Autor Wątek: pękający duży palec  (Przeczytany 31634 razy)

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« dnia: 2006-02-20, 15:51:45 »
Dziewczynki poradzcie mi , mojej koleżance pęka duży palec u nogi naokoło jest biała złuszczona skóra , złuszcza to pomeksem ale ciągle wychodzi spowrotem czasami mocniej pęknieto troszke boli , poradzcie mo co powinna kupić na tą dolegliwość lub jakie witaminy brać wiem że dobra jest maść tranowa ( napiszcie ile mniej więcej kosztuje ) ico jeszcze mogę jej polecić , dodam że4 na piętach nie ma nic takiego , i na reszcie stopy też nie . Wcześniej nie miała też nic takiego wyszło jej to po tym jak skończyła karmić piersią lub w trakcie byc może nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości witamin napoiszcie jakie . Dziekuje wambardzo serdecznie za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-20, 21:18:52 »
jesli chcesz jej polecic cos madrego, to polec jej wizyte u dermatologa... pekanie palca nie jest normalne i na pewno ma jakies podloze a nie dzieje sie ot tak sobie... szczegolnie ze sprawa sie utrzymuje
lekarz bedzie mogl wykluczyc infekcje bakteryjna lub grzybicza, albo zapisac odpowiednie srodki. samodzielne stosowanie masci i innych specyfikow moze niestety pogorszyc sprawe

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-21, 10:18:10 »
Przepraszam nie napisałam u dermatologa była nie jest to żadna infekcja grzybicza , powiedział że brak witamin i że kosmetyczka powinna polecić na to jakieś dobre zabiegi . Te pęknięcia to nie jest niewiadomo jak takie malutkie skóra jest troszke taka biała tak jakby nie złuszczała ale mówi że złuszcza , tak jak czasami mają na piętach . Przecież jeszcze nie jestem jakaś znachorka żeby kogoś samemu leczyć nie napisałabym do was po pomoc gdyby lekarz tego nie widział :-) pozatym nigdzie indziej tego nie am tylko na dużym palcu i to nie na całym tylko z boku tu gdzie dotyka buta ;-) Npaiszcie coś proszę

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-21, 10:35:21 »
Mój tata miał podobną dolegliwość. Pomogły mu okłady. Najpierw wykonywł peeling pumeksem, następnie nakładał maść z witaminą A (w aptece za 5 zł ). Maść nakładał dość grubą warstwą, na to skarpety i do łóżka.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
pękający duży palec
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-21, 10:49:52 »
Na pęknięcia, złuszczania i suchą skórę bardzo pomaga maść Gehwol, polecam.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-21, 10:53:23 »
Dziewczynki bardzo bardzo wam dziekuje , jeśli macie jszcze jakieś sposoby napiszcie  :D  :lol:  8) a ile ta maśc Gehwol kosztuje ??? W aptece się ją kupuje ??

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
pękający duży palec
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-21, 11:14:19 »
ja tez polecam masc z witamina A kupisz ja w aptece za 2 zl tyle przynaj,mniej u mnie kosztowala.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
pękający duży palec
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-21, 11:57:03 »
Maść Gehwola w zależności od pojemności ok. 24 zł za 75 ml ale jest b.wydajna i przynosi naprawde świetne efekty a kupisz ją w Miralexie lub u kosmetyczki pracującej na Gehwolu czy na targach kosm. nie wiem jak z apteką ale u mnie w aptece nie ma Gehwola, ja pracuje na tych kosmetykach robiąc pedicure i jestem b. zadowolona i kilka problematycznych nóżek już wyleczyłam ich preparatami.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-21, 13:38:25 »
Serdeczne dzięki :-) buziaczki ;-x dziewczynki a wewnęttrznie jakie witaminki mogę jej polecić ??

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-21, 14:40:00 »
Może warto by było gdyby zaczeła przyjmować witaminę A, albo A +E.

Gość

  • Gość
pękający duży palec
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-06, 09:45:15 »
Miałam kiedyś klientkę w gabinecie która miała problem z pękającymi piętami . Bardzo mocno miała popękane. Pytałam ją nawet czy nie ma problemów z przyswajaniem wit.A ale ona mówiła że ma taki problem za mamą. Udało nam się wyleczyć ten problem w taki sposób że poleciłam aby moczyła nogi w siemieniu lnianym powiedziła niestety że nie ma na to czasu więc poleciłam maść z apteki firmy SVR na bazie mocznika XERIAL 30 + skarpety na noc  i to pomogło.  Pozdrawiam.

Offline Ewa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
pękający duży palec
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-07, 21:11:39 »
Dobry jest tesz żel Solcoseryl w początkowej fazie a w drugiej po wytworzeniu tkanki ziarninowej maść Solcoseryl.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pękający duży palec
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-03-19, 10:14:55 »
Ja polecam teżGehwol,ale jeśli ktoś nie ma tyle kasy,to bardzo dobrze leczy wszelkie pęknięcia łączenia maści z wit.A i DERNILAN. Całość wyjdzie ok 10 zł

Offline Karolina2323

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: pękający duży palec
« Odpowiedź #13 dnia: 2014-01-10, 13:08:28 »
Ja też używam Gehwol. Polecam.
Karolina