Autor Wątek: ratownictwo  (Przeczytany 15084 razy)

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-06, 12:00:44 »
Cytat: "AleX"
Pogięło Was, czy co? Jak to po co ratownictwo? A jak ktoś będzie miał alerię i wstrząs? Albo gdy kogoś zranicie ostrym narzędziem. No sorry, ale w gabinecie kosmetycznym jest większe ryzyko narażenia na różne wypadki niż np w skelpie. Jako kosmetyczki macie kontakt z powłoką skórną, z ciałem! W gabinetach są różne urzązenia elektryczne i.t.d już mi słów brak... :/


no ba!!! jasne, ze to wszystko jest potrzebne. można np. pomylić maseczke rewit. z kretem do czyszczenia rur :roll: i już wtedy będzie trzeba zaareagować, albo klient sparzy sobie twarz na solarium
( poparzenia słoneczne ) i reakcja natychmiastowa! dziewczyny żartują sobie chyba,co  ? :roll:

Aguś

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-12-06, 12:48:01 »
Susynia twoja ironia nie jest na miejscu bo zastanawiam się czy w ogole wiesz co to alergia i wstrzas anafilaktyczny. Bo z twojej wypowiedzi wynika ze nie masz o tym najmniejszego pojęcia. Nawet najlepsze kosmetyki moga zawierac alergeny.
Jestem ciekawa jak zareagowalabys gdyby klientka zaslabla na solarium... uwazasz ze to bez sensu... chyba nie zdajesz sobie sprawy jak takie wypadki czesto w solariach sie zdarzają. A gdyby cięzarna zaslabla lub zaczela rodzic w twoim salonie... takich przypadków mozna by wymieniac w nieskonczonosc.
Bylam swiadkiem jak klient na solarium prostujac się(ze schylenia) podbil lustro ktore spadlo mu na glowę a drzwi byly zamknięte... czy nadal uwazasz ze ratownictwo jest bez sensu? Zastanów sie troszkę zanim następny raz dasz upust swojemu sarkazmowi.

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-12-06, 13:00:47 »
ale że o co chodzi??? 8O pisałam coś źle? albo ze ratownictwo jest niepotrzebne w zawodzie kosmetyczki? chyba ci się coś pomyliło  :?

wiem co to alergia i wstrząs

Aguś

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-12-06, 13:05:08 »
Mi sie nic nie pomylilo... przeczytaj moze jeszce raz swoje ironiczne wypowiedzi.

Cytat: "sysunia"

no ba!!! jasne, ze to wszystko jest potrzebne. można np. pomylić maseczke rewit. z kretem do czyszczenia rur :roll: i już wtedy będzie trzeba zaareagować...


Cytat: "sysunia"
a o tym jak przyjąć poród na fotelu w gabinecie kosmetycznym miałyście?

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-12-06, 13:08:01 »
i co?? to niby mój sarkazm? :lol: jak dla kogo ja pisałam poważnie, ostatnio o tym rozmawialiśmy na zajęciach z ratownictwa :roll:

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-12-06, 13:10:42 »
Cytat: "sysunia"
a o tym jak przyjąć poród na fotelu w gabinecie kosmetycznym miałyście?


to było pytanie 8O  ! z resztą odbieraj to sobie jak chcesz.
co ja ci się będe tłumaczyć  :wink:[/color]

Aguś

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-12-06, 13:11:21 »
W takim razie bardzo dobrze... ale z tym kretem to chyba nie zbyt mądre bylo co? i byc moze dlatego nie zrozumialysmy się  :wink:

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-12-06, 13:18:23 »
W takim razie bardzo dobrze... ale z tym kretem to chyba nie zbyt mądre bylo co? i byc moze dlatego nie zrozumialysmy się  :wink:

wszystko się może zdarzyć.  chodziło mi ogólnie o ratownictwo i kreta albo inne substancje chemicznie żrące, które można lekkomyślnie zaaplikować niechcący klientowi. u ciotki na praktyce była dziewczyna, która umyła suszarke pod bieżącą wodą :wink:  ciotka kazała jej
" wyczyścić " to ta wczyściła. po tym zdarzeniu wiem, ze młode uczące się dopiero dziewczyny na praktykach mogą wszystko  :roll:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
ratownictwo
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-12-06, 13:27:10 »
Cytat: "sysunia"
po tym zdarzeniu wiem, ze młode uczące się dopiero dziewczyny na praktykach mogą wszystko  :roll:

I bez tego zdarzenia osoby przyjmujace na praktyke powinny wiedziec, ze praktykantka MUSI byc pod nadzorem ;)

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-12-06, 13:50:30 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "sysunia"
po tym zdarzeniu wiem, ze młode uczące się dopiero dziewczyny na praktykach mogą wszystko  :roll:

I bez tego zdarzenia osoby przyjmujace na praktyke powinny wiedziec, ze praktykantka MUSI byc pod nadzorem ;)


trzeba sobie zamontować oczy w tyłku i oglądac praktykantkę 24 h na dobe  :wink: i wiedzieć do czego jest zdolna  :wink:

ale na to bym nie wpadła żeby suszarke umyć w umywalce  :lol:
no dobra nie smieje się, każdemu może się zdarzyć  :wink:

Gość

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-12-06, 14:02:55 »
Jak sama nazwa wskazuje ratownictwo to nauka o niesieniu pomocy, ratowaniu. Nic innego jak nauka pierwszej pomocy nie tylko w gabinecie kosmtycznym!! Bardzo przydatny przedmiot, bo nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele osób nie umie udzielić pierwszej pomocy... :-(

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
ratownictwo
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-12-06, 17:37:34 »
alex rozumiem ze ratownictwo jest potrzbne ale nie zeby odrazu jakies porody i amputacje konczyn :wink:  :roll:

Aguś

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-12-06, 17:42:45 »
: hahaha :

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
ratownictwo
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-12-06, 17:43:52 »
co sie agus tak cieszysz :P

Aguś

  • Gość
ratownictwo
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-12-06, 17:45:59 »
Fakt trzeba byc przygotowanym na wszystko... nawet na poród i amputacje  :wink: