Autor Wątek: Domowa pielęgnacja stóp  (Przeczytany 3540 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Domowa pielęgnacja stóp
« dnia: 2007-03-21, 12:14:30 »
Domowa Pielęgnacja stóp

Zbliża się lato i cieplejsze dni, czas aby zadbać o pielęgnację stóp. Ich wygląd jest bardzo ważny przez cały rok, ale latem szczególnie. Dzięki nim możemy biegać, skakać, chodzić, tańczyć, dlatego trzeba  o nie dbać. Składają się z 28 kości, 19 mięśni, 107 wiązadeł każda. Umieszczone są w nich receptory, które są połączone ze wszystkimi organami i częściami ciała.
         W domu możemy wykonać pedicure biologiczny { bez użycia narzędzi metalowych}.
         Kolejność czynności:
1. zmycie lakieru
2. Moczenie w wodzie z dodatkiem specjalnej soli do kąpieli stóp. Czas 15 minut.
3. Obcięcie paznokci - na prosto- inny sposób powoduje wrastanie.
4. Następnie odsuwamy skórki specjalnym patyczkiem z drzewa pomarańczowego.
5. Usuwamy zgrubiały naskórek za pomocą peelingu gruboziarnistego lub tarką do stóp. Nakładając peeling wykonujemy delikatny masaż. Po peelingu skóra jest gładka, miękka w dotyku, Lepiej wchłania krem pielęgnacyjny do stóp, który ma działanie nawilżające.
6.Lakierowanie paznokci. Polecam francuski manicure, który na paznokciach u nóg wygląda równie elegancko jak na dłoniach.
          Myślę, że każdy  poradzi sobie z pielęgnacją stóp w domu, nie jest to zbyt skomplikowane a stopy będą się dobrze prezentować.

Źródło: Joanna-Kosmetyka.blog.onet.pl
( link do mojej trony w podpisie)
« Ostatnia zmiana: 2014-05-19, 17:42:42 wysłana przez Joanna »