Autor Wątek: Wykształcenie kosmetyczek!  (Przeczytany 4730 razy)

Gość

  • Gość
Wykształcenie kosmetyczek!
« dnia: 2005-07-19, 23:48:19 »
Mam pytanie czy istnieją przepisy wymagające od kosmetyczek posiadania wyższego wykształcenia ?Chciałabym dowiedzieć się jakiś dokładniejszych informacji na ten temat. z góry dziękuję:)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-20, 12:14:58 »
hmmm czytalam ze po ukonczeniu studium kosmetycznego jestes kosmetyczka i mozesz zalozyc swoj wlasny gabinet kosmetyczny.  :lol:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-20, 12:27:04 »
Cytat: "basienka"
Mam pytanie czy istnieją przepisy wymagające od kosmetyczek posiadania wyższego wykształcenia ?Chciałabym dowiedzieć się jakiś dokładniejszych informacji na ten temat. z góry dziękuję:)

Aktualnie nie ma zadnych przepisow. Wykonywac zawod moze kazda osoba, naet bez zadnego wyksztalcenia :(. Jednakze jezeli wejda jakies przepisy na pewno studium kosmetyczne bedzie wystarczajace do wykonywania zawodu.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-20, 15:08:16 »
Dzwoniłam do Ministerstwa i tam pani poinformowała mnie, że do wykonywania zawodu uprawnia państwowy egzamin. Wiem jednak, że wiele osób prowadzi własny gabinet bez nawet minimalnego przygotowania w tym kierunku. Po studium na pewno możesz gabinet otworzyć.
An it harm none, do what ye will.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-20, 16:31:31 »
tak po studium mozna otworzyc gabinet na 100%!ale ostatnio widzialam oferte kursu kosmetycznego w ktorym jest300 godzn nauki i mnie to przerazilo ze znajda sie kosmetyczki tylko po takim kursie ktory ma tylko tyle godzn i trwa rok!poprsostu masakra!i juz po ttakim kursie mozesz byc kosmetyczka ylko szczerze mowiac ja bym di takiej osoby nieposzla!!!

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-21, 10:08:02 »
Talencja, to jeszcze nic. Znam przypadki osób, które otwierały gabinety nawet bez kursu, a potem szły na jakiś "żeby papier ładnie na ścianie wyglądał". Stanowczo powinno być to jakoś uregulowane.
An it harm none, do what ye will.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-21, 12:15:01 »
powinny byc jakies nowe przepisy!!!to jest straszne przeciez kosmetyczka to jest bardzo odpowiedzialny zawod a ludzie mysla ze latwo kase na tym zbic .mysla sobie zrobie kursik zrobie otworze cos wlasnego i juz. takie kursy nidaja zadnego wyksztalcenia dla kosmetyczek!!!jak juz to moga na to isc osoby ktore sa juz po studium tylko w smie po co?? :wink:  :roll:

Gość

  • Gość
Wykształcenie kosmetyczek!
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-24, 15:41:49 »
miałyśmy w tarkcie roku dziewczynę na takim kursie.Pod koniec roku gdy dostała klientkę do oczyszczania przychodziła się pytać co teraz ma robić. beznadzijne są takie kursy