Autor Wątek: szkodliwość akrylu/żelu  (Przeczytany 91109 razy)

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-04-21, 09:46:15 »
stanulka a czy my mamy pewność czy szkodzą nam papierosy , telewizor ,komórka, mikrofala. przecież korzystamy z wielu rzeczy które można poddać pod wątpliwość.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-04-21, 09:46:45 »
W następnym numerze PJoC pojawił się kolejny artykuł polemizujący z artykułem dr Bruda i łagodzący trochę tezy, ale i z tego artykułu również nie wynika, że opary akrylu są nieszkodliwe.

Kilka cytatów:

"Działanie drazniące akrylanów na błony śluzowe oczu i dróg oddechowych jest lepiej udokumentowane niż działanie ukłądowe, zwłaszcza na układ nerwowy i krążenia. Należy zatem pamiętać, że działanie układowe może się pojawić po dłuższym czasie narażenia, w sposób niezależny od działania drażniącego."

"Ważne jest jednak, jak to sugeruje dr Brud, aby kosmetyczki zajmujące się modelowaniem paznokci miały świadomość realnie istniejącego zagrożenia."

J.A. Szymańska, J.K. Piotrowski Dyskusji nad szkodliwością "akrylu" dla kosmetyczek ciąg dalszy.


Skserować mogę, ale dopiero w przyszłym tygodniu.[/url]

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-04-21, 09:51:22 »
Moim zdaniem podstawą jest dobra wentylacja (a niestety czytałam kiedyś jakiś raport sanepidu, że żadko który gabinet ma dobrą). Na marginesie dodam, ze w moim gabinecie tez nie maiałm dobrej wentylacji (nie robiłam akryli, ale i tak mi to przeszkadzało).

Poza tym maseczka na twarz i rekawiczki.

I już zagrożenia się zmniejszają.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-04-21, 09:53:31 »
No i zapomniałam jeszcze o jednym.
Jeżeli ta koleżanka jest rzeczywiście uczulona to nawet niewielkie opary (niewyczuwalne w powietrzu) będą jej szkodzić.
Swoją drogą jako uczulenioweic nie najlepszy zawód wybrała  :roll:

Ciężka sprawa jak to rozwiązać...
Musiałyby być oddzielne pomieszczenia.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-04-21, 09:56:58 »
Dziewczyny odszukam mam gdzies artykul zwiazany z produkcją...rozporządzeniami itd...to raczej Monia potrzebuje....kurcze ale wynika z tego ze to Wasze pomieszczenie ma niedobrą wentylacje....obie sobie ladujecie duzą porcyjke chemii...klimatyzacja napewno tez jest dobrym rozwiazaniem no i od razu  2 pieczenie...podniesiecie standard salonu.... zwlaszcza latem....to dopiero jest sajgon... :wink: ....pomalu  :) dogadacie sie na spokojnie...ja dzisiaj Ci to poszukam :wink:


P.S Co do alergii napewno to jest juz sprawa fryzjerki ....to jej ryzyko zawodowe wiec to raczej jej decyzja co dalej z tym zrobi. Napewno wybierajac ten zawod musiala miec od lekarza  Zaswiadczenie, ze nie ma przeciwwskazan do wykonywania tego zawodu.  Ale to w sumie juz nie twoj problem tylko jej...wiec rozwiazac sprawe wentylacji i nikt ci sie niczego nie przyczepi. Trzymaj sie przepisow ...poza tym wykazujesz dobrą wole a na fochy sobie nie pozwalaj.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-04-21, 11:51:37 »
sama jestem zainteresowana artykułami dotyczącymi szkodliwości akrylu , wiec gdyby któs miał jakies ciekawe linki, to napiszcie....  :wink:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-04-22, 10:05:22 »
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 12 czerwca 2002r. ustanowiło :
Produkcja oraz sprzedaż kosmetyków na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z art.4 ustawy o kosmetykach wprowadzanych do obrotu, używane w zwykłych lub innych dających się przewidzieć warunkach, nie moga zagrażać zdrowiu ludzi.  Zas art. 5 ustawy zakazuje m.in stosowania w kosmetykach substancji niedozwolonych.
Wykaz owych substancji niedozwolonych w obrocie kosmetykami zawiera wspomniane na wstepie rozporządzenie.
Jednocześnie prestizowa europejska organizacja pod nazwą The Scientific Committee on Cosmetic Products and Non-Food Products Intendend for Customers (SCCNFP) juz w 2002r. jednoznacznie wskazywala, iz zarowno nadtlenek benzoilu jak i hydrochinony (Hydroquinone HQ oraz Metylether Hydroquinone MEHQ skladniki plynow akrylowych spełniające funkcje stabilizatorow czy tez inhibitorów procesu polimeryzacji), praktycznie nie mają negatywnego oddziaływania na naturalną płytke paznokciową.
Dyrektywa The Commission Of The European Communities nr 2003/83/EC z 24 wrzesnia 2003r. uznaje ww. substancje jako zupełnie bezpieczne w warunkach ich profesjonalnego stosowania.
Nadtlenek benzoilu zostal tym samym wykreslony z listy substancji niedozwolonych do stosowania w kosmetykach i wpisany podobnie jak hydrochinony na liste substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach w ograniczonej ilosci, zakresie i warunkach stosowania.
Toluidyna ( dodatkowy skladnik plynow akrylowych)  w pkt.2 art.5 wymienonej na wstepie ustawy o kosmetykach została dopuszczona   w sladowych ilosciach  tej substancji.
Kryterium to jest bardzo rygorystycznie przestrzegane przez firmy technologiczne produkujace komponenty mas akrylowych.
Zgodnie z ustawą sa one dopuszczone do obrotu.

