Autor Wątek: gabinet pedicure i manicure  (Przeczytany 4735 razy)

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
gabinet pedicure i manicure
« dnia: 2012-07-10, 19:33:20 »
 Witam Was wszystkich serdecznie :) Niedługo otwieram własny salon kosmetyczny i mam mały dylemat.
Orientujecie się czy w jednym pomieszczeniu mogę wykonywać zarówno pedicure jak i manicure? oczywiście przy oddzielnych stanowiskach pracy oddzielonych parawanem. Zastanawiam się czy w takim pomieszczeniu wymagana jest jedna umywalka czy dwie tj w pomieszczeniu zabiegowym (twarz) ??
Błagam pomóżcie..... panie z sanepidu niezbyt są chętne aby udzielić informacji
dzięki z góry
pozdrawiam

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: gabinet pedicure i manicure
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-07-11, 08:35:00 »
Przepisy jeszcze się nie zmieniły i wg nich stanoisko pedicure, powinno być wydzielone o powierzchni co najmniej 6m², odizolowane od innych stanowisk, wyposażone w brodzik do moczenia nóg z bieżącą zimną i ciepłą wodą lub przenośny brodzik do moczenia nóg, który myje się i dezynfekuje po każdym użyciu.

Nowy projekt został ponownie przekazany do konsultacji w maju 2012. W nim nie ma takich wymogów, ale nie wszedł w życie.
« Ostatnia zmiana: 2012-07-11, 09:00:28 wysłana przez Tomek »

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: gabinet pedicure i manicure
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-07-12, 07:17:04 »
dziękuję bardzo za odpowiedź :)
pozdrawiam

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: gabinet pedicure i manicure
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-01-15, 14:27:21 »
Witam Was wszystkich serdecznie :) Niedługo otwieram własny salon kosmetyczny i mam mały dylemat.
Orientujecie się czy w jednym pomieszczeniu mogę wykonywać zarówno pedicure jak i manicure? oczywiście przy oddzielnych stanowiskach pracy oddzielonych parawanem. Zastanawiam się czy w takim pomieszczeniu wymagana jest jedna umywalka czy dwie tj w pomieszczeniu zabiegowym (twarz) ??
Błagam pomóżcie..... panie z sanepidu niezbyt są chętne aby udzielić informacji
dzięki z góry
pozdrawiam
wszystko zalezy jak sie dogadasz ze swoim sanepidem. ja musialam wyodrebnic drugie pomieszczenie, chociaz wydaje mi się, ze opcja z parawnem powinna sie przyjac. tez tak nie powinno byc, ze osoby ktora pozniej przyjda do ciebie na kontrole nie chca juz teraz udzielic ci informacji :(
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Snajper79

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: gabinet pedicure i manicure
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-07-01, 11:10:59 »
Dobre :)
Nie pozycjonujemy się