Autor Wątek: PILNE umowa dzierżawy sprzętu - macie doświadczenia?  (Przeczytany 1940 razy)

Offline stephaniekrol

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Witajcie!

Pierwszy raz wątkuję na tym forum więc witam wszystkich serdecznie!  :-D

przymierzam się do wynajmu sprzętu do zabiegu na ciało. Pierwszy raz chwytam się czegoś takiego i brak mi doświadczenia ... proszę o rady dotyczące umowy, na co zwrócić uwagę?

na ten moment mam spostrzeżenia:

1. UBEZPIECZENIE WYNAJMOWANEGO URZĄDZENIA? - W momencie przekazania mi sprzętu przelewa się na mnie ryzyko utraty lub zniszczenia majątku - tutaj sobie myślę, że absolutnie takiego ryzyka podjąć nie chcę więc z pewnością kłania się ubezpieczenie. Pytanie: czy są ubezpieczenia które ubezpieczą mi ten wynajmowany sprzęt? jak wy rozwiązałyście tą kwestię? miałyście kiedyś problem z uszkodzeniem wynajętego sprzętu i wielki orzech do zgryzienia z tego powodu?

2. WARTOŚĆ SPRZĘTU. podanie w umowie wartości sprzętu i jest to kwota sprzętu NOWEGO, nieużywanego. Domyślam się, że sprzęt który jest oddawany pod wynajem nie jest nowy więc jak mam się do tego ustosunkować?

3. UMOWA W 2 JĘZYKACH .Jeżeli firma jest zagraniczna, to umowa jest w dwóch wersjach językowych. Mój język mogę podpisać oczywiściebez problemuale wersja języka obcego powinna być notarialna chyba prawda?

pozdrawiam serdecznie i czekam na Waszą pomoc!  :roll: :przytul:

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: PILNE umowa dzierżawy sprzętu - macie doświadczenia?
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-03-31, 12:22:56 »
Miałam wynajmowane urządzenie i kilka spraw pamiętam. Ubezpieczenie było na właściciela, od wszystkiego, z aneksem że stoi u mnie, i właściciel może je przewozić. Pamiętam że bardzo drogie ubezpieczenie, i oczywiście było mi doliczone do miesięcznej raty najmu. Wartość sprzętu powinna być uaktualniana co miesiąc o amortyzacje. Trzeba pamiętać, żeby koszt przeglądów i wymiany elementów eksploatacyjnych leżał po stronie właściciela sprzętu, inaczej dostaniesz taką fakturę za to, że strat nie odrobisz przez rok. Ogólnie jest to zawsze opłacalne tylko dla właściciela sprzętu, bo ten zarabia bez względu na twój obrót i ma pokryte koszty zakupu czy rat. Dzierżawcy opłaca się bardziej wzięcie leasingu, i to dużo bardziej.