Autor Wątek: Rybnik i okolice  (Przeczytany 27949 razy)

Gość

  • Gość
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-04-15, 11:29:35 »
Eurofashion. Żele będą na firmach IBD lub ESN, a z akryli jestem zielona, więc nie mam pojęcia, bo nawet nie pytałam :P

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-04-20, 09:10:34 »
Amilcia i jak tam szkolenie??
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Gość

  • Gość
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-04-20, 10:33:00 »
Hmm.. No, ciężko powiedzieć :P Instruktorka- Pani Kasia bardzo sympatyczna. Wiem co to most, siła naprężenia i krzywa C, więc chyba jest ok :P Hehe. Ponadto nauczyła mnie jak wykonać manicure podstawowy i terapeutyczny :) Później przeszłyśmy do żelu. Na jednej łapce szablon, na drugiej tipsy. Wreszcie wiem, jak przyklejac ten głupi tips, żeby nie podchodziło powietrze :P W poniedziałek będę robić uzupełnienie i wtapianie ozdób w żel. W między czasie miałam akryl na szablonie na modelce- porażka :P Strasznie ciężko mi idzie z tym akrylem, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia wprawy. We wtorek będe miała uzupełnienie akrylu i ozdoby, kolorowy żel i akryl, zdobienia akrylem i a na sam koniec podsumowanie przed egzaminem :) To mój pierwszy kurs, więc nie bardzo wiedziałam, czego się spodziewać, ale chyba wszystko jest ok i narazie jestem zadowolona :) Pracowałam na produktach IBD żel i CREATIVE akryl. Świetne produkty, zwłaszcza z IBD- zakochałam się w nich :P Niestety na start nie mam tyle pieniążków, żeby je zakupić, więc będę próbować na ESN, bo słyszałam, że też są dobre. No, i dostałam 10% zniżki na akcesoria w Corze ;) Co Wy o tym wszystkim myślicie?

Gość

  • Gość
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-04-20, 10:46:37 »
A tak na marginesie, to przy akrylu doszła dziewczyna, która robiła szkolenie z żelu w Monimarze. I nie wiedziała, że paznokieć naturalny trzeba piłować wzdłuż wzrostu paznokcia, a nie w poprzek, co to jest most, ani krzywa C. O lini włosa tez pierwszy raz usłyszała już na szkoleniu z akrylu. Poza tym mówiła, że te szkolenie w MONIMARZE trwało 2 dni i tak naprawde niczego konkretnego jej nie nauczyli. Do wszystkiego dochodziła sama, w domu. A jej paznokcie (przyszła na kurs w żelkach, które sama robia) pozostawiały wiele do zyczenia. Nie jestem specjalistką, ale raczej raczkującą, aczkolwiek gołym okiem było widac nierówna powierzchnię.. Dobrze, że wybrałam Core. Nawet jeśli nie jest najlepsza, to z pewnością lepsza od MONIMARU ;) Pozdrawiam!

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-04-20, 19:55:59 »
Amolciu od poprawiania postu lub dopisywania czegokolwiek służy przycisk zmień przy swoich postach  :wink:  
korzystaj z niego zamiast pisać post po poście  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-04-20, 20:06:44 »
No to Amilciu życze powodzenia w dalszej części kursu i czekam w temacie "nasze prace" na pazurki Twojej robotki :) oby Ci szło jak najlepiej  :lol:  :lol:  :lol:

Pozdrawiam :) Żanciak
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Gość

  • Gość
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-04-20, 21:39:38 »
Dzięki :) Napewno będę prosiła o opinie na temat moich pazurków, aby móc się stale uczyć i doskonalić :) Pozdrawiam serdecznie!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-05-02, 02:36:55 »
Cytat: "Amolcia"
co to jest most, ani krzywa C. O lini włosa tez pierwszy raz usłyszała już na szkoleniu z akrylu.


Co to jest most? Nie spotkałem nigdzie takiego określenia... :|
Niekiedy firmy mają własne nazwy lub używają anglojęzycznych, np. "apex".

