Autor Wątek: Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)  (Przeczytany 164159 razy)

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« dnia: 2004-09-23, 11:49:32 »
Autorskie Policealne Studium Kosmetyczne - Katowice
Czy ktoś coś moze mi napisać o tej szkole? Miesci się w Katowicach. a moze jakieś inne szkoły policealne po którym mam technika kosmetycznego?

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-09-23, 15:52:37 »
:) czesc MONA
Ja zaczynam w sobote nauke w 2 letnim studium kosmetycznym w Katowicach,podam ci najlepiej stronke,na ktorej mozesz sie czegos dowiedziec.Pozdrówka :)  http://www.profesja.edu.pl/

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-09-24, 08:06:40 »
Dzieki za korespondencje bo juz myslałam ze nik mi nic nie napisze.

Powiedz mi co słyszałas o tej szkole? Na stronie juz byłam, ale wiadomo że każdy chwali swoje a to jak jest naprawde wie się od ludzi. Szukam szkoły gdzie był by nacisk na praktyke, nie chce wyrzucic pieniedzy w błoto.

Pozdrawiam serdecznie :D

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-09-24, 11:10:43 »
O szkole narazie nie wiele moge powiedziec,bo pierwsze zajecia mam dopiero w sobote,wtedy  sie okaze.
Jezeli chodzi o praktyke,mysle ze 315 godzin to jet sporo jak na studium zaoczne,wiadomo ze na wieczorowym i dziennym byloby tych godzin znacznie wiecej.Zajecia odbywaja sie co 2 tygodnie.Czesne kosztuje 130zł miesiecznie,w tym dostajesz kosmetyki,w innych szkolach bylo taniej,z tym ze trzeba bylo samemu je kupowac.Wybralam te szkole tez ze wzgledu na to,ze ma ona status szkoly publicznej,zalezalo mi na tym.
Studium kosmetyczne znalazlam tez w Chorzowie i Bytomiu,ale w systemie dziennym.

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-11-06, 12:27:46 »
Sadze, ze juz podjelas decyzje i nie przyda Ci sie juz ta informacja, ale policealne studium kosmetcyzne znajduje sie tez w Studium Medycznym na Dabrowce Malej w Katowicach i jest szkola absolutnie publiczna, bez zadnych oplat :) http://www.medyk.katowice.pl/

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-21, 15:36:40 »
ja skonczylam ŻAK w katowicach i chociaz jestem zadowolona, szkola jako instytucja nie okazala sie za przyjazna. wiele problemow z platnosciami, windykator scigal mnie za niezaplacone czesne, ktore byly uregulowane w terminie, w rezultacie musialam zaplacic nalezne odsetki za ktore mnie scigano, bo okazalo sie ze jeden miesiac splacalam troszke dluzej. za kare mialam wplacic osiem zlotych!  :lol:  tyle to mnie nie kosztowaly telefony do warszawy, do windykatora i do lodzi, do siedziby ŻAKa! wiec nie wiem kto tu komu powinien oddac!

jesli chodzi o szkole kosmetyczna, proponuje dwuletnia, ale taka z dobra opinia. ŻAKa nikomu nie polece. chociaz bylo swietnie, szkola jest do niczego! balagan w dokumentacji, niesympatyczne sekretarki, nauczycielka kosmetologii spoufala sie z dyrekcja i takie tam... jeszcze jedno! szkola chciala nas (uczennice) obciazyc kosztami za uszkodzenie nawilzacza przez jedna z sluchaczek. oczywiscie nie doszlo do splaty przez nas ponad 1.700zl. nie podpisywalysmy zadnego oswiadczenia ze bedziemy odpowiadaly za uszkodzony sprzet! ach! szkoda gadac!

w razie czego zapraszam do rozmowy na gg lub do kontaktu poprzez mail.

pozdrawiam :*

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-21, 16:58:31 »
W zasadzie to juz sprawa nieaktualna :) Ja koncze teraz Policealne Studium Medyczne, i mialam problem bo kolidowalo mi to ze studiami i myslalamo przeniesieniu sie na jakies zaoczne :) Ale wszystko mi sie rozwiazalo uff :) Ale chetnie powymieniam sie doswiadczeniami katowickich szkol na gg ;)

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-13, 20:36:29 »
Shelly a mozewsz powiedziec coś wiecej o tej szkole? Konkretnie chodzi mi o studium ksmetyczne. Wszystkie informacje jakie tylko mozesz to mmi podaj pliss bo na str nic nie ma:(

Gość

  • Gość
Wrocław - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-13, 20:59:56 »
Pomóżcie mi prosze podjąć decyzję które studium kosmetyczne we Wrcławiu wybrac. Moze są osoby które chodzą na Studium we wrocławiu i mogły by mi doradzić. Powiedzcie prosze czy jestescie zadowolone itp. Błagam. Bo sie wybieram na któreś i nie wiem które wybrać!!

