Autor Wątek: antyoksydanty w kosmetyce  (Przeczytany 4690 razy)

Offline hkaha

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
antyoksydanty w kosmetyce
« dnia: 2010-09-03, 15:51:43 »
Witam. Pisze prace lic. o antyoksydantach i potrzebuje materiałów. Wiem ze na necie jest tego mnostwo ale ja potrzebuje tytuły ksiazek ktore moge umiescic w bibliografii. Czy moze ktos cos polecic??

pozdrawiam

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: antyoksydanty w kosmetyce
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-03, 23:23:50 »
witaj

na pewno kluczowa pozycja bedzie ksiazka "Druga twarz tlenu" Bartosza, od ktorej musisz zaczac wyjasniajac po co w ogole skorze antyoksydanty
Ponadto mozesz skorzystac z takich pozycji jak:
Alicja Marzec ,,Chemia kosmetyków”,
Bronisław Drozdowski ,,Chemia żywności”
Marie - Claude Martini "Kosmetologia i farmakologia skóry"
Janina Marcinkiewicz-Salmonowiczowa „Zarys chemii i technologii kosmetyków”
Marcin Molski „Chemia piękna”, 2005r.
Wiesław Malinka „Zarys chemii kosmetycznej”

Polecam Ci rowniez czasopisma i ksiazkę Kosmeceutyki, oraz oczywiscie strony internetowe, jest tego naprawde sporo,
milego pisania :wink:


Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: antyoksydanty w kosmetyce
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-06, 22:28:55 »
To jest część mojej bibliografii. Też pisałam o antyoksydantach :) Powodzenia.

1.   Abramek K.: Witaminy, minerały i suplementy. Jak stosując odpowiednie preparaty poprawić swoje zdrowie i podnieść jakość życia?. Wyd. Złote Myśli, Gliwice 2007

2.   Ciborowska H., Rudnicka A.: Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. Wyd. Lekarskie PZWL, Warszawa 2004

3.   Godlewski D., Wojtyś P., Bury P.: Witamina C a nowotwory złośliwe. Współczesna Onkologia 1999, 5

4.   Griffith H.: Wielki leksykon witamin, ziół, składników mineralnych i suplementów. Wyd. Amber, Warszawa 2002

5.   Kozłowska J.: Podręczny słownik witamin i minerałów. Wyd. Twój Styl, Warszawa 1998

6.   Le Cren F.: Przeciwutleniacze. Rewolucja XXI wieku. Wyd. Klub dla Ciebie, Warszawa 2006

7.   Oberbeil K.: Witaminy. Wyd. Świat Książki, Warszawa 1997

8.   Szczypka M., Gajewska J.: ABC witamin i minerałów. Wyd. Egros, Warszawa 1999

17.   Wiąckowski S. K.: Abecadło witamin i pierwiastków. Wyd. Tower Press, Gdańsk 2004

18.   Ziemlański Ś.: Normy żywienia człowieka. Fizjologiczne podstawy. Wyd. Lekarskie PZWL, Warszawa 2001