Autor Wątek: Czemu zawdzięczacie swój sukces....  (Przeczytany 7560 razy)

Gość

  • Gość
Czemu zawdzięczacie swój sukces....
« dnia: 2006-03-06, 09:54:14 »
Powiedzcie proszę, dzięki jakim aparatom lub zabiegom przyciągacie klientów do salonu. Co warto mieć w salonie kosmetycznym? co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
 Pozdrawiam

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-06, 14:01:48 »
Moim zdaniem najlepszy salon to taki w którym robią prawie wszystko, ale wiadomo że nie wszyscy mogą robić wszystko ale jak najwięcej zabiegów żeby klintka nie chodziła do 3 salonów tylko do jednego. Ważne jest też miejsce gdzie otwierasz salon - żeby łatwo kazdy trafił
pozdrawiam

Gość

  • Gość
Odp: Czemu zawdzięczacie swój sukces....
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-06, 14:10:32 »
Cytat: "elka"
Powiedzcie proszę, dzięki jakim aparatom lub zabiegom przyciągacie klientów do salonu. Co warto mieć w salonie kosmetycznym? co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
 Pozdrawiam


Uśmiechnięta i sympatyczna kosmetyczka. Delikatna i mądra.
Potrafiąca wyczuć nastrój klientki i się dostosować.
Potrafiąca wsłuchać, czasem doradzić, dyskretna (!).

Tak naprawdę to nie zabiegi ale kosmetyczka przyciąga klientów (mam na myśi tych stałych, wiernych długie lata).

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-06, 14:12:51 »
z tym się również zgadzam Stanulko ale zabiegi też są bardzo ważne bo w innych salonach {konkurencyjnych} rownież są takie kosmetyczki jak opisalaś

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-06, 14:20:08 »
Do Kim i Stanulki: A czy  wygląd gabinetu mam na myśli logo i wystrój są ważne  ? Czy raczej  Kosmetyki polskie czy zagraniczne? a może aparaty?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-06, 14:27:48 »
Cytat: "elka"
Do Kim i Stanulki: A czy  wygląd gabinetu mam na myśli logo i wystrój są ważne  ? Czy raczej  Kosmetyki polskie czy zagraniczne? a może aparaty?


wygląd gabinetu jest ważny ale mam na myśli to że powinno byc czysto i ładnie a nie ważne w jakich kolorach. Jeśli chodzi o kosmetyki to powinny być rózne i polskie i zagraniczne bo klientki potrzebują urozmaicenia a nie np tylko jednej firmy

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-06, 14:32:25 »
Gabinet powinien byc zawsze czysty :!:  klientki najlepiej czuja sie jak jest ciepla i przyjazna atmosfera.Kosmetyki takie jakie uwazasz.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-06, 15:11:02 »
dla mnie najwazniejsze tez by bylo zeby kosmetyczka byla usmiechcnieta, zadbana, zeby mozna tez bylo jej sie wygadac, albo poprostu pogadac, a nie zeby jakas gburowata byla hehe.  :lol:

Gość

  • Gość
potrzeby skóry
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-06, 16:10:32 »
A ja uważam,że bardzo ważne jest to żeby kosmetyczka umiała właściwie zadbać o twarz i ciało.Żeby potrafiła ocenić potrzeby skóry.Ze wszystkimi Waszymi odpowiedziami również się zgadzam.

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-03-06, 17:54:27 »
O umiejętnościach kosmetyczki nie wspominam bo to podstawa.

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-03-07, 10:28:34 »
Ale chyba wizerunek firmy też jest ważny ponieważ jeżeli wygląd jest beznadziejny to nikt raczej nie zajrzy do takiego gabinetu prawda?

