Autor Wątek: Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!  (Przeczytany 8963 razy)

Gość

  • Gość
Po zdjęciu akrylu płytka pazokcia jest czerwona, obolała i strasznie miękka, prawie jak papier. Jak najlepiej doprowadzić ją do pierotnego stanu?

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-06, 19:53:54 »
To zależy. Jeśli ta osoba naprawde cierpi z powodu bolących paznokci dobrze by bylo wzmocnić je natychmiastowo jakąś odżywką w formie lakieru utwardzającego.  Kuracje wzmacniające muszą trwać niestety kilka tygodni także nie przyniosą ulgi odrazu.

Aguś

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-06, 20:05:50 »
Do pierwotnego stanu jej niestety zadnym cudem nie doprowadzisz poniewaz paznokie nie odbudowyja sie warstwami lecz poprzez zrastanie co trwa ok 2-3 miesiecy cala dlugosc. Tu potrzebny jest czas niestety.
Z tego co piszesz to stylistka za bardzo sie przylozyla- czy od poczatku przeczuwalas iz cos jest nie tak? Mam nadzieje iz nie sciagalas ich sama lub nie zrywalas?  :roll:

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-07, 10:21:36 »
Nie, nie były zrywane. Ale gdy jeden odpadł samoistnie moj pazokiec był w strasznum stanie, w ogole nie wiem czy to co było pod tipsem mozna nazawac paznokciem.;( Nadal mam załozone akryle i boje sie je zdjąc, poznieważ juz raz strasznie cierpiałam po zdjęciu.

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-07, 10:29:35 »
Moim sdaniem powinnaś po zciągnięciu zstosować utwardzacz do naturalnych paznokci w formie lakieru. Po jakichś 2-3 tygodniach nie będzie Cię już bolalo i będziesz mogla zastosować jakąś dluższą kuracje np. z Nail Tek.

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-07, 13:23:01 »
koncentrat do odbudowy paznokci i poczekać az paznokcie zregenerują sie
to moze troche potrwać nawet kilka dobrych tygodni

Aguś

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-07, 17:18:17 »
Cytat: "Anoolka"
Nie, nie były zrywane. Ale gdy jeden odpadł samoistnie moj pazokiec był w strasznum stanie, w ogole nie wiem czy to co było pod tipsem mozna nazawac paznokciem.;( Nadal mam załozone akryle i boje sie je zdjąc, poznieważ juz raz strasznie cierpiałam po zdjęciu.


Omijaj szerokim lukiem stylistki które Cie tak urzadzily... to niedpopuszczalne!!!  :'-(

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-07, 21:27:21 »
...dokladnie... ja już bym do niej nie poszla... przypuszczam że zamiast zmatowić plytkę paznokcia drobną stroną pilnika to zrobila to pilnikiem o dużej ziarnistości...a więc jak będziesz chciala się pozbyć tych paznokci to po prostu ich nie sciagaj tylko skracaj i oplowywuj boki... i aż tak do momentu zrośnięcia naturalnego paznokcia. Oczywiscie na to możesz, a wręcz powinnaś nakladać jakieś odżywki nie tylko w formie lakieru, ale i oliwki z wit. lub serum wmasowując sobie w waly paznokciowe. I będzie dobrze :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-07, 21:29:00 »
ja tak samo mialam
zamiast zmatowic to pilnik gruboziarnisty
paznokcie dochodzily do sibie jakies 2 miesiace
ale teraz znow mam zelki :lol:

Bizance

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-08, 10:36:26 »
mam taką klientkę. Poprzednia stylistka zamiast zdjąć jej akryl i tipsy tak jak nalezy po prostu jej to wszystko zerwała. Po ponad pół roku zdecydowała się przyjść do mnie i była zaskoczona efektem. Ja widziałam te poprzednie ale pozostawiłam bez komentarza. Uważam, że jak ktoś nie umie pracować w danej metodzie to nie powinien sie za nią brać. Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-08, 12:53:39 »
Też tak uważam...zastanawia mnie jedno - dlaczego one to zrywają... pszecież zrażają w ten sposób te klientki do siebie samych...no i wogóle tak ogólnie do stylistek paznokci...

Bizance

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-08, 14:58:32 »
nie mam pojęcia dlaczego tak postepuja. Zastanawia mnie fakt czy sobie też w taki sposób zdejmują tipsy? Przeciez to potwornie boli. Może nie chca sie przepracowywać bo trzeba sie trochę namachać pilnikiem. Osobiście robie to pilnikiem i moje klientki nie narzekają. Brrr na samą myśl ciarki mi po plecach przechodzą ...

Gość

  • Gość
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-02-08, 17:18:01 »
przyjedz do mnie do salonu obejrze to niesczęście

Offline dorinoko

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-02-24, 13:36:43 »
W ogole nie miesci mi sie w glowie, ze mozna az tak zniszczyc plytke przy zakladaniu tipsow. Niestety niektorew stylistki lub raczej pseudostylistki zamiast zmatowic plytke - po prostu ja piluja - zuplenie bez sensu. Nosze tipsyod kilku lat, sama tez pracuje je wykonujac i nigdy nie zdarzylo mi sie zeby moje paznokcie cierpialy po zdjeciu tipsow. Do ich zdejmowania nie uzywam ani frezarki ani pilnikow - rozpuszczam je w specjalnym plynie do tego przeznaczonym. W taki sposob paznokciesa zdrowe i nie ulegaja uszkodzeniom, nie bola itd.
nydelige negler

Offline ita

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Co zrobić z obolała płytka paznokcia po zdjęciu akryli?!
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-04-20, 12:01:40 »
Zdecydowanie polecam odżywki wzmacniające paznokcie, kąpiel dłoni w parafinie, manicure na ciepło, masaż dłoni i palców z wykorzystaniem oliwki z witaminami( masaz przyspiesza wzrost paznokcia) kremy do rączek i emulsje. :D
      
      Dodane po 4 min.:
                     Pamiętaj też o tym że kolorowe emalie i tak sie nie trzymają na tak znisczonej płytce gdyż lakier szybko nam popęka i wygląa to nie estetycznie, a ciągłe zmywanie ich zmywaczami do paznokci z acetonem dodatkowo je osłabia i wysusza.