P.S Proponuje wydrukować  w/wym dyrektywy i przedstawić stronie wnoszącej oskarżenie.
Po czym zając sie odpowiednią wentylacją i po sprawie.
Powodzenia!
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-05-28, 01:59:56 »
Cytat: "tanka"
j
w Europie jeszcze nie ma tak zaawansowanych badań nad osobami praucjącym z akrylem klika lat,ale w USA takie badania są przeprowadzane


Dlaczego więc w USA też akryl jest używany? ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-05-31, 11:28:30 »
Uważa się, że metoda akrylowa jest bardziej szkodliwa, bo liquid śmierdzi, a zel nie. Ja myślę ze cały spor jest właśnie o to. Stereotyp- jak cos smierdz to jest be.

Osobiście mnie takie coś nie przekonuje, tak samo pewnie jak doświadczonych stylistów- ale innym się nie przegada !

Ani akryl, ani żel nie dokonuje inwazji w płytke paznokcia !!!- ona przecież jest matwa !!! jedyne co może ją zniszczyć to nieumiejętne przygotowanie, nieumiejętne ściaganie przedłużonych paznokci lub choroby.

Gosiaczka

  • Gość
MMA oraz EMA
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-09-12, 17:54:08 »
a czy slyszeliscie o MMA (METHYL METHACRYLATE)
oraz EMA (ETHYL METHACRYLATE)

SA TO SKLADNIKI AKRYLU, TEN PIERWSZY TO MASAKRA JEST UZYWANY W TANICH AKRYLACH

A TEN DRUGI TO PONOC MA WIEKSZE CZASTECZKI I NIE PRZENIKAJA DO PAZNOKCIA NATURALNEGO.

CZY KTOS MOZE MA WIECEJ INFO?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-09-12, 21:59:37 »
A co więcej Cie interesuje?
w Polscr zakazane jest uzywanie MMA i w liquidach, które mozesz kupic w Polsce nie ma go.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-09-12, 22:30:22 »
MMA nie bywa tylko w tanich akrylach ale zdarzają się też żele z tym. To żadna nowość, kto czyta branżowe czasopisma od dawna wie czym jest MMA i EMA.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gosiaczka

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-09-13, 07:29:56 »
bo te inforamcje przeczytalam na angielskich stronach i nie wiedzialam o ktore tanie akryle chodzi.
sorry mako ale nie jestem w tej branzy od kilku lat ale miesiecy i proboje zbierac inforamcje powoli powili wiec swoje uwagi ze niby nie czytam to schowaj do kieszeni. zauwazylam ze duzo osob sie lubi wymandrzac na forum zamiast pomagac innym

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-09-13, 23:17:58 »
Cytat: "GOSIACZKA"

sorry mako ale nie jestem w tej branzy od kilku lat ale miesiecy i proboje zbierac inforamcje powoli powili wiec swoje uwagi ze niby nie czytam to schowaj do kieszeni. zauwazylam ze duzo osob sie lubi wymandrzac na forum zamiast pomagac innym


Pliss nie bądź niczym dziecko NEO ;).
Walisz wielkimi literami (one w Internecie są interpretowane jako KRZYK!!!) histeryczne texty zamiast spokojnie się zapytać czy wiemy coś na temat MMA. Albertyna jak widać jest gotowa Ci udzielić informacji zamiast się wymądrzać, nie wiem tylko czy to zauwazyłaś.

Pozdrawiam
Mako :twisted:

... a ręce mam w kieszeniach
w kieszeniach mam ocean... :P

dopisek.
Na dodatek powielasz te same posty w kilku działach a ja to potem muszę kasować.  :evil:
Devil may cry...

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-09-14, 00:16:08 »
MMA to składnik który zakazany jest w produktach do stylizacji paznokci,gdyż powodował ich uszkodzenie,wzamian wprowadzono akryl EMA - bezpieczny w stosowaniu.
MMA jest tańszy niż EMA zatem wiele firm typu "krzak" używa go w pordukcji preparatów do stylizacji,zatem radzę po prostu kupować produkty od sprawdzonej firmy.Ot i tyle :)