Autor Wątek: Gabinet kosmetologiczny?  (Przeczytany 3864 razy)

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Gabinet kosmetologiczny?
« dnia: 2005-12-11, 15:42:55 »
Moja koleżanka zadała mi ostatnio pytanie, czy jako kosmetolog, który mysli o otworzeniu własnego biznesu, mogę swój gabinet nazwać kosmetologicznym... na zasadzie: stomatolog ma gabinet stomatologiczny... nie mam pojęcia... a wszystkie wiemy, ze dla powszechnego zjadacza chleba kosmetyczka i kosmetolog to to samo... mamy te same prawa w gabinecie... więc różnicy właściwie nie powinno być... ale juz tak z ciekawości - jak z tym nazewnictwem? Ktoś sie orientuje???  :o
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Gabinet kosmetologiczny?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-11, 18:14:09 »
z tego co zazwyczaj widuję na reklamach to gabinety kosmetyczne prowadzone przez kosmetologów po prostu na wizytówce mają to wyszczególnione,czyli,np.gabinet kosmetyczny Anny Kowalskiej-mgr.kosmetolog.
Jesli chciałybyśmy być bardziej precyzyjne w nazewnictwie to chyba najprościej taki gabinet byłoby nazwać gabinetem kosmetyki lekarskiej :)

Aguś

  • Gość
Gabinet kosmetologiczny?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-11, 20:12:14 »
Dokladnie tak jak pisze Darianna. Natomiast by tak nazac gabinet to raczej kolezanka musi miec ukonczona szkole medyczą na kierunku dermatologia za specjalizacja kosmetologia.
Kosmetolodzy po szkolach niemedycznych chyba nie mogą tak nazywac swoich gabinetów jesli nie są lekarzami. Trzeba y sie wiec dowiedziec czy jest jakis przepis który reguluje to nazewnictwo.

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Gabinet kosmetologiczny?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-11, 20:56:03 »
Ciekawy temat! jak ktoś sie czegoś dowie więcej niech pisze
pozdrawiam
Anna

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Gabinet kosmetologiczny?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-12, 11:43:20 »
Cytat: "xiania"
Ciekawy temat! jak ktoś sie czegoś dowie więcej niech pisze

Może nie więcej ale malutki kij w mrowisko:
kiedyś widziałem taki reportaż na temat medycyny naturalnej itp. Poruszano tam problem używania słów 'leczniczy, lekarski, medycyna naturalna'. Lekarze mieli zastrzeżenia do używania takich słów.
Co do 'gabinet kosmetologiczny' myślę, że nikty by się nie doczepił, ale jak dla mnie to dziwnie brzmi. Chyba zdecydowanie lepiej jest 'kosmetyczny' a później uzupełnienie tego posiadanym tytułem właścicielki.

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Gabinet kosmetologiczny?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-12, 12:11:20 »
Cytat: "Tomek"
 Chyba zdecydowanie lepiej jest 'kosmetyczny' a później uzupełnienie tego posiadanym tytułem właścicielki.


... ja bym tak postąpiła...

... w kazdym razie zaciekawiło mnie to... do tej pory nie zastanawiałam s ię nad tym...  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń