Autor Wątek: ratownictwo  (Przeczytany 15083 razy)

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
ratownictwo
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-02-12, 17:57:05 »
Cytat: "CaroAngel"
Czytam te wasze posty i widze ze cala wiedze zdobyta na ratownictwie umieszczacie tylko w czterech scianach gabinetu kosmetycznego. Ja nie chce tu ani nikogo obrazic, ani urazic czy co kolwiek... Tym bardziej nie zycze wam byscie znalazly sie w najmniej przyjemnej sytuacji jakim jest np.wypadek... Bo przeciez wiedze zdobyta na ratownictwie mozecie wykorzystac w wielu zyciowych sytuacjach! No niestety,ale nawet bedac czy to w trasie,czy nad morzem czy na nartach-jestescie przygotowane by udzielic osobie poszkodowanej w wypadku pomocy.
Ja osobiscie cieszylam sie ze mialam w szkole ratownictwo, chociaz powiem szczerze, ze nie wiem jak bym sie zachowala gdybym byla np swiatkiem wypadku drogowego  :(
Lepiej przebolec te lekcje o porodzie i amputacjach i starac sie przynajmniej podstawowe informacje przyswoic
Pozdrawiam serdecznie



    : brawa : takie nastawienie mi sie podoba...  : brawo :
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
ratownictwo
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-02-12, 21:49:27 »
Cytat: "Aguska21"
A np Ty aleksandra moglabys mi napisać jakie beda mniej wiecej zagadnienia.Ja dopiero bede mieć ratownictwo w III sem.


Aguska a gdzie się w końcu zapisałaś?
sorry że tak nie do tematu :)

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
ratownictwo
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-02-12, 22:36:52 »
Progres.A Ty gdzie chodzisz bo nawet nie wiem  :wink:

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
ratownictwo
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-02-12, 22:45:19 »
: bukiet :

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-02-13, 19:06:29 »
U nas bez teorii się nie obeszło, ale zazdroszcze Wam, ze ćwiczyłyście na fantomie, bo my nie mieliśmy takiej możliwości.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
ratownictwo
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-02-13, 19:18:50 »
mitemil ja fantoma bardzo nie lubilam bo wogole nie wychodzilo mi dmuchanie hahah i zawsze sie wkurzalam ! :lol:

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
ratownictwo
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-02-13, 22:20:27 »
cieżko na takim fantomie cwiczyc?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
ratownictwo
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-02-13, 22:42:36 »
ja dla mnie za ciezko..moze dlatego ze jestm mala i slaba ehhh..a co dopiero prawdziwy czlowiek  8) zeby go reanimowac. robilam wdechy i nic ,  :roll:

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-02-13, 23:08:50 »
Ja nie miałam problemów z fantomem, na którym ćwiczyłam na kursie. Jednak dobrze, że miałam taki kurs, bo przynajmniej wiem jak fantom wygląda ;-)

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #54 dnia: 2006-02-14, 14:43:31 »
Dawno, dawno temu.... byłam harcerką i podstawy ratownictwa mam opanowane, tak więc z tym przedmiotem nie miałam za dużo problemów. :lol: Na fantomie też ćwiczyłyśmy, a resuscytacja była na zaliczeniu semestru. Oprócz tego parę pytań podchwytliwych w stylu "jak się pani dziecko napije zmywacza do paznokci to co pani zrobi?" :wink: