Autor Wątek: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki  (Przeczytany 10261 razy)

Offline gochah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« dnia: 2011-03-11, 23:24:47 »
Czy któraś z Was świdaczy usługi kosmetyczne nie posiadając własnego gabinetu - na zasadzie dojazdu do klientki do domu. Oczywiście pytam o legalną zarejestrowana działalność. Chciałabym prosić o kilka wskazówek dotyczących formalności (sanepid, pkd itp) oraz porady na temat dobrego w pełni mobilnego sprzętu kosmetycznego.



Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-16, 14:40:02 »
Takich salonów mobilnych jest coraz więcej i wiele z nich świetnie sobie radzi - właśnie między innymi dzięki większym możliwościom (rozszerzenia oferty a także maksymalizacji zysku) dawanym przez mobilne urządzenia.

(...)

Są to odpowiedniki popularnych urządzeń stacjonarnych, które dotychczas rewelacyjnie sprawdzały się w standardowych salonach kosmetycznych - w przypadku wersji mobilnych urządzenia są małe, lekkie i łatwe w transportowaniu.

Co zaś się tyczy kwestii formalnych zakładania takiego salonu, w Internecie są już artykuły na ten temat - podałabym link, ale chyba nie powinnam, bo na forum nie wolno podawać odnośników do portali potencjalnie konkurencyjnych.

Sam proces zakładania działalności gospodarczej jest prostszy w przypadku mobilnego gabinetu. Nie obowiązuje odbiór lokalu, natomiast jako siedzibę firmy najczęściej podaje się adres domowy. Jako że zakładanie takiej działalności nie jest związane z prowadzeniem zabiegów w konkretnym lokalu to z samym otwieraniem salonu jest po prostu mniej formalności i pod wieloma względami start takiego biznesu pochłania mniej wydatków.
« Ostatnia zmiana: 2011-10-06, 07:32:31 wysłana przez Tomek »

Offline Tiffa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-03-10, 17:26:08 »
ja mam taką działalność, założenie to nic trudnego...lecz niebawem otwieram salon stacjonarny, gdyż na usługi z dojazdem jest mniejszy popyt
Zewnętrzne piękno nie znaczy nic, jeśli nie jest poparte wewnętrznym poczuciem harmonii. A prawdziwe piękno, to zbiór cudownych cech tkwiących w samym człowieku, sposób, w jaki odnosi się do innych ludzi i w jaki się zachowuje.

Offline Darek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-02-26, 11:45:40 »
Obecnie formalności sa bardzo proste bo wszystko załatwiasz przez internet na stronach CEDIG. Potem juz tylko do pracy :) i podatki płacić :police:
Pozycjonowanie!

Offline nowaczka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-06-25, 09:56:48 »
a jak jest z sanepidem jeśli chodzi o takie usługi??
Nie narzekaj, żyj intensywnie, chwytaj te chwile, co zbyt ulotne są :)

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-09-11, 17:32:23 »
Właśnie.. co na to sanepid? W końcu nie mamy wpływu na czystość u kogoś w domu. Z drugiej strony, z tego co wiem, sanepid nie ma prawa wejść do mieszkania prywatnego.

Ja mobilnie wykonuje tylko masaż..


masaż
« Ostatnia zmiana: 2014-09-11, 17:37:53 wysłana przez Studio Kosmetyki »
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline nosleep

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-12-04, 11:03:51 »
Sanepid nie ma nic do gadania za bardzo, do mieszkania klientki nie może wejść, bo po co?? Ewentualnie mogą zrobić kontrole sprzętu u Ciebie w domu lub tam gdzie masz zarejestrowaną firmę. Rzadko się to zdarza, ale się zdarza. Sprawdzają czystość i jałowość sprzętu.

Offline maddy

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-07-12, 09:08:08 »
Ja w ten sposób planuję jeździć do klientek na makijaże ślubne, ale ja prowadzę własną działalność i mam salon, więc to traktuję jako dodatkową ofertę. Sanepid nie ma za bardzo co powiedzieć w tym temacie, więc jeśli twoja działalność tylko na tym by się opierała, to może ewentualnie sprawdzić czystość narzędzi, czy np. w domu masz czym je odkazić itd.

Offline ButterflyHurtowniaKosmety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • www.butterflyhurt.pl - moje miejsce
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-07-12, 11:05:55 »
Jako hurtownia mamy dużo klientek które są salonami mobilnymi i nie słyszeliśmy o jakiejkolwiek kontroli sanepidu.
Zaopatrzenie salonów kosmetycznych.

Offline tatiana1

  • Soki tłoczone NFC 100%
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • https://polskiepomidory.com.pl
Odp: gabinet kosmetyczny z dojazdem do klientki
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-09-20, 14:48:51 »
Coraz wiecej osób w ten sposób pracuje, są to niższe koszty dla kosmetyczki i praca na ustaloną godzinę. Sporo kosmetyczek jeździ do klientek teraz z bezprzewodowym terminalem płatniczym : cenzura : , bardzo wygodne urządzenie, niektóre klientki nie chcą rozliczać się gotówką, albo po prostu akurat przy sobie nie mają, wygląa to bardzo profesjonalnie i nie trzeba kombinować z wydawaniem reszty. Poza tym słyszałam, że dużo kosmetyczek w ogóle zamknęło swoje gabinety kosmetyczne i pracują tylko na telefon u klienta w domu
« Ostatnia zmiana: 2016-09-21, 15:45:43 wysłana przez Tomek »