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-08, 07:55:56 »
Umiejętności kosmetyczki, wygląd salonu, oraz ciekawa oferta, jak również dobre kosmetyki i dobre wyposażenie gabinetu kosmetycznego przyciaga klintki,które zostają na długie lata.  :)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-11, 11:06:54 »
Przede wszystkim miła i sympatyczna kosmetyczka, dobrze wykształcona, ciągle dokształcająca się, umiejąca wysłuchać, dyskretna, umiejąca rozmawiać z osobami w każdym wieku, lubiąca swoją pracę... ładny i schludny salon, ciepła atmosfera...
Ciągłe poszerzanie oferty usług i nowe szkolenia...
oraz dostosowanie się do rynku, no i troszkę szczęścia daję jakieś szanse na zaistnienie na tak przesyconym już rynku  :D :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-03-24, 11:19:45 »
ja co do wystoju dodam - moje klientki bardzo cenią fakt że moj gabinet wyglada bardzo domowo (duzo serca włozyłam w wystrój) i tu kolory sa bardzi wazne - ja sa ciepłe duzo fajniej to wygląda.. sporo drewna, jak najmniej kosmetyków na wierzchu

bardzo wazna jest tez reklama - oczywiście salon nie obroni sie jak nie bedzie ww cech dobrego salonu ale reklama to sprawa bardzo ważna!  wyobraxcie sobie że do mnie pryjeżdzają nieraz klientki z drugiego końca Warszawy

kosmetyki - myslę ze panie lubia zagraniczne - ja mam i takie i takie ale głównie na dermice pracuje..

sprzety - jestem super zadowolona z ultradźwieków, marzy mi sie teraz mikrodermabrazja

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-03-30, 20:08:23 »
hm, a ja slyszalam,od jeden pani na szkoleniu firmy kosmetycznej, ze najwazniejsze to jak najmniej sprzetu elektrycznego w gabinecie, to co sie sprzetem robi to mozna juz kosmetykami zrobic, elektryka wytwarza te pola mangetyczne i to jest niezdrowe :)
duzo zalezy od kosmetyczki, usmiechnieta, umiejaca doradzic no i dyskretna. Wydaje mi sie, ze gabinet tez powinien byc w cieplych kolorach.
Tego sie dowiedzialam w szkole, a jak praktyka wyglada to jeszcze nie wiem :)
pozdrawiam

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-04-04, 16:55:15 »
znalazłam ciekawy artykuł na temat jak rozkeklamować swój gabinet
oto link  do strony:
http://www.cabines.pl/index.php?id=14_zareklamuj_swoj_gabinet

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-04-07, 22:49:33 »
Kosmetyczka musi byc dobrym psychologiem. Umiec sluchac i doradzic i to nie tylko w sprawach kosmetycznych,hehe. Gabinet urzadz tak, abys sama dobrze sie w nim czula. Co do kosmetykow to lepiej miec je z roznych firm.Kazda babka lubi zmiany.Jezeli jest cos z uslug , ktore najbardziej lubisz postaw na nie, a reszta moze byc dodatkiem. ja np. uwielbiam robic pazurki i ich robie najwiecej.Moja kolezanka- uslugi pielegnujace twarz, pazurki traktuje jako dodatek. Klientki wyczuwaja to co lubisz robic, bo  wkladasz w to wiecej serca.Zycze powodzenia.

Gość

  • Gość
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-02-08, 11:39:41 »
A czy można liczyć na sukces jeśli osoba bez doświadczenia zamierza założyć gabinet i zatrudnić w nim odpowiednio wykwalifikowane osoby?

Wówczas jak podzielić odpowiedzialność?

Wiadomo, że kierownik jest za wszystko odpowiedzialny, a jak to ma się w przypadku źle wykonanego zabiegu  - jeśli takowa sytuacja miałaby miejsce? Na kogo spada odpowiedzialność?

Czy taki salon ma szansę przetrwać?

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
co gwarantuje sukces salonu i zadowolenie kilentów?
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-02-08, 18:45:04 »
Dopiero z rozmowy wynika kto jest włascicielem salonu także każda kosmetyczka jest twarzą salonu i niejednokrotnie klientki myślą że jest ona właścicielką.Także nie wiem co masz na myśli mówiąc odnieść sukces-czy myślisz o sobie czy o całym gabinecie,bo na popularność(sukces) gabinetu pracuje kosmetyczka a nie osoba płacąca jej zus :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde