Autor Wątek: FAQ  (Przeczytany 18679 razy)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
FAQ
« dnia: 2006-11-25, 15:56:44 »
Powstała kiedyś sugestia stworzenia tematu FAQ,gdzie umieszczane byłyby informacje które najczesciej powtarzają się w Waszych pytaniach.Tu je znajdziecie.

Cytat: "Aguś"


1.Żele jednofazowe vs.żele trójfazowe

Zele trojfazowe to takie ktore wymagaja 3 faz do stworzenia paznokci(3 róznych zeli):
-podkladowego(baza lub bonder)
-budującego
-nablyszczającego
Musisz posiadac i zastosowac wszystkie 3 fazy czyli podklad, budujacym tworzysz paznokiec, wykonczeniowym nablyszczasz. Te 3 zele roznia sie miedzy soba konsystencja. 1 i 3 sa rzadsze natomiast zel budujace jest przewaznie dosc gesty.

Zele 2 fazowe to najczesciej takie gdzie jednym zelem tworzy sie baze i buduje paznokiec(fazą budującą) a nablyszkajacym wykancza(faza wykonczeniowa).

Zele typowe jednofazowe to takie gdzie jednym zelem(jedną fazą budującą)tworzysz calosc.Jest to zel budujacy sredniogesty i nim tworzysz zarowno podklad jak i budujesz paznokiec, czasem mozesz nimi tez wykonczyc(choc do uzyskania lepszego efektu stosuje sie typowy zel nablyszczajacy). Roznia sie one jednak tym od trojfazowych ze do stworzenia calosci masz jeden zel ale musisz w tak umiejetny sposob pracowac pedzelkiem by kazda faza byla odpowiednia. Czyli baze wcierasz by bylo cienko(bo jak rozprowadzisz ja tak jak typową baze stosowana przy trójfazowych to moze byc za grubo i paznokcie odejdą).

Pamietaj tez ze przy zelach 3 fazowych nie mozesz zrezygnowac z zadnej fazy i np budujacej(tak jak w jednofazowym) zastosowac do wszystkich faz.Muisz posiadac 3 zele.

Natomiast przy zelach 1 fazowych jako wykonczenia mozesz dac typowy zel nablyszczający(3fazowy).

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-12, 00:29:43 »
Cytat: "Aguś"
Dlaczego masa odchodzi w całości:

Najczęściej popełnianym błędem, który później przynosi tak fatalny skutek jest nieprawidłowe przygotowanie paznokci do przedłużania i nałożenia masy plus kiepska jakość materiałów.
Napisałam, ze jedno i drugie, ponieważ często te dwa czynniki idą w parze. Osoby niedoświadczone ćwiczą na kiepskich produktach, po czym następuje później taka przykra niespodzianka. Nawet kiepskiej jakości materiał nie odpadnie nam zaraz w całości od paznokcia, lecz będzie mniej wytrzymały, kruchy, zacznie żółknąć i zapowietrzać się.

Bardzo ważne jest przygotowanie paznokci… jest to tak ważny krok, od którego zależy właściwie przyczepność masy i to właśnie od tego kroku najbardziej. Jakie więc błędy w tym kroku składają się na odpadanie masy:
-Nieprawidłowe zmatowienie paznokci, czyli: za mocno, niedokładnie. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, iż paznokcie maja być na całej powierzchni matowe (nie ważne czy są na nich nierówności czy nie… tych nierówności nie spiłowujemy chcą wyrównać paznokieć bo przepiłujemy płytkę). Najlepiej sprawdza się tu pilnik o ziarnistości 180-220.Nie polecam osobom niedoświadczonym używać pilnika o ziarnistości niższej niż 180.  Bloki bardziej wygładzają niż matują i są zbyt miękkie, co powoduje, ze chcąc, aby paznokieć był równomiernie matowy często używamy zbyt dużej siły. To, ze chwytamy do ręki pilnik nie oznacza ze zrobimy to mocniej. Jest to bardzo błędne przekonanie. Dlatego tak ważne tu są umiejętności (jak chwycić pilnik, jakie ruchy, jaki nacisk użyć).
-Odtłuszczenie: Błędy w tym etapie to: nieużycie odtłuszczacza, użycie płynów nie przeznaczonych do tego celu- typu zmywaczy czy spirytusu salicylowego; nieprawidłowe odtłuszczenie (czego niestety nie można nauczyć się przez Internet)
Dobrze, jeśli przed tym krokiem paznokieć jest dobrze odpylony. Podkreślam także, iż primer nie jest w tym wypadku odtłuszczaczem i tych dwóch produktów nie stosujemy zamiennie. Użycie odtłuszczacza jest konieczne!
-Tipsy:nieprawidlowe naklejenie i opracowanie tipsa(niedoladnie, niespilowanie kleju), nieodpylenie i nieprzemycie opaznokcia po opracowaniu tipsa. Tipsów nie naklejamy w przypadku mocno obgryzionych paznokci!!!
-Primer: używany w większości systemów akrylowych nie odgrywa jednak tak decydującej roli, zwłaszcza, jeśli płytka jest dobrze przygotowana i nie jest problematyczna. Znaczy to, że nawet, gdy go nie użyjemy masa nie powinna nam odejść w całości od paznokci.
Primer, jeśli nie jest wymagany nie rozwiąże problemów złego przygotowania czy kiepskiej jakości produktów!!!

Istotnymi czynnikami, które mogą dołożyć się do nieprawidłowego przygotowania jest:
-nieprawidłowe przyklejenie oraz opracowanie tipsa (po opracowaniu tipsa paznokieć także odpylamy i przemywamy odtłuszczaczem)
-nieprawidłowe nałożenie masy żelowej, akrylowej
-masa żelowa nie jest prawidłowo utwardzona
-masa akrylowa nie ma właściwej konsystencji
-paznokieć nie ma odpowiedniego kształtu ani grubości
-kiepska jakość produktów
Proszę pamiętać jednak ze te kroki w mniejszym stopniu niż przygotowanie paznokci wpływają na przyczepność masy, ale w dużym stopniu warunkują jej wygląd na paznokciu.
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Odp: FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-20, 11:02:10 »
Postaram sie uzupelnic ostatnią wypowiedż:)

jak to mówia "diabeł tkwi w szczegółach",  a praca stylistki to  poniekąd- właśnie  taka walka.;)
Precyzja, delikatność, uwaga,  to cechy niezbędne w tym zawodzie.

Wszystkie rady  wymienione wyzej, z pewnoscia pozwola na unikniecie wielu problemow zwiazanych z odchodzeniem masy żelowej.

Ja ze swej strony mam kilka innych zaleceń;)

Nie polecam uzywania pilniczka o ziarnistości 180 / matowienie naturalnej płytki. Jeśli to tylko 240 (delikatniejszy)
Używanie bialego bloku do tej samej czynnosci jest  jak najbardziej wskazane. Przed  etapem matowienia -dokonujemy analizy w jakiej  kondycji znajduje się naturalna plytka  i podejmujemy odpowiednie decyzje.
 

Następna uwaga co do przyklejania tipsów na zbyt obgryzione paznokcie. Jeżeli nie wykonujemy rekonstrukcji lub nie pracujemy metodą akrylową możemy ostatecznie posiłkować się tipsem, ale z uwzględnieniem proporcji i dobrej techniki jego przyklejenia. W dalszym etapie wmocnionym odpowiednią budową (pełna stylizacja).


Na koniec - warstwa dyspersyjna - i przy tej czynnosci często bywa,  że wkrada się ten nieszczęsny  "diabeł" .




  
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Wikawes123

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-09-17, 21:40:05 »
To mądre