Autor Wątek: Uprawnienia  (Przeczytany 2975 razy)

Offline Paulina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Uprawnienia
« dnia: 2017-09-06, 15:13:00 »
Dzień dobry, czy istnieją oficjalne, państwowe uprawnienia dla stylistek manicure, pedicure i rzęs, czy jest to tzw wolny zawód nie wymagający uprawnień państwowych.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-09-07, 08:21:15 »
Nie jest to zawód regulowany. Nikt nie sprawdza kwalifikacji :(

Offline HS2009

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-09-26, 09:53:05 »
Niestety wystarczą jedynie kursy lub Twoje własne predyspozycje/umiejętności. Nikt nie sprawdza kwalifikacji nad czym ubolewam, bo kilka razy samej zdażyło mi się trafić na Panie, których ego było wyższe niż ich kwalifikacje.
Nie pozycjonujemy się!

Offline NOX Nails

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-10-29, 12:14:20 »
Niestety wystarczą jedynie kursy lub Twoje własne predyspozycje/umiejętności. Nikt nie sprawdza kwalifikacji nad czym ubolewam, bo kilka razy samej zdażyło mi się trafić na Panie, których ego było wyższe niż ich kwalifikacje.

Dlatego warto wcześniej sprawdzić prace danej stylistki aby uniknąć rozczarowań, tym bardziej w czasach gdy część osób uważa się za profesjonalistów po ukończeniu internetowego kursu... :)

Offline JamesScarborough1989

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2018-03-26, 12:53:03 »
Dziewczyny, a czy ja - czyli chłopak mogą zajmować się manicurem i pedicurem ? Przyszłybyście do takiego salonu? Mnie to bardzo interesuje i lubię robić paznokcie siostrze, mamie i ich koleżankom/znajomym, ale nigdy nie robiłem tego tak oficjalnie  i nie chce się wygłupić.

Offline Mausik

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Człowiek staje się tym, o czym myśli. - R.W. Emers
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-04-03, 09:24:28 »
Ja mysle ze kazdy ma prawo robic to co lubi i umie :D Dlatego ja jako facet korzystam z uslug fryzjera i czasem robie tez paznokcie tzn podstawowe rzeczy. nie mial bym oporow przed tym zeby facet wykonywal usluge i moja luba takze nie mialaby nic przeciwko. Wazne sa umiejetnosci a nie to jakiej kto jest plci. Popatrz ilu jest zabiestych meskich fryzjerow ;D trzeba miecv dystans a jak ktos nie chce to niech nie chodzi :) Ja uwazam ze to super
Mausik :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 2018-04-05, 11:27:04 »
Płeć nie ma tu znaczenia. Ważne są umiejętności a co to 'pedicure' to zerknij ko jest twórca metody Arkady, czy kim są szkoleniowcy np. w Kerpro :)

Offline bizplanner

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Uprawnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 2019-08-24, 20:03:16 »
potwierdzam, nie trzeba mieć specjalnych uprawnień (wyjątkiem będzie makijaż permanentny).

Bardzo przyjemna branża do uzyskania dofinansownia na start, zarówno dla mobilnej jak i stacjonarnej formy.