Plis z góry dziekuje papa

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-13, 21:28:42 »
ok wiec:
1)Co jest po tej szkole (jakie dyplomy, certyfikaty itp)
2)Czy jest to normalne studium kosmetyczne czy cośz medycyną związane? Bo mieści sie w szkole medycznej wiec nie wiem jak mam odbierać tą szkołę?
3)Jacy są wykładowcy?
4)Jakie egzaminy?
5)Jak odbywają się zajęcia?
6)Jak wyglądają zajęcia na pracowni kosmetycznej?
7)Jakie jest wyposażenie pracowni? czy trzeba coś kupować dodatkowo samemu?
8)Czy szkoła sama zapewnia uczniom praktyki zawodowe?
9)Czy są jakieś egzaminy wstępne?
10)Jakie są dokładnie wymagania aby dostać się do szkoły?
11)Czy są jakieś zastrzeżenia?
12)Czy ta szkoła jest bezpłatna tak jak piszesz czy jednak cośsie płaci?
13)Na jakich kosmteykach pracujecie?
14)Jakie jest wyposażenie?
Interesuje mnie absolutnie wszystko:)
Sorki że tak dużo ale to dla mnie bardzo waże.
Jelsi jescze coś możesz dopisać co wiesz (a ja zpaomniałam zapytac) to napisz pliss
Z góry dzieki papa

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-14, 11:07:32 »
Tak interesuje mnie Wrocław z tego względu że mam tam mieszkanie wujka i mam gdzie mieszkac. Ale nic nie wiem o tamtejszych szkołach jakie są gdzie itd i nie jestem na żadną zdecydowana.
I moge w każdej chwili zmienić zdanie i isć do tej szkoły do której Ty chodzisz ponieważ do Katowic mam mniej wiecej tyle samo km tylko gorzej z mieszkaniem ale zawsze moze coś sie znajdzie.
Wiec jesli możesz to odp a ja zadecyduje czy mi odpowiada ta szkoła.
Jesli chodzi o Wrocław to mam tylko kilka informacji o akademie prenier ale nie odpowiada mi ta szkoła.

Wiec z góry dziekuje Papa

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-04-16, 01:57:28 »
Cytuj
1)Co jest po tej szkole (jakie dyplomy, certyfikaty itp)

Po tej szkole jest to, co po kazdej szkole kosmetycznej- dyplom Technika Usług Kosmetycznych ;)
Cytuj
2)Czy jest to normalne studium kosmetyczne czy cośz medycyną związane? Bo mieści sie w szkole medycznej wiec nie wiem jak mam odbierać tą szkołę?

Noo jest to Medyczne Studium Zawodowe, wydzial Technik Uslug Kosmetycznych.. Na Akademii Medycznej tez masz kosmetologie.. Wiadomo, ze troche medycyny jest w kosmetyce ;) I na pewno u nas troche wiecej niz w innych szkolach, z racji medycznego charakteru. Ale program z ministerstwa obowiazuje przeciez ten sam dla wszystkich szkol kosmetycznych.
Cytuj
3)Jacy są wykładowcy?

Rozni ;) Baaardzo rozni.. Mysle, ze cenna informacja jest to, ze o ile szkola istnieje od kilkudziesieciu lat i ma renome jako szkola medyczna, o tyle na plaszczyznie kosmetyzcnej jest nowa, teraz bedzie dopiero trzeci nabor, ja jestem pierwszym rocznikiem... Wiec nie ma jeszcze rozwinietych kontaktow , metod, i wszystko co z tym zwiazane.
Cytuj
4)Jakie egzaminy?

To znaczy?Masz na mysli wstepne? Poki co, obowiazuje rozmowa kwalifikacyjna ikonkurs swiadectw z chemii, biologii, polskiego, wf i plastyki
Cytuj
5)Jak odbywają się zajęcia?

Nie rozumiem pytania.. Jak to jak odbywaja sie zajecia? masz na mysli tryb..? Dzienny, ale otwieraja w od wrzesnia rowniez tryb zaoczny
Cytuj
6)Jak wyglądają zajęcia na pracowni kosmetycznej?

Noo.. zalezy od prowadzacego. Sa trzy nauczycielki kosmetyki poki co. I tak naprawde kazda ma inny sposob prowadzenia zajec. Ale ogolnie- w parach przeprowadzamy na sobie zabiegi.. Ale to wszedzie chyba :P
Na IV semestrze z jedna z prowadzacych powtarza sie wszystko, do szkoly przychodzic moga klienci..Sa rowniez na IV semestrze osobne zajecia specjalizacji- z wizazu i masazu.
Cytuj
7)Jakie jest wyposażenie pracowni? czy trzeba coś kupować dodatkowo samemu?

Hmm.. No wydaje mi sie, ze calkiem niezle.. Teraz przygotowywana jest druga pracownia, sliczna :( a mnie juz nie bedzie  :( jest po kilka egzemplarzy sprzetu kosmetycznego, caly czas jest cos kupowane, jest to sprzet nowy ozcywiscie, kupiony w zeszlym i w tym roku, caly czas jest cos dokupowane.
Cytuj
8)Czy szkoła sama zapewnia uczniom praktyki zawodowe?

Nie wiem jak to bedzie pozniej, ale my, jako pierwszy rocznik, musialysmy same szukac, bo szkola, jak juz wspomnialam nie miala wypracowanych zadnych kontaktow..W tym roku dziewczyny chyba dostaly liste salonow, w ktorych my odbywalysmy praktyki, w przyszlosci za[pewne szkola bedzie pomagac. Zalozenie jest takie, zeby kazdej dziewczynie zalatwic salon jak najblizej miejsca jej zmieszkania.
Cytuj
9)Czy są jakieś egzaminy wstępne?

Pisalam wyzej :)
Cytuj
10)Jakie są dokładnie wymagania aby dostać się do szkoły?

Trudno mi powiedziec, bo wiadomo, ze co rok jest wiecej kandydatow..Na moim przykladzie trudno mowic o kryteriach, bo mialam wysoka srednia..Ale nie sadze, aby byly jakies wysokie progi.
Cytuj
11)Czy są jakieś zastrzeżenia?

Oczywiscie.. Wynikaja one jednak glownie z tego, ze bylam pierwszym rocznikiem.. I musialysmy z kolezankami pokonac naprawde wiele trudnosci, o wszystko walczyc, bylysmy krolikami doswiadczalnymi.. Strasznie duzo nerwow kosztuje nas sekretariat i dyrekcja ;););)
I mimo, ze czesto wsciekam sie na ta szkole to sadze, ze teraz dziewczynom jest o niebo latwiej, maja w zasadzie wszystko i nawet niech mi nikt nie mowi, ze jest zle bo maja wszystko podstawione pod nosek.. ;)
Cytuj
12)Czy ta szkoła jest bezpłatna tak jak piszesz czy jednak cośsie płaci?

Szkola jest bezplatna, tak jak pisalam, panstwowa.
ALE- trzeba zaplacic okolo 100 zl raz na rok, na tzn Rade sluchaczy- pieniadze z tego ida na imprezy szkolne i na przedmioty jednorazowego uzytku kupowane hurtem szkole.
No i na pracowni- na kosmetyki skladac sie trzeba, zeby bylo na czym pracowac :P zal;eznie od umowy- 30 lub 40 zl
Cytuj
13)Na jakich kosmteykach pracujecie?

Na takich, jakie sobie kupimy :P Roznie, na poczatku glownie Dermika, Ziaja, Charmine Rose, Norel, Depileve, Anesi... teraz glownie- Anna Lotan, hmm.. no naprawde roznie.
Cytuj
14)Jakie jest wyposażenie?

To pytanie juz bylo..

Jejku, zmeczona jestem, moze niektore rzeczu niejasno opisalam, ale zasypiam.. W razie watpliwosci- pisz, pozdrawiam :)

Gość

  • Gość
policealne studium kosmetyczne - Katowice i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-04-21, 22:45:05 »
Wlasnie skonczylam liceum(jestem w trakcie zdawania matury:((( )i wybieram sie na kosmetyczne studium policealne.Nie mam pojecia jaka szkola jest dobra.mam nadzieje ze ktos z was mi poradzi.Zalezy mi na dorej szkole lecz tanie.Pomozcie blagam!!! :roll:

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-04-21, 23:27:34 »
Hej ;) po 1 wklejam Ci link do strony mojej szkoly - Panstwowe I Medyczne Studium Policealne.
http://www.medyk.katowice.pl/

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-04-22, 09:19:26 »
Jeśli chodzi o szkoły z Katowic, to z opinii moich koleżanek słyszałam, że nie warto iść właśnie do Żaka ( do żadnej szkoły) , nie polecam przereklamowanej Akademi Prenier na Sobieskiego i w Profesji też nie jest za ciekawie (ul. Słowackiego - tam znajduje sie tylko sekretariat i tam mają duży bałagan, bo sama szkoła jest może troche lepsza). Nie znam tych szkół
,od wewnątrz, bo to nie ja sie tam uczyłam, wiec tylko powtarzam co słyszałam. Może warto zastanowić się nad szkołą Shelly. Ja sama wybieram sie do Gliwic na Akademicką (to dobra szkoła), tam lepiej mi dojechać, ale jakbym mogła to pewnie szkoła "medyk" by mnie zaiteresowała.