Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 62195 razy)

Offline nadiaL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
moje pytanko dotyczy własnie zarobków,dziewczyny ja juz swój mały gabinecik prowadze 7 m-cy.Każdy mówi ze super bo dopiero w styczniu dołozyłam do opłat,tak to salon wychodzi na zero bądz zostaje małe co nie co dla mnie.Ale ja jestem ciekawa kiedy tak sie rozkręci zeby mi starczała na cos poza opłaty?Jak było u Wasbo ja czaczynam myslec ze po roku zrezygnuje jak tak bedzie.Pozdrawiam!

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-06-14, 20:40:00 »
Ja rezygnuję na koniec września. Nie trafiłam z lokalizacją i zonk. :diabel: Z jednej strony spełniłam swoje marzenie ale zaczynam żałować , bo przez gabinet namnożyło się sporo problemów, których bym nie miała gdyby nie gabinet.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline nadiaL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-06-14, 20:41:35 »
Hmm...szkoda a jak z zarobkami nie wychodziłas na swoje?

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-06-14, 20:44:41 »
Prowadzę działalność od października i cały czas jest na minusie. Nie ma sensu dalej to ciągnąć.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline nadiaL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-06-14, 20:48:57 »
To faktycznie,ja równiez od pazdziernika ale tak jak pisałam tylko w styczniu nie zarobiłam na opłaty bo to był ogólnie martwy miesiąc,teraz nawet się ruszyło ale nadal mi prawie nic nie zostaje dla siebie,no a kosmetyczka tez człowiek i tez by sie chciała cos zarobic,szczególnie gdy ma sie dwoje małych dzieci. :-D

Offline justa2402

  • kosmetolog
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-06-14, 21:46:50 »
dziewczyny a jakie macie wsumie miesieczne koszty? chodzi mi głownie o czynsz???w dużym mieście jest oczywiscie gorzej  bo ceny są z kosmosu no i konkurencja duża,  ja bee mięc  w miare małe opłaty bo wsumie z zusem to  ok 1300 zł a i  tak boje się że moge   za wiele nie zarobic

Offline nadiaL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-06-14, 21:52:53 »
Ja tez mam takie opłaty tzn ok 1300 zł z zusem z tym ze zus tez znizkowy i powiem szczerze ze nie wyobrazam sobie tego zusu ponad 800 zł!Jak ja wyrobię na to wszystko?A przeciez ciągle mi sie cos konczy od wacików po henne i maski algowe które tez słono kosztują.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-06-14, 22:33:33 »
Ja miałam od samego początku ZUS 800zł, bo mam firmę od lat ;)

U nas salon dośc szybko zaczął na siebie zarabiąć. Nie wynikało, to ani z super lokalizacji, ani z przesadnych nakładów na reklame.
Po prostu- miałysmy juz obie grono stałych klientek, a do tego doszły nowe :)
Po drugie- poczta patoflowa is the best- jedna pani, drugiej pani i poooooszzłoooo!

Po roku juz dawno nie dokładałysmy, a wręcz przeniosłysmy sie do lepszej lokalizacjii do duuuzo wiekszego salonu- mamy ok 150 metrów (czasem zastanawiam sie po co, ale jest fajnie :) ).

Opłaty mamy duże- po pierwsze- Warszawa- czynsze kosmiczne, po drugie- pełne ZUSy- mój i kolezanki, po trzecie- księgowa i inne tego typu sprawy. Ceny mamy umiarkowane, aby nie straszyc klientek, - średnie, jak na Warszawe, ani za drogo, ani za tanio.

Jednak, gdy zaczynałysmy wiele osób z naszej branzy, ale i z inych, mowiło nam, że jeżeli biznes po roku nie przynosi strat, to juz sukces. My, go zatem osiągnełysmy juz po 3 miesiacach :)
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-06-15, 09:19:58 »
18 lat temu: Salon zaczal przynosic zyski po ok. 2 latach. Ale wtedy byly inne koszty otwarcia. tzn. cey sprzetu byly podobne lub wyzsze ale wartosc pieniadza zupelnie inna. Dostepnosc kosmetykow byla znikoma, zaopatrzenie robilo sie samodzielnie w duzych miastach albo na targach kosmetycznych :).

Offline nadiaL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-06-15, 10:13:48 »
Aha czyli skoro nie dokładam tzn ze nie jest tak żle?Kolezanki i koledzy czy sugerujecie zatem ze głupotą by było zamykanie interesu po roku jesli nie przynosi strat?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-06-15, 13:14:12 »
Jezeli wychodzisz na '0' to mysle, ze warto jeszcze chwile ciagnac ten wozek.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-06-15, 15:16:06 »
Jak jest na zero to nie ma sensu zamykać.Warto zaczekać.
Z drugiej strony kilka lat temu łatwiej było otwierać. Ludzie mieli więcej pieniędzy, więc je wydawali. Teraz jak nie trafi się w dobrą lokalizację lub nie będzie się miało grona swoich klientów to nikłe szanse ,żeby gabinet przynosił zyski.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-06-16, 23:23:12 »
...wszystko zależy od twojej wizji i planów - bo salon pewnie w miarę szybko zacznie przynosić dochody, jednak powinno się przeznaczać je na inwestycje. Mało kto ma na początku możliwość postawienia salonu "zrobionego" od a do z. Jeśli wychodzisz na 0, nie poddawaj się. To taki wrażliwy moment - wielu idealistów-marzycieli myśli że po 6 miesiącach można już kupować Audi Q7 na raty... A tu niespodzianka... i rezygnacja. Przetrwaj ten moment nie poddawaj się, pomyśl jak możesz zawalczyć o klienta... - na pewno wszystko się uda.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-06-17, 10:52:46 »
Wiesz moje wizje i plany były takie ,że będzie  robota i gabinet z czasem na tyle się rozkręci ,ze będę mogła zarabiać także dla siebie i będę mogła rozwinąć gabinet. A tu zonk bo wynajęłam lokal na starszym osiedlu i tam ludzie chodzili spać z kurami, więc klientów nie było. Może to śmiesznie zabrzmi ale mogłam spać w robocie godzinami ,bo nikt nie zaglądał. To nie jest mój pierwszy biznes i wiem ,ze nie ma co liczyć od razu na kokosy. Ale same wizje i plany to za mało. Przede wszystkim trzeba mieć dobry punkt. Wiec jeśli ktoś wychodzi na zero to nie jest źle. Jest szansa ,że się rozkręci.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-06-17, 10:59:22 »
...no a w sumie- dlaczego Kasiu wynajmowałaś gabint w takiej okolicy...? Przecież wiadomo, że nie jest to super miejsce dla początkującego biznes...