce tu przekonywac do swoich racji!
mowie tylko to co uwazam bo bylam na szkoleniu i mialam ten peeling zrobiony!A co do opakowan to uwazam(ale to jest tylko moje zdanie) ze sa nieestetyczne jak na firme ktora troszke pieniazkow zarabia!
Przepraszam jezeli kogos urazam, ale to jest tylko moje zdanie!

Pozdrawiam

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-01, 20:21:52 »
Napisała do Ciebie NEFERETE zamiast Nefretete ;)
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-01, 20:27:37 »
Polecam złuszczanie ziołami Neoderma ale zaznaczam że przez 3 dni trzeba siedzieć  w domu bo skóra schodzi płatami, przy głębokich bliznach na pewno musi być ich więcej do momentu wypłycenia blizn. Zabieg kosztowny bo kosztuje ok.300zł.Polecam również zabiegi z kwasami  ale uwaga! bo teraz jak będzie słońce to nie wolno stosować kwasów.

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-01, 20:51:49 »
Aha nic sie nie stalo  :D !
No wlasnie w sumie to najwazniejsza uwaga co do pory robienia kwasow!
wczesna wiosna bez mrozow i jesien bez slonca :)

Pozdrawiam

Offline szymon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
cd..
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-01, 20:53:28 »
Witam wszystkie Panie, Dziewczyny
przy okazji pozdrawiam bardzo serdecznie.
Dziekuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi.
Chcialbym sie odniesc co do niektorych wypowiedzi.
Bardzo podoba mi sie wypowiedz Pani Eleny, czuje ze jest to
osoba bardzo dobrze znajace sie na tej dziedzinie nie tylko
z punktu widzenia medycznego ale tez duchowego ze to tak okresle.
Wiem oczywiscie ze nasze cialo jest jak gdyby naszym opakowanie,
i ze wazniejsze jest jaka osobe ono w sobie ukrywa.
Wiesz tak jestem dosc emocjonalny, bardzo biore wszystkie uwagi do siebie, najbardziej ubolewaj jesli one sa krzywdzace i nieprawdziwe, ale poniewaz jestem osoba dosc silna psychicznie to radze sobie naprawde z wieloma sprawami. Jestem mezczyzna, i jezeli chodzi o estetyke i symetrie bardzo zwracam na to uwage. Kazdy czlowiek zwraca na nasze cialo w bezposrednim kontakcie uwage, czy to chlopak czy dziewczyna. Nie pomyle sie ze ludziom ladniejszym jest latwiej. Natomiast to jest troche takie bledne kolo , wiesz zle wygladasz zle sie czujesz, mysle ze zabieg, wizyta u fryzjera potrafi nam poprawic samopoczucie. Mysle ze jak o siebie zadbamy, poprawimy sobie humor nabierzemy wiary w siebie i sil. Wracajac do relacji o czym pisalas to, wiesz mlodzi ludzie troche inaczej nas postrzegaja, bardziej zwracaja uwage na opakowanie niz na wartosci ktore posiadaja, potrzeba troche doswiadczenia zyciowego aby sie przekonac z czego tak naprawde skladaja sie te relacje w naszym zyciu. A zapomnialbym jak wazny jest usmiech, naprawde za malo sie usmiechamy, dlaczego polacy sa tak smutni, prosze chociaz panie usmiechajcie sie, ja sie do was napewno bede, chyba zaden zabieg nie dodaje tyle uroku:-)

Wracajac do tematu pielegnacji, to nie ukrywam ze chcialbym sie czuc bezpiecznie w rekach tej osoby,  z profesjonalnym podejsciem i umiejetnosciami, poniewaz jak wspomnialem mialem rozne doswiadczenia piersza pania ktora spotkalem poprostu czulem ze to jest wlasnie taka osoba , pozniej natomiast juz sie tak nie czulem a to bardzo utkwilo mi w pamieci.
Z medycznego punktu widzenia wiem ze zamikaja wlokna kolagenowe skora staje sie bardziej sucha, wolne rodniki niszcza skore.
Mam nadzieje ze znajde osobe ktora poprowadzi mnie w pielegnacji, i mnie zrozumie. Mysle ze jezeli, chce o siebie zadbac, korzystac z zabiegow pielegnacyjnych to poprawi maja kondycje fizyczna jak i duchowa.

Jezeli ktos bedzie chcial napisac do mnie porade wskazowki to chetnie, jesli mozecie to na pw.
Konczac to prosze o mnie nie myslec ze jestem zakompleksionym czy tez hiperesteta. Jestem normalny, troche niesmialy ale zpoczuciem humoru.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za wypowiedzi,
szczegolnie Pani Elenie i Pani Talencji
oraz Pani Nefretete.
Przesylam wszystkim usmiech :-)
ps.przepraszam za taki troche dlugi i rozbiegany post.

Gość

  • Gość
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-01, 21:14:29 »
Panie Szymonie!
Nikt nie mysli ze jest pan zakompleksionym hiperesteta!!!
Poprostu piszemy Panu propozycje co mozna zrobic aby poprawic swoj wizerunek!
Oczywiscie ze najwazniejsze jest piekno w nas i to przyciaga do nas ludzi, ale tak jak Pan wspomnial ze teraz wiekszosc ludzi zwraca uwage na wyglad czasmi sie myla ale uswiadamiaja sobie to za pozno kiedy sie juz w jakis sposob urazi ta osobe!
Poza tym to MY sami nasze spoleczenstwo wykreowalo sobie dziwny poglad na swiat iz to co piekne i zadbane musi byc godne zaufania (tak mowia psycholodzy)!
Ale czy to prawda?

Niestety mlodzi ludzie dowiaduja sie o tym za pozno :(  !

Pozdrawiam

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-05-04, 10:04:34 »
Szymonie:) ....usmiech!!! ....to bardzo dobra uwaga dla wszystkich:)

Powodzenia!
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
chlopak chce o siebie zadbac
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-05-07, 19:15:34 »
Zgadzam się, że jeśli mężczyzna dba o siebie to tylko dobrze o nim świadczy i jest to poprostu atut  :D

Wracając do tematu to na skórę potrądzikową proponuję zabieg głębokiego złuszczania firmy Neoderma, przynosi naprawdę dobre efekty już po pierwszym zabiegu, lub jeśli ktoś chce ograniczyć nieprzyjemne cechy tych zab.(pieczenie, złuszczanie) to proponuję serie kwasów.

P.S. Na forum wszyscy mówimy do siebie na ty, nie paniujemy sobie  :wink:

Pozdrawiam !
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta