Autor Wątek: studia - kosmetologia - przedmioty licealne  (Przeczytany 14358 razy)

Offline Aniaant

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« dnia: 2011-04-25, 19:36:20 »
witam :)
Mam takie małe pytanie, otóż, czy chemia nauczana w liceum ma coś wspólnego z chemia na kosmetologii (studia) ? Otóż, czy osoby niechętnie nastawione do chemii w liceum mają ''jakieś'' szanse na studiach? Wiadomo, że kosmetologia to głównie biologia, chemia? Ale czy to teoria? Czy wzory,reakcje, równania?
Jeśli ktokolwiek ma o tym jakieś pojęcie, proszę o odpowiedz :)
dziękuję!

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-04-26, 14:26:43 »
raczej coś innego :)

a to co będzie na zajęciach zależy od wykładowcy i od systemu zajęć (dzienne , zaoczne)

my miałyśmy składy preparatów kosmetycznych ich działanie na skórę, ale także same je produkowałyśmy
równań i typowych z chemii zagadnień sobie nie przypominam :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Aniaant

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-04-26, 15:06:19 »
zaocznie i to nie np. w Akademii Medycznej czy Wyzszej Szkole Medycznej, a np. GWSH czy Szkola im. Tyszkiewicza w Bielsku :)

 chodzi mi glownie o to, czy mimo obecnego nastawienia do chemii moge tam spokojnie, bez zniechecenia sie wybrac? Teorię jakoś pochłonę tym bardziej, ze beda to rzeczy, ktore mnie interesuja, ale wlasnie gorzej jesli wejda jakies reakcje czy cos. dlatego chcialam wiedziec :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-04-26, 18:09:38 »
no to na zaocznych nie ma raczej czasu na równania, poza tym do niczego się Tobie nie przydadzą :)

zresztą szczerze mówiąc nic z chemii kosmetycznej nie przydało mi się po szkole, moze przydaje się ludziom którzy idą dalej np. pracują przy produkcji kosmetyków i muszą najpierw zrobić dodatkowe specjalizacje

maseczki w zasadzie kupujesz gotowe więc robić ich też nie musisz umieć, skład lakierów do paznokci lub farb do włosów również uważam za jedną z tych rzeczy której nigdy nie będę potrzebowała, ale kuć durne nazwy trzeba było :P
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-04-26, 19:40:04 »
Ja powiem tak: też zlekceważyłam chemię w Lo, ale i tak wiedziałam z niej więcej niż z matematyki...
Jak wspomniałam na tym forum w innym temacie chciałam się tej chemii nauczyć dla siebie z prywatnego powodu x   
I niestety bez tego czego nie umiem z Lo to dla mnie czarna magia i dałam sobie spokój. Może jeszcze kiedyś się za to wezmę, nie wiem. Może znajdzie się inny ważniejszy powód y, bo tamten przestał być taki ważny.


Offline Aniaant

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-04-26, 19:52:50 »
czyli raczej Pani odradza? w sumie w liceum na chemii mi nie zależało, ale zależy mi na tej kosmetyce. przeczytałam jakie przedmioty tam są wykładane i w sumie sama biologia i chemia.. trochę mnie to przeraziło, dlatego pytam, czy te przedmioty na studiach to mniej wiecej to samo co w liceum?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-04-26, 19:58:25 »

Nie odradzam, próbować warto, ale raczej uprzedzam, że łatwo nie będzie. Bo mi się też nie raz wydawało, ze coś jest super proste, bo skoro wszyscy potrafią...to ja też.

Może Ty wiesz więcej niż ja :)

W każdym razie nie odradzam.

Pozdrawiam


Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-04-27, 16:29:03 »
Jeśli bardzo zależy Ci na tym żeby studiować kosmetologię to jak najbardziej próbuj. Ja w szkole średniej miałam bardzo mało chemii a do tego nigdy jej nie lubiłam i co za tym idzie nie byłam na zbyt wysokim poziomie w tej dziedzinie :) Na studiach dałam radę i nie było tak tragicznie, będziesz musiała po prostu bardziej przysiąść do tego przedmiotu ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-04-28, 01:03:18 »
Po to wybierasz sie na takie studia, by byc gotowa nawet na taki material, w ktorym niekoniecznie sie czujesz. Jednak wg mnie wszytsko jest do przejscia, wystarczy dobra wola i chec,
Powodzenia.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Emila26

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-05-03, 00:25:36 »
Jeśli chcesz studiować kierunek jakim jest Kosmetologia to powinnaś wiedzieć, że oprócz chemii jest wiele innych nawet trudniejszych przedmiotów. Nauka na tych studiach opiera się o przedmioty ogólne, podstawowe oraz kierunkowe i uzupełniające.
Przedmioty ogólne: j. obcy, technologia informacyjna, podstawy statystyki, psychologia, filozofia, socjologia, wychowanie fizyczne;

Przedmioty podstawowe: anatomia, fizjologia, biochemia, biofizyka, biologia z genetyką, higiena, mikrobiologia, farmakologia, immunologia, chemia ogólna;

Przedmioty kierunkowe: kosmetologia pielęgnacyjna, kosmetologia upiększająca, podstawy receptury kosmetycznej, dermatologia, podstawy fizjoterapii i masażu, chemia kosmetyczna, estetyka, patofizjologia, analiza wyników badań laboratoryjnych, ginekologiczno-endokrynologiczne aspekty kosmetologii, histologia, zasady prawidłowego żywienia i dietetyka, kształtowanie sylwetki i postawy ciała, alergologia, podstawy toksykologii, elementy rehabilitacji

Przedmioty uzupełniające: pomoc przedmedyczna, zasady BHP, etyka zawodowa, prawne podstawy działalności małych i średnich przedsiębiorstw, podstawy chirurgii plastycznej, marketing i zarządzanie;

oraz przedmioty fakultatywne obejmujących tematykę kształtowania sylwetki i postawy ciała oraz kosmetologii stosowanej.


edytowano przez admina  : zolta :
« Ostatnia zmiana: 2011-05-03, 00:29:36 wysłana przez Ania »

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-06-03, 18:41:29 »
witam :)
Mam takie małe pytanie, otóż, czy chemia nauczana w liceum ma coś wspólnego z chemia na kosmetologii (studia) ? Otóż, czy osoby niechętnie nastawione do chemii w liceum mają ''jakieś'' szanse na studiach? Wiadomo, że kosmetologia to głównie biologia, chemia? Ale czy to teoria? Czy wzory,reakcje, równania?
Jeśli ktokolwiek ma o tym jakieś pojęcie, proszę o odpowiedz :)
dziękuję!

Witaj!
Skończyłam kosmetologię we Wrocławiu. Jeśli chodzi o chemię to miałyśmy jej całkiem sporo :/
Była chemia ogólna, chemia nieorganiczna, chemia organiczna, chemia kosmetyczna, biochemia. Zarówno teoria jak i wzory, równania, zadania itd.  :diabel:
Elementy chemii można znaleźć także w fizjologii, ale jest to do nauczenia się spokojnie.
Na pocieszenie dodam, że zawsze byłam noga z chemii i jakoś dałam sobie radę, choć nie było łatwo. Po prostu trzeba mieć odrobinę dobrej woli i chęci.
Ponadto przygotuj się na wiele innych niełatwych przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, mikrobiologia, farmakologia, genetyka, dermatologia i tak dalej.
Mimo to studia są bardzo ciekawe, szczególnie dermatologia  ;D
Kolejnym minusem jest tylko cena studiów, jeśli wybierasz się na prywatne  :confused:

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-06-03, 19:29:56 »
Podsumowując jeszcze to co napisałam dodam popularną złotą myśl:
Jak nie spróbujesz nigdy się nie dowiesz czy było warto  : dance :

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-06-03, 21:19:37 »
A ja dodam, że wiedzy nigdy za wiele  :-D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-06-03, 22:20:51 »
Przede wszystkim jest to zawód,który trzeba bardzo lubić, jeśli na prawdę chce się to robić tak na 100% to trzeba próbować  :cool:

Offline beataw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: studia - kosmetologia - przedmioty licealne
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-06-12, 08:09:56 »
Hej dziewczyny, którą uczelnie w Krakowie polecacie? Chciałabym zapisać się na studia ale nie wiem którą uczelnie wybrać, trochę obawiam się chemii i biologii , w końcu to nie to samo co studium kosmetycznym. Gdzie jest dobry poziom zaocznych studiów ? Poradźcie prosze