Autor Wątek: kosmetologia a medycyna estetyczna?  (Przeczytany 3236 razy)

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« dnia: 2005-10-24, 09:20:10 »
Proszę o wyjaśnienie dylematu:
Jaki jest związek kosmetologii z medycyną estetyczną?
Czy nietaktem będzie używanie tych  dwóch nazw zamiennie?
Będę wszystkim wdzięczna za wszelkie sugestie.

Gość

  • Gość
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-25, 12:26:27 »
Kosmetolog wg.mnie to osoba ktora ukonczyla wyzsza szkole kosmetyczną.Generalnie uprawnienia do wykonywania zabiegow kosmetycznych ma takie same jak tech.usług kosmetycznych.Zas medycyna estetyczna zajmuja sie lekarze.Mam tu na mysli roznego rodzaju zabiegi zwiazane z ostrzykiwaniami,plastyka i inn.
Uwazam,ze błedem byłoby używanie tych dwóch nazw zamiennie.Mowi sie,ze kosmetolog stanowi"pomost"miedzy lekarzem a kosmetyczka.Ale ja nie widze tu zadnego pomostu :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-25, 12:50:42 »
Cytat: "biedrona"
Mowi sie,ze kosmetolog stanowi"pomost"miedzy lekarzem a kosmetyczka.Ale ja nie widze tu zadnego pomostu :)

Sa firmy, ktore pewnego rodzaju preparaty (o mocniejszym stezeniu) pozwalaja uzywac kosmetologom a nie pozwalaja technikom uslug kosmetycznych.
Jednakze medycyna estetyczna jest zarezerwowana wylacznie dla lekarzy - jak sama nazwa mowi sa to zabiegi medyczne, od ostrzykiwan po operacje plastyczne.

Aguś

  • Gość
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-27, 15:59:00 »
Kosmetologia to kosmetyka lekarska.
Sama mam tytul licencjata kosmetologa ktory zostal mi nadany po ukonczeniu wyzszej szkoly zawodowej ale nie byla to szkola medyczna. :cry:  
Tytul kosmetologa uzyskuje sie takze jako specjalizacje z dermatologii i dla mnie to troszkę zakręcone bo moim zdaniem bycie dermatologiem ze specjalizacja kosmetyka lekarska a bycie kosmetologiem po ukonczeniu szkoly niemedycznej to jednak rozbierzność poziomów. :cry:
A medycyna estetyczna to juz troszke inny dzial.
Nie wiadomo jak do tego podejść bo w mojej szkole uczono takze na techników uslug kosmetycznych i wiedza jaka przekazywano im na lekcjach byla na podstawowym poziomie gdy my musialyśmy uczyć się przedmiotów medycznycznych o znacznie wyzszym poziomie jednak nie tak wysokim jak na akademii medycznej. Maslo maślane :roll:

Gość

  • Gość
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-27, 16:21:17 »
Pieknie to Aguś ujęłaś.

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
kosmetologia a medycyna estetyczna?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-27, 20:26:07 »
A jesli ktoś zrobił licencjat z kosmetologii na Akademii Medycznej
(wydział Nauk o Zdrowiu) i pozniej studia mgr (kierunek-zdrowie publiczne) na Collegium Medicum UMK?