Autor Wątek: dezynfekcja pilników  (Przeczytany 3174 razy)

Offline ola2525

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
dezynfekcja pilników
« dnia: 2014-08-07, 16:09:02 »
Hej dziewczyny, nie jestem kosmetyczką, jednakże mam pytanie. W jaki sposob zazwyczaj dezynfekuje się pilniki? Pytam bo byłam dzis na manikiurze i niestety podczas piłowania paznokci pilnik skaleczył mi skórę dosyć głęboko :( boję się ze moglam sie czyms zakazic (HCV). czy czesto zdarza sie zranienie podczas pilowania? czy mam powody do obaw?
bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: dezynfekcja pilników
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-12-13, 13:13:06 »
Hej dziewczyny, nie jestem kosmetyczką, jednakże mam pytanie. W jaki sposob zazwyczaj dezynfekuje się pilniki? Pytam bo byłam dzis na manikiurze i niestety podczas piłowania paznokci pilnik skaleczył mi skórę dosyć głęboko :( boję się ze moglam sie czyms zakazic (HCV). czy czesto zdarza sie zranienie podczas pilowania? czy mam powody do obaw?
bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam

Pilniczki (szklane) powinny byc sterylizowane w autoklawie ( jezeli kosmetyczka nie wyciagnela ich z zadnego papierowego, jednorazowe pakietu najprawdopodobniej tego nie robila)
my uzywamy pilnikow jednorazowych, wyrzucamy je bezposrednio po zabiegu wiec klienci spią spokojnie;) mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. nie powinna byla cie zranic - to ewidetny blad w sztuce;p
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe