Autor Wątek: projekt i egzamin końcowy  (Przeczytany 541642 razy)

Offline Calabrria

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #615 dnia: 2009-12-18, 15:28:58 »
Cześć dziewczyny! Mam do was prośbę. Piszę teraz projekty jeden po drugim by ćwiczyć przed egzaminem w czerwcu. Napisałam projekt oczyszczania twarzy i wkleję go tu byście mogły mi doradzić co ewentualnie poprawić a bardziej doświadczone kosmetyczki może mi powiedzą czy projekt nadaje się czy nie za bardzo bardzo proszę o waszą opinię.



Do gabinetu kosmetycznego przyszedł 18- letni chłopak. Jest on uczniem ostatniej klasy Liceum Ogólnokształcącego i w związku ze zbliżającą się studniówką postanowił zadbać o stan skóry.
Na skórze klienta znajdują się liczne zaskórniki, grudki, a także pojedyncze prosaki. Nie ma zmian ropnych. Chłopak zaniepokojony pojawianiem się zmian skórnych poprosił o zabieg usuwający niedoskonałości skóry.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego skóry twarzy dostosowanego do danego problemu.




1.    Tytuł pracy egzaminacyjnej

Projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegów:  pielęgnacyjnego i usuwającego niedoskonałości skóry u 18-letniego klienta, przy użyciu odpowiednich środków i  preparatów dostępnych w gabinecie.

2.    Założenia

Wiek klienta: 18 lat
Płeć : mężczyzna
Stan skóry twarzy:  do czynienia mamy ze skórą młodą, na której znajdują się liczne zaskórniki, grudki, pojedyncze prosaki, bez zmian ropnych.
Miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny
Powód wizyty: zbliżająca się studniówka
Cel wizyty(zakres prac): chęć zadbania o stan skóry twarzy, na skórze twarzy występują liczne zaskórniki, grudki a także prosaki. Wykonanie zabiegu usuwającego niedoskonałości skóry, zabieg oczyszczania skóry twarzy.

3.    Diagnoza stanu skóry twarzy:

Wykonanie zabiegu musi zostać poprzedzone diagnozą, gdyż od tego zależy sposób postępowania  podczas wykonywania zabiegu. Przeprowadzam wywiad w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wpisuję w karcie klienta adres, telefon, czy ma jakiekolwiek choroby przewlekłe( cukrzyca, serce, tarczyca, nadciśnienie), czy bierze jakieś leki, jaki ma stan samopoczucia, czy ma jakieś alergie, czy kiedykolwiek był u kosmetyczki( jakie robił zabiegi i jaki był ich efekt),  pytam o rodzaj kosmetyków jakich używał, czy jest podatny na stres, jak wyglądy jego odpoczynek aktywny czy bierny,, jak się odżywia regularnie czy pełnowartościowo, czy wyjeżdża do krajów gdzie jest inny klimat( np. ciepłe kraje, czy skóra jest narażona na ekstremalne warunki) , czy pali papierosy, czy pije alkohol i czy korzysta z promieni UV. Diagnozy dokonuję poprzez badanie wzrokowe oraz palpacyjne. Obserwując skórę twarzy klienta widzę że jest to cera trądzikowa krostkowo-grudkowa, skóra jest zanieczyszczona,  występują zaskórniki, grudki pojedyncze prosaki, błyszcząca powierzchnia skóry, pogrubiona warstwa rogowa , wszystkie wykwity skórne nadają się do usunięcia. Proponuję klientowi zabieg oczyszczania twarzy. Cera trądzikowa wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która przy łagodnych postaciach trądziku zapobiega w dużym stopniu jego objawom a podczas leczenia dermatologicznego jest niezbędnym wsparciem. Dermokosmetyki przeznaczone do skóry trądzikowej stanowią dopełnienie leczenia miejscowego. Wykazują działanie oczyszczające, łagodzące, nawilżające, a także przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwłojotokowe. Na dzień polecam specjalne kremy lub żele mające lekką beztłuszczową konsystencję, zawierające składniki matujące i absorbujące nadmiar serum – preparaty antybakteryjne - tonizacja bezalkoholowymi środkami, np. toniki z substancjami ściągającymi lub antybakteryjne. Na noc stosowanie kremów odżywczo-regenerujących by przywrócić równowagę lipidową naskórka – kremy na bazie witamin i wyciągów roślinnych .

           
   4. Wykaz wskazań i przeciwwskazań do zabiegu:
Wskazania:
- zanieczyszczenia skóry
- zaskórniki
- wykwity skórne nadające się do usunięcia

Przeciwwskazania:
- ostre stany zapalne skóry
- opryszczka
- stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba
- stany alergiczne
- stany zakaźne skóry i oczu
Z treści zadania nie wynikają przeciwwskazania do wykonania zabiegu oczyszczania skóry twarzy.

5.    Wykaz środków i preparatów kosmetycznych niezbędnych do wykonania zadania.
      -  Żel do demakijażu
-  Tonik antybakteryjny
      -  Peeling gruboziarnisty
      -  Krem do masażu twarzy
-  Krem łagodzący
-  Krem odżywczy
-  Krem łagodzący
-  Maska ściągająca
-  Maska rozpulchniająca
-  Maska odżywcza


6.    Wykaz aparatury, sprzętu i przyborów niezbędnych do wykonania zabiegu.
-  Łyżeczka Unny
-  Igła jednorazowa
-  Wata
-  Płatki kosmetyczne
-  Lignina
-  Wanienka do dezynfekcji narzędzi
-  Środki do dezynfekcji skóry
-  Wapozon
-  Pędzel kosmetyczny
-  Galwan
-  Miseczka plastikowa
- D’ Arsonval
- Rękawiczki jednorazowego użytku

7.    Metodyka wykonania zabiegów: pielęgnacyjnego i oczyszczającego skórę twarzy:
a)   Przygotowanie stanowiska pracy:

Dezynfekuję oraz sterylizuję narzędzia i przybory, niezbędne do wykonania zabiegu.
Przygotowuję w odpowiednim ustawieniu fotel/krzesło zarówno dla klientki jak i dla kosmetyczki wykonującej zabieg dla zapewnienia wygody oraz estetyki i higieny pracy. Dezynfekuję stolik na kosmetyki środkiem do dezynfekcji powierzchni. Wycieram stolik i kładę na nim ręczniki papierowe. Układam na nim niezbędne preparaty i narzędzia do wykonania zabiegu. Sprawdzam działanie D’ Arsonvalu , Wapozon oraz uzupełniam go odpowiednią ilością wody następnie włączam w celu rozgrzania.

b)   Wykaz prac wchodzących w skład proponowanego zabiegu z uwzględnieniem ich kolejności:

1.Wywiad z klientem.
2.Diagnoza stanu skóry twarzy.
         3. Mycie i dezynfekcja własnych rąk.
4.Przygotowanie stanowiska pracy.
5.Przygotowanie klienta do zabiegu.
6. Wykonanie peelingu drobnoziarnistego.
7.Wykonanie masaży twarzy, szyi i dekoltu.
8. Przygotowanie skóry do czyszczenia.
9.Czyszczenie skóry.
10.Dezynfekcja powierzchni skóry.
11.Nawilżenie skóry.
12.Wykonanie galwanizacji.
13.Zastosowanie maski ściągającej i odżywczej.
14.Wykończenie zabiegu.
15.Zalecenia dotyczące postępowania w domu.

c)   Opis sposobów realizacji określonych w wykazie prac oraz czynności wraz z opisem technik wykonania z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy:

Przeprowadzam wywiad z klientem w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Diagnozuję stan skóry twarzy klienta w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz ustalenia dokładnych działań.
Przygotowuję fotel/ krzesło kosmetyczne, pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac, łóżko zabezpieczam czystym prześcieradłem, na zagłówek kładę ręcznik. Dezynfekuję stolik kosmetyczny preparatem do dezynfekcji powierzchni. Kładę na stolik ręcznik papierowy a na nim układam kosmetyki potrzebne do zabiegu: Miseczkę plastikową z ciepłą wodą i mydłem, łyżeczkę Unny, igłę jednorazową, watę, płatki kosmetyczne, ligninę, środek do dezynfekcji skóry, pędzel kosmetyczny, rękawiczki, maski: odżywczą, rozpulchniającą, ściągającą, kremy: łagodzący, odżywczy, do masażu twarzy, peeling gruboziarnisty, tonik antybakteryjny, żel do demakijażu twarzy. Myję i dezynfekuję własne dłonie preparatem Skinsept pure (spryskuję). Zabezpieczam włosy klienta opaską oraz ręcznikiem papierowym. Przygotowuję swój fotel, który umieszczam przy zagłówku łóżka. Wykonuję demakijaż twarzy, szyi i dekoltu mocząc płatki kosmetyczne w miseczce z ciepłą wodą i mydłem, oraz nakładając na nie żel do demakijażu, w celu usunięcia z powierzchni skóry brudu, kurzu, bakterii oraz zrogowaciałego naskórka. Po demakijażu tonizuję skórę tonikiem antybakteryjnym, który wyrównuje pH, działa oczyszczającą, dezynfekująco i pielęgnująco. Zużyte waciki kosmetyczne wrzucam do pustej miseczki na brudne waciki. Następnie wykonuję peeling gruboziarnisty, nakładając go pędzlem na twarz klienta,  pozostawiając go na 10 minut, następnie zmywam twarz i osuszam ją, peeling ten ma na celu usunięcie warstwy rogowej naskórka. Kolejną czynnością jest masaż twarzy, który ma na celu nawilżenie, odżywienie oraz ujędrnienie skóry twarzy, a także usunięcie zrogowaciałego naskórka. Nakładam krem odżywczy by substancje przy masażu miały lepsze warunki wchłonięcia, oraz krem do masażu twarzy.
Technika wykonywania masażu:
   GŁASKANIE
- ósemka na dekolcie wykonywana jedną ręką. Mięsień szeroki szyi i mięsień mostkowo - obojczykowo -sutkowy
- podbródek od bródki do końca żuchwy
- bródka kciukami w dół
- mięsień okrężny ust, środkowym palcem
- mięsień śmiechowy od kącika ust do ucha
- mięsień jarzmowy
- mięsień żwacz od kąta żuchwy do skroni
- fałd nosowo wargowy od kącika ust poprzez boczną powierzchnię nosa aż do czoła. Środkowe palce
- mięsień prosty nosa środkowymi palcami.
- marszczyciel brwi palcem środkowym i serdecznym
- mięsień okrężny oczu środkowym i serdecznym
- brzusiec czołowy od brwi do nasady włosów
ROZCIERANIE
- zygzak od skroni do skroni
- mijania, środkowy i serdeczny
- kółeczka od środka czoła, środkowy i serdeczny
- mięsień okrężny oczu
- głaszczemy górę dół rozcieramy (oczy ).
- rozcieranie bocznych powierzchni nosa i fałdu nosowo-wargowego
- mięsień okrężny ust – rozcieramy od kącików ust i wracamy głaskaniem
- rozcieranie od kącika ust do skroni dwoma palcami
- od kąta żuchwy do skroni
- podbródek od bródki do kątów żuchwy
- szyja, kierunek do dołu, 2 palce po bokach
- rozcieranie dekoltu opuszkami palców
- od dekoltu poprzez ramiona do karku. Można paliczkami lub opuszkami
UGNIATANIE
- ugniatanie mięśni dekoltu opuszkami czterech palców obu rąk jednocześnie
- ugniatanie mięśnia szerokiego szyi i mięśnia mostkowo –obojczykowo -sutkowego, mięsień ujmuję się między kciuk a zgięte palce wskazujące
- ugniatanie mięśnia okrężnego ust palcami wskazującymi i środkowymi obu rąk od środka ust do kącików ust
- ugniatanie na policzkach ruch nożycowy chwytamy pasma od kącików ust do ucha
- ----||---- od kącika ust do skroni
- ----||---- od końca żuchwy do skroni
- ugniatanie fałdu nosowo wargowego środkowymi palcami od kącika ust do skrzydełka nosa jednym palcem przytrzymujemy fałd drugim ugniatamy
- ugniatanie mięśni prostych nosa środkowym palcem na grzbiecie nosa
- splatamy na podbródku palce i kciukami naciskamy boczne powierzchnie nosa, tylko po kości (2 pasma poziomo)
- ugniatanie mięśni okrężnych oczu środkowy i serdeczny palec uciskamy po brwiach i pod oczami
- ugniatanie czoła opuszkami palców obu rąk od brwi do nasady włosów
- ruch modelujący czoło, splecione ręce, kładziemy dłonie na oczy nie dotykamy nosa, czoło- podbródek ( po przekątnej), druga strona, podbródek
OKLEPYWANIE
- miotełkowe opuszkami oklepujemy podbródek
- szczypcowe (kciuk, środkowy, serdeczny) w jedną i w drugą stronę od kącika do ucha
- ----||---- od kącika do skroni
- ----||---- od żuchwy do skroni
- ruch fortepianowy wokół oczu
- fortepianowy czoło
- fortepianowy oczy
- fortepianowy policzki 1 pasmo
- fortepianowy policzki 2 pasmo
- fortepianowy policzki 3 pasmo
- podbródek
- szyja
- dekolt
Kończymy przygłaskaniem.

