Autor Wątek: Kosmetyczka bez wykształcenia  (Przeczytany 11497 razy)

Offline MalaMi25

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Kosmetyczka bez wykształcenia
« dnia: 2012-10-01, 15:44:43 »
Witam was dziewczyny, mam dość nietypowy problem, choć może bardziej pytanie. Nie ukończyłam żadnej szkoły kosmetycznej, kosmetyka to takie bardziej moje hobby. Interesuje się nią. Mam za sobą nawet szkolenie z mikrodermabrazji i z makijażu. Czy w przyszłości mogłabym założyć swój własny salon? Czy myślicie że to byłby dobry pomysł?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-10-02, 10:55:05 »
Temat wielokrotnie poruszany: na chwilę obecną nie spotkałem się niestety z weryfikacją uprawnień do wykonywania zawodu przez jakikolwiek organ.
Właścicielem może być oczywiście każdy - to nie ulega wątpliwości, natomiast nikt, w żaden spsosób nie weryfikuje kwalifikacji personelu :(

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-10-02, 15:36:50 »
 : brawo :

qwerty2

  • Gość
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-01-10, 13:32:12 »
Witam was dziewczyny, mam dość nietypowy problem, choć może bardziej pytanie. Nie ukończyłam żadnej szkoły kosmetycznej, kosmetyka to takie bardziej moje hobby. Interesuje się nią. Mam za sobą nawet szkolenie z mikrodermabrazji i z makijażu. Czy w przyszłości mogłabym założyć swój własny salon? Czy myślicie że to byłby dobry pomysł?

A czy uważasz że masz odpowiednią wiedzę z tego zakresu po kursach by doradzać klientkom, nie zniszczyć im twarzy? Jeśli tak, to współczuję potencjalnym klientkom.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-01-11, 08:08:25 »
A czy uważasz że masz odpowiednią wiedzę z tego zakresu po kursach by doradzać klientkom, nie zniszczyć im twarzy? Jeśli tak, to współczuję potencjalnym klientkom.

Przekornie napiszę: a czy ukończenie jakiejkolwiek szkoły świadczy o posiadaniu takiej wiedzy? Myślę, że świadczy o tym, że powinno się posiadać wiedzę z zakresu wykładanego w szkole ale bardzo różnie z tym bywa.


qwerty2

  • Gość
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-01-13, 17:56:48 »
Przekornie napiszę: a czy ukończenie jakiejkolwiek szkoły świadczy o posiadaniu takiej wiedzy? Myślę, że świadczy o tym, że powinno się posiadać wiedzę z zakresu wykładanego w szkole ale bardzo różnie z tym bywa.

Powinno świadczyć. Większa jest szansa, że taką wiedzę posiada osoba po szkole, niż po 2 kursach: makijażu i mikrodermabrazji... Ja bym nie zaufała kosmetyczce która "nawet ukończyła 2 kursy", wolałabym zeby osoba robiąca coś przy mojej skórze znała się oprócz tego że na wykonywaniu zabiegu manualnie, to jeszcze na budowie skóry, zauważeniu zmian chorobowych i odesłaniu do lekarza na przykład. Wiedza "książkowa" to wg mnie dobra podstawa do zostania dobrą kosmetyczką/kosmetologiem.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-01-14, 08:46:24 »
Znam osoby, które swego czasu skończyły kursy w ZDZ a wiedzą potrafią zaskoczyć niejednego mgr kosmetologii.
Żeby nie było wątpliwości: jestem za uregulowaniem statusu kosmetyczki i wykształceniem minimum pomaturalnym :)

Offline palomitka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-01-17, 15:15:37 »
Moja znajoma choć nie ukończyła żadnej szkoły kosmetycznej, przeszła szkolenie i zajmuje się obsługą lasera IPL, ma swój salon i dużo kleintek. Nie uważam że ktoś kto ukończył 2 studium ma większą wiedzę od osoby po kursie
Kredyt na start firmy sprawdź ofertę

Offline Lilijka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-01-17, 21:20:48 »
Moim zdaniem wszystko zależy od osoby. Są kosmetyczki po studiach,ale nie ma pasji w tym co robią i są też samouki, które mogłyby zagiąć niejedną z nas... Taka prawda- żadne dyplomy nie są w stanie zweryfikować Twoich umiejętności tak jak klientki i praktyka:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-01-28, 08:32:09 »
Są kosmetyczki po studiach,ale nie ma pasji w tym co robią i są też samouki, które mogłyby zagiąć niejedną z nas...
Ale jednak osoba po dobrych studiach ma a przynajmniej powinna mieć znacznie większą wiedzę, co na pewno nie przeszkadza :)

Offline Lilijka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-01-28, 17:09:19 »
No właśnie z tą wiedzą to różnie bywa;) Przeżyłam na własnej skórze...