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-05-03, 20:47:39 »
Mako, nie martw sie, ja tez o "moście" nie słyszałam.  :wink:
Sądze, że firmy szkolniowe powinny uzywać nazw przyjetuych ogólnie takich jak krzywa C, linia stresu, linia włosa itp.. Gdyz szkoląc kursantki wedle swojej nomenklatury wprowadzają im tylko zamęt w głowkach. 8)
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-05-04, 01:29:21 »
Ja tam sie nie martwię ;). W ostatnich "Paznokciach" jest art o "krzywej C" właśnie i wypowiedzi firm co dla nich ona oznacza. Warto poczytać.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline zabcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 35
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-01-01, 13:41:33 »
o corze nic dobrego jeszcze nie slyszalam! w orange nails tez beznadzieja straszna moja szefowa tam sie uczyla i odradzam, kiedys w pracy mialam klientke ktora byla modelka na kursie w orange i mowila ze jak instruktorka jej jedna reke robila to jej skory pochlastala i przepilowala plytki!! byla zdziwiona ze zakladanie paznokci nie boli....

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-01-01, 18:07:50 »
Cytuj
skory pochlastala i przepilowala plytki!! byla zdziwiona ze zakladanie paznokci nie boli....

To tylko z dala od takich kursów, jestem ciekawa jak one zostały dopuszczone, żeby innych uczyć powinny być jakieś zasady, a później jest że dziewczyny po kursach nie potrafią paznokci robić ewidentnie winna szkoleniowca :evil:
دوبدوا

Offline zabcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 35
Rybnik i okolice
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-01-02, 19:21:23 »
z reszta widac po szyldach przy wejsciu brzydkie dlugie pazurki z krotka plytka na frenchowym tipsie, no mi sie to naprzyklad nie podoba i raczej odstrasza bo nie lubie frenchowych tipsow. Ale do zeli z orange przyczepic sie nie moge no chyba ze french malo kryjacy ale budujacy swietny

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Rybnik i okolice
« Odpowiedź #43 dnia: 2009-05-12, 13:33:15 »
Czy któraś z Was słyszała jakieś opinie o szkoleniach w salonie kosmetycznym "Le Belle Visage" Magdaleny Maryniok na ul.Kościelnej 1? Starałam się o kurs w Krakowie z UP,ale nie mają kasy i chcą mnie wysłać do Rybnika. Proszę o opinie i z góry dziękuję :)


Chodzę już na ten kurs. Mam mieszane uczucia. Magda jest miła, ale nie dowiedziałam się niczego nowego :/  Jedyne pojęcia jakie zostały użyte to krzywa C i linia stresu, która była określona jako punkt kryzysowy. Kiedy zapytałam gdzie są 3 krzywe C, to uzysałam odpowiedź na temat dwóch, a o moście, linii włosa dziewczyna nie slyszała :/ Magda ma dwuletnie doświadczenie, a certyfikaty ma z orange nails i la femme i nie wiem już co o tym myśleć, skoro piszecie, że tam kiepsko szkolą. Pracuje m.in na Nails Company (nie wiem czy to jest dobra firma, wiem tylko, że tańsza od IBD i Alessandro) i na orange.

Już po tygodniu wiem, że kurs nie jest warty zachodu :/ Przez cały tydzień nie zrobiłam jeszcze nawet jednego paznkcia :/ Pani szkoleniowiec sama musiałaby się doszkolić. Poza tym powiedziała, że taki kurs by zrobiła w 3 dni, ale UP jej narzuciło liczbę godzin. Jak dla mnie porażka :/

Jestem po kursie. W drugim tygodniu zrobiłam 2 razy paznokcie żelowe i raz akrylowe, a nie wiadomo jak by było, gdybym nie załatwiła sobie modelek. Egzamin banalny. Musiałam opisać metodę żelową i różnicę pomiędzy manicurem biologicznym i mechanicznym. Egzaminu praktycznego nie miałam.

Od dziewczyny, która była ze mną tydzień na kursie i została tydzień po mnie, dowiedziałam się, że babka ze szkolenia chodziła wściekła jak osa, kiedy zaczęli się jej czepiać po mojej opinii do UP. Nagle zaczęła opowiadać, że to ja byłam uparta i nie dałam sobie niczego wytłumaczyć  : bredzisz : Ciekawe tylko co ona mi chciała tłumaczyć?...
« Ostatnia zmiana: 2009-06-19, 22:35:33 wysłana przez enigma »

naatajla

  • Gość
Odp: Rybnik i okolice
« Odpowiedź #44 dnia: 2009-11-25, 19:39:19 »
bardzo dobrze szkolenie prowadzi Pani Alina jest mila dobrze wszystko wytlumaczy a nawet wiecej niz powinna jakbys chciala to tu masz kontakt do niej
STUDIO Beauty
ul. Włościańska 90B
44-251 Rybnik
tel. 669 937 646
mail: ajkamar@wp.pl  i co wazne nie jest drogo i naprawde sie oplaca
dobre kursy tez sa w monimarze ale sa juz drozsze :)