Autor Wątek: SOS w gabinecie!!!  (Przeczytany 9980 razy)

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« dnia: 2006-01-06, 18:42:25 »
co robicie kolezanki drogie gdy np.okazuje ze klientka ma uczulenie na jakis skladnik maski czy kremu? sciagacie maseczke...a tu... zaczerwienienie,pieczenie...nie wiem co jeszcze... jak wtedy radzic sobie ,czym lagodzicie?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-06, 20:26:09 »
daje do wypicia  wpano i klade gaze nasaczona woda wapienna , moga tez pomoc algi biale
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-08, 17:00:54 »
pobobno mleko w proszu fajnie z woda rozrobic  i polozyc na twarz. a jakies preperaty lagodzace?

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-08, 19:39:17 »
Ja postępuje podobnie jak Oszin; moze tez byc pianka z D-pantenolem; A algi oczywiście w wodzie mineralnej - ewentualnie przegotowanej;  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-09, 16:41:36 »
Wczoraj wystapiło u mnie na pracowni uczulenie na kolastyne. Dostałam wapno do picia i gaze nasączoną wodą różaną.

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-09, 17:42:56 »
i przeszlo?:) a jaka woda rozana? moze byc taka z Norela np?a moze macie jakies inne pomysly?

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-09, 17:43:38 »
Cytat: "oszin"
daje do wypicia  wpano i klade gaze nasaczona woda wapienna , moga tez pomoc algi biale

skad taka wode wapienna sie bierze?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-09, 20:46:49 »
wode wapienna robilo sie na chemi wiec mozna poprosic  lub kupic z wlasnej szkoly ,zrobic samemu albo  sprobowac na recepte w aptece
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-09, 21:07:38 »
Cytat: "Goya"
i przeszlo?:) a jaka woda rozana? moze byc taka z Norela np?a moze macie jakies inne pomysly?


Przeszło bo ja generalnie "idę ładnie" na wodę różaną. może być Norela jeśli tylko klientka nie ma uczulenie na kosmetyki Norela ( bo ja akurat mam )

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-10, 21:42:36 »
Cytat: "oszin"
wode wapienna robilo sie na chemi wiec mozna poprosic  lub kupic z wlasnej szkoly ,zrobic samemu albo  sprobowac na recepte w aptece
ja nie robilam na chemii takiego cudeńka;) jak to sie robi?

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-10, 21:44:42 »
Cytat: "Artigiana"
Cytat: "Goya"
i przeszlo?:) a jaka woda rozana? moze byc taka z Norela np?a moze macie jakies inne pomysly?


Przeszło bo ja generalnie "idę ładnie" na wodę różaną. może być Norela jeśli tylko klientka nie ma uczulenie na kosmetyki Norela ( bo ja akurat mam )

a jaka inna woda rozana,skoro norela uczula?na calego norela masz uczulenie?? u mnie sie nie zdarzylo w klasie nikomu,dziwna sprawa... po czym Ci wyszlo dokladnie?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-10, 22:02:19 »
woda wapienna -receptura;calcium oxydatum(tlenek wapnia) 1 gram+aqua(woda)155g=woda wapienna  :happyjump: a dokladnie jak sie robi to musze poszukac zeszytu od chemi bo robilam sama 2 lata temu :D ale w w arunkach domowych nie jest latwo bo nie mamy odpowiedniego sprzetu ,wode wapienna rzadko sie uzywa ja osobiscie przez 3 lata 3 razy zastosowalam ,ale jesli ktos chce wiedziec jak sie dokladnie robi to jutro poszukam wykonania  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-11, 09:35:46 »
Cytat: "Goya"
Cytat: "Artigiana"
Cytat: "Goya"
i przeszlo?:) a jaka woda rozana? moze byc taka z Norela np?a moze macie jakies inne pomysly?


Przeszło bo ja generalnie "idę ładnie" na wodę różaną. może być Norela jeśli tylko klientka nie ma uczulenie na kosmetyki Norela ( bo ja akurat mam )

a jaka inna woda rozana,skoro norela uczula?na calego norela masz uczulenie?? u mnie sie nie zdarzylo w klasie nikomu,dziwna sprawa... po czym Ci wyszlo dokladnie?


Kochane ja mam uczulenie wogole na Norela. szczypie mnie zaraz skóra i robi sie brzydko czerwona. U mnie w grupie jeszcze dwie inne dziewczyny też są uczulone. Wody różanej nie próbowałam z Norela. Mamy w gabinecie jakąś inną ale nie pamietam firmy. Sprawdze w niedzielę na pracowni i napisze wam.

Gość

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-11, 19:18:40 »
Dziewczyny jak już mówimy o uczuleniach. Czy jest możliwe i czy spotkalyście się z tym, że robicie zbiegi robicie ich dużo i razu pewnego po jednym z nich klientka mówi , że po wizycie piekły ją tak strasznie oczy ( zabieg na twarz maeczkia i algi z May Stara), że pojechała na pogotowie a tam lekarz stwierdził że ma poparzoną rogówkę???????? tak jak np po spawaniu !!!!!!!! i co Wy na to????? bo ja nie wiem co o tym myśleć!!!!!! Pozdawiam

Aguś

  • Gość
SOS w gabinecie!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-01-11, 20:49:42 »
A czy przypadkiem nie wmasowalas jej ampulki z jakims srodkiem ktory mogl wywolac taką reakcje np kwasy?