Autor Wątek: Potrzebna pomoc !!!!  (Przeczytany 1713 razy)

Offline pytająca24

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Potrzebna pomoc !!!!
« dnia: 2013-02-13, 20:38:46 »
Witam wszystkich!

Planuję otworzenie własnego gabinetu kosmetycznego. Jednak na chwilę obecną jestem zatrudniona w firmie produkcyjnej na cały etat. Myślę o założeniu własnej działalności i jednoczesnej pracy w obecnej firmie.

 Chcę spróbować i sprawdzić czy będzie się wszystko pomyślnie układać. Ponieważ nie będę mogła ze względów finansowych pozwolić sobie na wynajęcie lokalu wpadłam na pomysł że chcę dojeżdżać do klientek bądź przyjmować je w domu.  Moje pytanie : Czy taki pomysł przejdzie  ze względów np sanitarnych? Czy muszę jednak mieć lokal...??? Jak to wszystko zorganizować...???od czego zacząć?  bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Potrzebna pomoc !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-14, 07:34:58 »
Jestem przeciwnikiem tego typu działalności ale z tego co mi wiadomo są tzw. mobilne gabinety.

Offline pytająca24

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Potrzebna pomoc !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-14, 13:23:36 »
Dlaczego jesteś przeciwnikiem???

To miałby być przejściowy okres, a potem wiadomo lokal i działalność pełną parą:) Jeśli oczywiście wszystko się uda:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Potrzebna pomoc !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-02-14, 15:23:23 »
Ze względu na brak, moim zdaniem, możliwości nadzoru sanitarnego nad taką działalnością. Nie twierdzę, że osoby prowadzące taką działalność nie dbają o to ale kontrola jest zdecydowanie bardziej utrudniona. Poza tym jest to nierówne traktowanie podmiotów- ten otwierający działalność stacjonarną musi spełnić całą masę wymagań (np. wymogi budowlane itp.) gdy 'gabinet mobilny' takich wymogów nie musi spełniać.

Offline Darek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Potrzebna pomoc !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-02-26, 11:08:49 »
Myślę że jesteś własnie przed zwrotnym momentem w swoim życiu. Masz szansę coś zmienić. Wiele osób ma trudne początki i trzymam kciuki aby Ci się udało. Musisz robić wszystko zgodnie ze sztuką kosmetyczną i wzorowo obsługiwać klientów - wtedy zyskasz następnych, którzy po czasie wygenerują Ci zysk potrzebny na start we własnym gabinecie.

Masz wielkie chęci a to już coś.  Teraz te chęci zamień na pracę i zacznij od biznesplanu. On pomoże Ci poznać potencjalne możliwości i określi ew. zarobki oraz wskaże jak długo będziesz musiała pracować w ten sposób aby wreszcie przejść na swoje.
Pozycjonowanie!