Autor Wątek: french manicure  (Przeczytany 25684 razy)

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
french manicure
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-03-19, 10:19:38 »
Ja maluję bokiem pędzelka,jednym ruchem. Ale zauważyłam,że czasami paski malują ruchami jak zwykły lakier,czyli odrywają co chwilkę.

Gość

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-03-23, 23:27:23 »
tyle narzekalam na mojego frenche a klientki jak narazie sa zadowolone i sie zachwycaja ze mi to tak prosto wychodzi hmmm moim zdaniem zle nie jest ale bym chciala aby mi wychodzilo tak rowniutko jak zelem. ja tez wlasnie robie bokiem pedzelka, jednym lub dwoma pociagnieciami, juz wiem ze lakierem rzadkim :)

Gość

  • Gość
french manicure
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-09-29, 19:46:15 »
Pracuje na lakierach allesandro. Jeśli lakiej zgęstnieje, dodaje rozcieńczalnika. Natomiast nie dopuszczalne jest u mnie w pracy stosowanie pasków. Klientki płacą za profesjonalizm i wymagają go ode mnie. Niestety na fuszerkę też nie ma miejsca, więc bardzo przydatnym jest korektor do lakierów.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
french manicure
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-10-01, 17:45:40 »
Paski odpadaja, nie slyszalam by ktos je stosowal :roll: french to nic trudnego jesli wycwiczy sie  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
french manicure
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-10-01, 18:26:25 »
Ja też używam korektora do lakieru i muszę powiedzieć, że jest super zawsze można coś poprawić, natomiast french to jest kwestia wprawy i w sumie nie jest on trudny.
دوبدوا

Offline edi

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 816
french manicure
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-10-01, 20:26:01 »
praktyka,praktyka i jeszcze raz praktyka wtedy nic nie trzeba używać ;)  aczkolwiek jak już coś się zdarzy to najlepszy jest korektor  :D
Choćbyśmy cały świt przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie...

Offline amandi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
by linia uśmiechu była równa
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-02-11, 12:47:36 »
Zgadzam się z opinią, że samoprzylepne paski do frencha to nie jest najlepszy pomysł. Ich podstawową wadą - jak już tu pisano - jest to, że zostawiają klej na paznokciu. Poza tym przy odklejaniu zdarza się, że odchodzą razem z lakierem.
Ja również mam kłopot z namalowaniem idealnej linii uśmiechu (szczególnie, gdy muszę to robić lewą ręką). Próbuję sobie z tym radzić, używając białego linera do zdobień - z cieniutkim pędzelkiem, którym łatwiej jest operować niż zwykłym pędzlem z lakieru do paznokci.

Wypróbowałam też inną metodę i moim zdaniem jest ona całkiem niezła. Mianowicie maluję frencha nie pędzelkiem, ale aplikatorem. Są w sklepach dostępne linery do zdobień, które prócz pędzelka mają właśnie aplikatory (np. firmy Inglot lub Top Choice). No więc biorę taki liner - biały oczywiście i nakłam lakier na wolną końcówkę paznokcia punkcikami. Nie odrywając aplikatora od paznokcia, łączę te punkciki (jakby je rozmazuję) - pilnuję przy tym, żeby nie wyjechać poza linię uśmiechu. Ważne, żeby lakier nie był zbyt gęsty, bo będzie się brzydko mazał i ciągnął.
Oczywiście trzeba nieco wprawy, żeby sprawnie robić tą metodą linię uśmiechu. Zresztą - jak zdążyły tu już zauważyć ekspertki - by zrobić ładnego frencha, trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie można oczekiwać, że wyjdzie idealny już za pierwszym razem.

Na marginesie - ja czasem, gdy french nijak nie chce mi wyjść równy, stosuję metodę "kamuflażu" :) a mianowicie nakładam na linię uśmiechu różne ozdóbki (np. hologramy, cyrkonie itp.) albo posypuję ją delikatnie brokatem. W ten sposób nierówności linii uśmiechu udaje się zamaskować, a i pazurek z ozdóbkami ciekawiej wygląda, bo nie jest taki "goły".
Obsequium amicos, veritas odium parit

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: french manicure
« Odpowiedź #37 dnia: 2009-07-19, 19:30:43 »
widziałyście taki sposób malowania french'a? http://www.youtube.com/watch?v=cncjxvJcCWM Ja nie ;)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: french manicure
« Odpowiedź #38 dnia: 2009-07-19, 19:58:56 »
czego to ludzie nie wymyślą  : hahaha : : hahaha : : hahaha :

taką kreske każdy umie zrobić lakierem. przy krótkich paznokciach zresztą inaczej się za bardzo nie da. chyba że się lekko przedłuży


Offline zmijka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: french manicure
« Odpowiedź #39 dnia: 2009-12-02, 20:20:43 »
heh.... oryginalne  : bredzisz :

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: french manicure
« Odpowiedź #40 dnia: 2009-12-03, 13:06:07 »
a mi się podoba :D

każdy pomysł jest dobry jesli efekt jest dobry :D

martwi mnie tylko ilość białego lakieru wlana do pojemniczka, ale można przecież ten plastik upaćkać pędzelkiem :P

ale chyba jednak wolę recznie i ewentualnie poprawić korektorem  :smiech3:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: french manicure
« Odpowiedź #41 dnia: 2009-12-04, 00:02:23 »
taaaa juz widze jakby to sie rowno namalowało : bredzisz : masakra
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: french manicure
« Odpowiedź #42 dnia: 2011-03-17, 17:44:24 »
Jezeli chodzi o zwykly french namalowany lakierem na naturalnych paznokciach to polecam uzyc bazy nail tek fundation II, naprawde rewelacyjnie wygladza plytke, wyrownuje wszelkie nierownosci i dzieki temu duzo latwiej namalowac ladna kreseczke  :razz: