Autor Wątek: obłączek (jasny półksiężyc na naturalnym paznokciu)  (Przeczytany 8887 razy)

Gość

  • Gość
Witam wszystkich. Jestem nowa i jest to mój pierwszy temat. Więc proszę o wyrozumiałość :oops:  Myślę, że temat założyłam w dobrym dziale.
Mam takie pytanie. Konkretnie chodzi mi o coś takiego jak "obłączek" przynajniej tak fachowo nazwane znalazłam w książce. Czy każdy paznokieć musi mieć ten mały jasny półksiężyc ? Na moich paznokietkach jest widoczny tylko na dużym palcu i ostatnio ktoś mi powiedział że mam chore paznokcie. Czy to prawda? A jak to co to za choroba.
Dziękuję z góry za odpowedzi i mam nadzieję, że moje pytanie nie było aż tak śmieszne  :D

Gość

  • Gość
obłączek (jasny półksiężyc na naturalnym paznokciu)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-19, 19:22:13 »
nie jest to chorobai nie kazdy musi miec oblaczek widoczny na pazurkach.taka twoja uroda ze go nie posiadasz :P

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
obłączek (jasny półksiężyc na naturalnym paznokciu)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-19, 20:44:09 »
najczęściej jest tak,ze obłączek najbardziej widoczny jest na kciuku i często jest również tak,że na innych palcach właściwie go nie widać.
Nie jest to objaw choroby,jest to jak najbardziej normalne.
Obłączek to widoczna część macierzy,która znajduje sie pod okalającymi paznokcie "skórkami".

Gość

  • Gość
obłączek (jasny półksiężyc na naturalnym paznokciu)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-20, 10:54:42 »
Wielkie dzięki za odpowiedź  :D

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
obłączek (jasny półksiężyc na naturalnym paznokciu)
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-01, 09:37:14 »
Obłaczek jeżeli zmienia kształt lub kolor może oznaczać chorobe tak dla pełnej informacji.

Jezli jest piekny bialy i rowniutki to wszystko oki:)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039