Offline Neea

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • marzenia są po to aby je spełniać, jedno po drugim
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-02-02, 00:19:19 »
Mam właśnie ten sam problem co autorka tego postu, z tym, że ja nie jestem po żadnym kursie a szkołę będę mogła rozpocząć chyba gdy moje dziecię dorośnie i się wyprowadzi. Natomiast jestem zatrudniona w salonie fryzjersko-kosmetycznym i zastanawiam się czy i jakie zabiegi mogę wykonywać. Oczywiście nie mówię tu o zabiegach mechanicznych ale np czy mogę wykonać czyszczenie twarzy czy też położyć maseczkę i co chyba ważniejsze czy mogę do tego typu zabiegów użyć własnoręcznie wykonanych kosmetyków? Dla tych, którzy obstają przy wykształceniu mogę powiedzieć tylko tyle, że wiedzę książkową posiadam, znam budowę skóry i wciąż wieczorami ślęczę przed komputerem i czytam wszystko co wpadnie mi przez wujka google o kosmetyce.
Ten zawód jest to, to co pragnęłam robić już jako dziecko.Niestety nie udalo mi się spełnić marzeń we własciwym czasie - no cóż życie jest przewrotne. Dzięki za odp
« Ostatnia zmiana: 2013-02-02, 00:28:57 wysłana przez Neea »

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-02-02, 09:41:01 »
Nea nigdy nie jest za późno na pójście do szkoły. Choćby w trybie wieczorowym. Skoro marzysz o tym aby w tym zawodzie pracować to po prostu postaraj się o ile dasz radę to zrobić.
Wykształcenie się przydaje o ile będziesz uważała na zajęciach a nie myślała jak niektóre o malowaniu paznokci i da ci podstawy do pogłębiania wiedzy samej. A potem to już kursy i szkolenia.
Ja już staroć jestem ale w tym roku mam zamiar iść na Beuty Therapy Level 3 tu na miejscu. Będę wtedy miała pełne kwalifikacje do bycia kosmetyczką. Do tego kurs wizażu i mam zamiar zmieniać pracę bo w obecnej nie wyrabiam. ;) Po prostu chcę robić to co lubię i nie być już pod butem żadnego/ej idioty/ki.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Neea

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • marzenia są po to aby je spełniać, jedno po drugim
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-02-02, 18:15:20 »
Za stara jestem na myślenie o chłopakach i o malowaniu paznokci haha. Ale niestety, każda moja próba pójścia do szkoły kończy się po miesiącu lub dwóch bo moje dziecię - heh nie ważne. Ale nie to jest ważne bo oczywiście szkołę zaliczę gdy tylko będzie to możliwe natomiast teraz jestem zatrudniona jako stylistka paznokci i rzęs oraz makijażystka w salonie fryzjersko-kosmetycznym ale szefowa chce abym wykonywała również drobne zabiegi kosmetyczne.Wiedzę na ten temat posiadam ale niestety nie mam uprawnień.Wiem, że aby używać niektórych produktów konieczne są również dodatkowe szkolenia firmowe, dlatego też zastanawiam się również nad wprowadzeniem własnych kosmetyków.Kremy do rąk i stóp oraz kolorowe kosmetyki już od jakiegoś czasu u nas goszczą z powodzeniem i uznaniem klientek, ale jak to jest w kosmetyce? Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Offline Darek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-02-25, 21:24:22 »
W swojej pracy często rekrutuję osoby z wykształceniem kosmetycznym i niestety często poziom wiedzy i umiejętności jaki reprezentują jest bardzo niski. To pozwala mi tylko się utwierdzić w przekonaniu że jeśli ktoś jest pasjonatem tego co robi to szkoła mu niepotrzebna bo samemu się więcej nauczy i doczyta.

To co napisałem tyczy sie tylko osób z pasją, którym naprawdę zależy. Wiem tez ze skoro im zależy to chociaż obecnie nie mogą to po pewnym czasie znajdą czas aby ukończyć szkołę.
Pozycjonowanie!

Offline Kocica84

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-02-13, 12:36:28 »
Hej jeżeli kosmetyka jest twoją pasją to prawdopodobnie byłabyś świetną kosmetyczką ale w praktyce niestety jest tak że jeżeli chcesz mieć swój  salon kursy nie wystarczą musisz przede wszystkim wzbogacić swoją pasje w niezbędną wiedze którą możesz zdobyć tylko kończąc szkołe kosmetyczną jako Technik Usług kosmetycznych nauka trwa dwa lata i kończy sie egzaminem dostajesz dyplom i tytuł a w między czasie możesz porobić jakieś kursy oferowane przez szkołę:)Po takiej szkole wiesz już co i jak i możesz założyć działalność gospodarczą:):)Możesz iść nbie a studia licencjackie na kierunku kosmetologia ale to już zależy od ciebie:):)

Offline Andzeliika

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #16 dnia: 2019-04-03, 00:18:20 »
Studia kosmetyczne? Licencjat? To bez sensu... Trzy lata zmarnowane. Lepiej zrobić kurs który da Ci realne uprawnienia do pracy z klientkami i umiejętności. Takie zawodowe kursy wizażu organizuje : cenzura : . Kurs to 120h. Po jego skończeniu otrzymasz odpowiednie uprawnienia.
« Ostatnia zmiana: 2019-04-03, 08:48:36 wysłana przez Tomek »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Kosmetyczka bez wykształcenia
« Odpowiedź #17 dnia: 2019-04-03, 08:48:57 »
Nie polecamy kursów. Zdecydowanie szkoła!