Autor Wątek: żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)  (Przeczytany 13689 razy)

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-10-05, 09:27:58 »
w swiezo zrobionym zelu nie powinno byc 'pecherzykow' czyli takich malych kropeczek,
natomiast to co pojawia sie pozniej, od brzegow zelu (najczesciej przy skorkach i w miejscu laczenia rozowego z bialym) to zapowietrzenia i sa ta najczesciej kreseczki albo wieksze plamki. jest to zly objaw, bo masa odkleja sie od paznokcia. prawda jest taka ze najlepiej jak by do uzupelnienia wogole sie cos takiego nie robilo, ale w praktyce zazwyczaj na jednym lub kilku palcach minimalne zapowietrzenia zazwyczaj sie pojawia...  minimalne, czyli taka cieniutka widoczna kreseczka, szeroka na 0,5 mm na przyklad

Aguś

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-10-05, 09:33:01 »
Dokladnie Agatko... ale paznokcie nie moga odpryskiwac i to tak szybko  :? Amelio bo wtedy nie spelniaja absolutnie swojej roli :evil:

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-10-05, 11:17:48 »
Dziekuje Wam za rady..ale niestety jak na razie nie mysle o tipsach,bo teraz moje paznokcie cierpia.
Agatko te moje "pecherzyki" były na całych paznokciach a nie tak minimalnie.
A czy to zalezy tylko od nakładania?Czy tez jaki odoba ma zel?
Bo ja wiem,ze ta osoba mi nakładała 3 warstwy żelu i ze niby za żel w słoiczku dała 150zl.

Aguś

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-10-05, 11:23:46 »
To zalezy od sposobu obchozdenia sie z nim i w sloiczki i na paznokciu. :wink:  Poprostu dana pspba nie umiala obchodzic sie z zelem niestety... jeden pecherzyk czy 2 malusie moga sie zawieruszyc ale na calym paznokciu jak są to niestety ale tak nie moze byc.

W tym artukule napisalam troszku o bąbelkach w zelu.


http://stylizacja-paznokci.blog.onet.pl/2,ID26185417,DA2005-05-31,index.html

arli

  • Gość
zielone plamki pod akrylem:)
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-11-13, 17:14:10 »
Witam
chcialam sie dowiedzieć co to za paskudztwo robi sie czasami pod akrylem zielone plamki,pewnie jakies grzybiczne paskudztwo ale od czego? jak z tym walczys,co robić???

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-11-13, 18:46:29 »
jesli jestes klientka, nie dopuszczaj do chodzenia z zapowietrzonymi paznokciami bo wilgoc i ciepelko sprzyjaja rozwojowi drobnoustrojow. jesli paznokcie sie zapowietrza - od razu idz na naprawe, unikniesz brzydkich przebarwien. jesli juz plamy (zawyczaj tzw. zielona bakteria, pseudomonas) sie pojawia, nalezy zdjac paznokcie, dobrze zdezynfekowac zarazone miejsce, i poczekac az plama zrosnie. oczywiscie wszystko to powinna wykonas profesjonalnie stylistka. paznokci z takimi zmianami nie powinno sie pokrywac masa - brak tlenu pod akrylem to kolejny mily gest w strone zielonego paskudztwa... przede wszystkim nie nalezy wiec dopuscic do powstania plamek
zwroc uwage czy stylistka robi paznokietki zdezynfekowanym lub jednorazowym pilnikiem - brudny pilnik to tez jedna z mozliwych drog zarazenia.

arli

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-11-13, 20:30:15 »
dziękuje ślicznie za odpowieć:) pilniki i cały sprzęt koleżanka zawsze starannie dezynfekuje,paznokcie niepodeszly powietrzem, więc jest jeszcze jakaś inna możliwość?

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-11-13, 20:53:53 »
jesli plamki sa, bakterie albo musialy zostac wprowadzone na plytke podczas przedluzania, albo dostaly sie w wyniku zapowietrzenia lub np odklejenia nat. paznokcia od tipsa... same z siebie sie nie pojawiaja ;)
jesli juz sa, paznokcie trzeba zdjac, lekko zetrzec pilnikiem zdezynfekowac miejsce plamy, nalozyc kilka razy primer i wyrzucic pilnik. trzeba poczekac az plama zrosnie [/url]

Gość

  • Gość
Powietrze w żelu-pierwsza pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-05-30, 18:47:27 »
Widziałam tu juz kilka tematów o zapowietrzaniu jednak ja nie robie tipsów, tylko je mam. Więc problem mój polega na tym, że zrobił mi się pęcherzyk powietrza na styku paznokcia i żelu. U stylistki pazokci będę dopiero za kilka dni, jak sobie z tym poradzić do tego czasu, aby odklejojny żel mi nie przeszkadzał? Pomoże mi bezbarwny lakier?

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-05-31, 11:20:28 »
do tego czasu przyklej sobie plasterek na pazurka, lub kup specjalny klej do reperacji paznokci np. Sally Hansen (broń boże super glue itp) i delikatnie zalej zapowietrzone miejsce, Jak już pójdziesz do stylistki ona napewno to skoryguje i spiłuje klej.

 :wink:

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-05-31, 18:05:17 »
Dzieki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie czy stylistka spiłuje mi prawie cały paznokcieć czy tylko to zapowietrzone miejsce, a potem zaleje to żelem od nowa? Mam tipsy 1 raz więc nie wiem.

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-06-01, 10:35:50 »
przy zapowietrzeniach powinno sie robic dużą odnowę, tj. wypiłować prawie wszystko-oprócz koncówki czyli wolnego brzegu, jeżeli masz przyklejonego tipsa- to zostanie sam plastik, dopiero potem stylistka d nowa nałoży materiał i wymodeluje go.

Ps. napisz po jakim czasie noszenia zrobiły ci się te zapowietrzenia !!!, jeżeli po krótkim czase to radze zmienic stylistkę!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-06-01, 11:28:22 »
Cytat: "pink_stilettoz"
przy zapowietrzeniach powinno sie robic dużą odnowę, tj. wypiłować prawie wszystko-oprócz koncówki czyli wolnego brzegu, jeżeli masz przyklejonego tipsa- to zostanie sam plastik, dopiero potem stylistka d nowa nałoży materiał i wymodeluje go.



To chyba zależy jak duże jest zapowietrzenie. Jeśli tylko troszkę podeszło to chyba nie ma sensu przy uzupełnianiu spiłowywać prawie wszystkiego. :| Co innego jeśli jest duże.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-06-01, 15:31:05 »
Heh, niestety zapowietrzenia zrobiły się już na następny dzień po nałożeniu tipsów i od wczoraj zrobiły mi się następne. Co mam zrobić? Żądać naprawy czy zwrotu pieniędzy? Dodam,że stylistka robiła to dokładnie, 3 godziny siedziałam, no ale widocznie coś zrobiła nie tak jak trzeba. Jest mozliwe, że moje paznokcie po prostu nie nadają sie do tipsów? Że jeśli zrobię gdzie indziej, też mi będą się odklejać?

Moja koleżanka wcześniej robiła tipsy u tej stylistki, bardzo ją chwaliła, dlatego do niej poszłam. A teraz chodzę cały dzień wkurzona i rozżalona, że mam takie ładne paznokcie, a takie nietrwałe...I że pieniądze wywaliłam w błoto

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... problemy amatorów ;-)
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-06-01, 20:32:32 »
Według mnie powinnaś zgłosić reklamacje. Skoro ona chce mieć klientki (a napewno chce), to zrobi Ci paznokietki jeszcze raz za free.