Autor Wątek: Na co zwraca uwage pracodawca zatrudniający kosmetyczkę??  (Przeczytany 2225 razy)

Offline Kagaja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Pytanie raczej kieruje do pracodawców.

Napewno nie do osób którym się tylko wydaje jak to może wyglądać.

Co sie liczy umiejętności napewno się liczą i wiedza podejście do klienta, wygląd. Tylko czy bez doświadczenia można dostać prace. (zakładając że oczywiście ukończyło się szkołe lub kursy)
Załużmy że mam potrzebne mi umjęjętności talent i całą reszte i nadaje sie do tego zawodu, ale nie mam doświadczenia, czy pracodawca patrzy wtedy tylko na paierki i certfikaty i na tej podstawie przyjmuje na okres prubny czy zanim przyjmie sprawdza jakoś nasze umiejętności.

Czym powinna się wykazać kosmetyczka starająca się o prace w salonie.

Czy w większości faktycznie olewacie sprawe i stawiacie tylko na doświadczenie które gwaratuje że dana kosmetyczka coś umie i nie trzeba sie zbytnio przejmować.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Na co zwraca uwage pracodawca zatrudniający kosmetyczkę??
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-10-25, 08:00:20 »
Na pewno doświadczenie jest dużym atutem, bo po poznaniu specyfiki gabinetu, zabiegów, marek na których się pracuje, możesz przystąpić do pracy. Jednakże często zdarza się, że przyzwyczajenia i umiejętności nie pasują do sposobu pracy w danym gabinecie, więc... Cóż bywa to różnie. Zależy czy trafiasz do 'zakładu produkcyjnego' (np. SPA) gdzie często liczy się tylko 'zaliczenie klienta', który i tak jest okazjonalny, nie jest klientem stałym. Czy do gabinetu, w którym klienci bywają regularnie i prowadzi się pełen program pielęgnacyjny.

Pamiętaj, że nie ma "drugiego - pierwszego wrażenia". Na rozmowie pokaż się z najlepszej strony i... nie ściemniaj. To niema sensu, na dłuższą metę nie da się udawać a dostać pracę aby ją zaraz stracić to trochę bez sensu (często opinia pójdzie za Tobą).

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Na co zwraca uwage pracodawca zatrudniający kosmetyczkę??
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-04, 19:47:23 »
Kagaja- do rad Tomka dopiszę jeszcze - punktualność, umiejętność słuchania i odpowiadania szczerze na pytania pracodawcy, schludny strój (niby oczywiste) oraz uśmiech :wink: i głowa do góry, bo przecież musi się udać :wink: tak naprawdę to pierwsze wrażenie jest najważniejsze, i po to zazwyczaj są okresy próbne, żeby poznać pracownika.
powodzenia!
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Na co zwraca uwage pracodawca zatrudniający kosmetyczkę??
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-01-16, 14:35:46 »
Pytanie raczej kieruje do pracodawców.

Napewno nie do osób którym się tylko wydaje jak to może wyglądać.

Co sie liczy umiejętności napewno się liczą i wiedza podejście do klienta, wygląd. Tylko czy bez doświadczenia można dostać prace. (zakładając że oczywiście ukończyło się szkołe lub kursy)
Załużmy że mam potrzebne mi umjęjętności talent i całą reszte i nadaje sie do tego zawodu, ale nie mam doświadczenia, czy pracodawca patrzy wtedy tylko na paierki i certfikaty i na tej podstawie przyjmuje na okres prubny czy zanim przyjmie sprawdza jakoś nasze umiejętności.

Czym powinna się wykazać kosmetyczka starająca się o prace w salonie.

Czy w większości faktycznie olewacie sprawe i stawiacie tylko na doświadczenie które gwaratuje że dana kosmetyczka coś umie i nie trzeba sie zbytnio przejmować.

na umiejetnosci, wiedzę i usposobienie;)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe