Autor Wątek: akryl szybkoschnący/wolnoschnący  (Przeczytany 6015 razy)

Gość

  • Gość
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« dnia: 2007-02-14, 11:22:49 »
Witam Was Wszystkie bardzo serdecznie :) mam takie male pytanie o akryl szybko i wolno schnący... czy to liquid decyduje o tym że nasza masa akrlowa będzię wolno/szybko schła czy puder akrylowy? niestety na kursie nikt mi tego nie powiedział;( a zależy mi na kupnie akrylu wolnoschnącego bo jeszcze nie za bardzo się wyrabiam przy formowaniu "lini uśmiechu"

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-14, 11:31:44 »
oczywiście proszek.
zresztą jak popatrzysz po nazwach produktów to nie ma szybko lub wolno schnących liquidów tylko proszki
:wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-14, 11:38:40 »
Tak w przeciwieństwie do metody "śmierdzącej" i bezwonnej przy szybko i normalnie schnących akrylach tutaj sprawa zależy od użytego proszku. Na przykład z NSI szybki nazywa się speed a używa się do niego tego samego liquidu co do innych.

Szybkość wysychania akrylu mocno tez zależy od temperatury otoczenia. Jak jest zbyt wysoka to zasycha szybko a jak zbyt niska to potrafi się krystalizować.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-14, 11:47:15 »
dziękuję Ci za odpowiedź;)
a już 2 stylistki paznokci powiedziały mi że na 100%liquid... dobrze że wstrzymałam się z zakupem produktu... jedna ze stylistek nawem sprzedawała w tym sklepie z prof produktami do paznokci... i jak tu liczyć na pomoc sprzedawcy.... ;(
hm... gdyby na słoiczku z proszkiem było napisane czy jest to wolnoschnący nie miałabym problemu z wyborem a tak niestety muszę się pytać sprzedawcy...
czy na każdym słoiczku powinno być napisane wolnoschnący/szybkoschnący?bo ja znalazlam tylk skład chem.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-14, 12:07:38 »
To chyba zależy od firmy. Na NSI jest napisane Speed, często też jest napisane po angielsku. Różnie tez bywa z tymi akrylami, dla jednych ejst on szybki dla innych normalny. :) A naprawdę sporo zależy od temperatury w której się pracuje, najlepiej tak ok 20 paru stopni żeby było.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-14, 15:10:09 »
Ekhem!
to zalezy od firmy!!!!
Rzeczywiście przy NSI było to uzaleznione w duże częsci od liquidu, ale tez nie do końca- np uzycie tego samego pudru z linia attraction schło duzo szybciej niz z liqudem siplicite...

W nasze firmie też wprowadzilismy w pewnym momencie LIQUID szybkoschnacy, a proszki zostały te same.

Zatem nie można pisac, że ZAWSZE, bo tak jest w firmie X.  : nono :
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
akryl szybkoschnący/wolnoschnący
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-14, 15:20:44 »
Oto zdanie experta. :D Proszę się zastosować.

W takim razie jeszcze napiszę, że w firmie NSI jest wyraźnie napisane który proszek jest szybkoschnący a który "normalny" na opakowaniu. Przynajmniej na "starych" opakowaniach, części pudrów:
NSI - Speed - Fast Setting czyli szybkoschnący
NSI - Competition - Fast Setting
NSI - Classic - Standard Setting
NSI - Attraction - niestety na opakowaniu nie ma informacji, z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że to jest akryl dający się formować dopóki sie na nim pracuje, jednak po zostawieniu go dosyć szybko zasycha, czyli można nim pracować byle nie zostawić samopas...

A Simplicite to nie jest przypadkiem seria bezwonna? Bo bezwonne podobno właśnie mają inny sposób utwardzania i nieco inaczej się na nich pracuje.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...