Autor Wątek: stypednium socjalne ?  (Przeczytany 2543 razy)

tyreczka

  • Gość
stypednium socjalne ?
« dnia: 2005-09-13, 18:41:30 »
Nie wiem czy w dobrym mojejscu napisze swój post ale  :oops: ...mam pytanko a chodzi mi o to jakie trzeba skełniac warunki zeby otrzymywac stypendium ? bo ja nie mam zielonego pojęcia a chciałabym sie o nie ubiegac a nie wiem czy mam szanse ? pozdrawiam serdecznie ;)

Gość

  • Gość
stypednium socjalne ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-13, 21:08:51 »
yyyy
eeeee
a jakie stypendium? w sensie w jakiej placowce/szkole?
bo kazda ma inne wymagania wiec odpowiedz nie jest prosta

napisz gdzie, moze ktos kto do tej samej szkoly chodzil lub chodzi bedzie w stanie udzielic Ci informacji

a, jeszcze jedno... ubiegac sie trzeba zawsze (zlozyc podanie jesli spelniasz warunki), najwyzej nie przyznaja...
pozdrawiam

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
stypednium socjalne ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-13, 21:10:36 »
Nie wiem o jakie stypendium Ci chodzi ale jesli o takie, które przyznaja w szkole to tak naprawdę wszelkie zasady zależą od możliwości finanswoych szkoły. Zazwyczaj jest tak, że nie mozna przekraczać jakiegoś okreslonego dochodu brutto na osobę w rodzinie - trzeba przedłożyć różne dokumenty, m.in. zaswiadczenie z Urzędu skarbowego o zarobkach, zaświadczenie ze szkół rodzeństwa jeśli się uczą itd. Składasz to wszystko do szkoly, a komisja rozpatruje podanie. Ale jak mówię, nie wiem o jakie stypendium Ci chodzi.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
stypednium socjalne ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-16, 15:12:34 »
Przecież napisała że o stypendium socjalne.
To są pieniądze z Unii Europejskiej.Dla osób uczących się w szkołach mających uprawnienia publiczne.Niepamiętam ale dochód na ręke dla 1 osoby w rodzinie niemorze przekraczać 300 coś złotych(coróż się to zmienia)

Są jeszcze inne stypendia np za dobre stopnie i jakie to będzie zależy od szkoły.Socjalne wynośi od 50 do 200 zł za miesiąc