Następnie przygotowuję skórę do czyszczenia. Trzeba rozgrzać i rozpulchnić skórę w celu łatwiejszego usunięcia wszelkich zmian. W tym celu za pomocą pędzla kosmetycznego nakładam na twarz maskę rozpulchniającą  i ustawiam Wapozon tak aby nie oparzyć klienta  i pozostawiam na 20 minut.  Po jej usunięciu, zakładam rękawiczki jednorazowego użytku i usuwam zaskórniki łyżeczką Unny wcześniej wysterylizowaną, układając odpowiednio łyżeczkę na zaskórniku i uciśnięciu. W ten sposób poprzez ucisk zaskórnik wydostaje się  przez otwór w łyżeczce. Jednak zaskórniki należy usuwać w odpowiedniej kolejności: zaskórniki otwarte, zaskórniki zamknięte, prosaki, niewielkie ropne krostki ( za zgoda lekarza), mięczaki zakaźne. Należy przestrzegać tej kolejności usuwania zmian ponieważ pozwoli to uniknąć zainfekowania innych miejsc ropnych. Po osuszeniu skóry wykonuję D’ Arsonval, który wytwarza ozon,  oraz ma działanie bakteriobójcze oraz  rozgrzewające. Kolejnie wykonuję galwanizację, która ma działanie uspokajające oraz wyciszające. Następnie nawilżam skórę maską odżywczą oraz nakładam maskę ściągającą nakładając ją pędzlem kosmetycznym i pozostawiając na 20min. Zakańczam zabieg usuwając pozostałości po masce wacikami kosmetycznymi lub watą. Oraz stosuję krem łagodzący na zakończenie zabiegu. Dezynfekuję i sterylizuję wykorzystane narzędzia oraz po wyjściu klienta sprzątam stanowisko pracy. Dziękuję klientowi za zabieg oraz oceniam efekty.

d)   Ocena efektów wykonanej pracy:
Skóra twarzy klienta jest nawilżona, ujędrniona, odżywiona, wygładzona, zostały usunięte wszelkie zmiany skórne( zaskórniki, krostki, grudki, prosaki).
e)   Czynności końcowe na stanowisku pracy:
1.Uporządkowanie stanowiska pracy.
2. Dezynfekcja narzędzi i powierzchni odpowiednimi preparatami.
3. Sterylizacja narzędzi.
4. Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
      5. Utylizacja skażonych wacików, chusteczek i igły kosmetycznej.
8.  Na dzień polecam specjalne kremy lub żele mające lekką beztłuszczową   konsystencję, zawierające składniki matujące i absorbujące nadmiar serum – preparaty antybakteryjne - tonizacja bezalkoholowymi środkami, np. toniki z substancjami ściągającymi lub antybakteryjne. Na noc stosowanie kremów odżywczo-regenerujących by przywrócić równowagę lipidową naskórka – kremy na bazie witamin i wyciągów roślinnych .
Wiola:)




Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #616 dnia: 2010-01-07, 16:38:19 »
co znaczy że nie wiesz jak go napisać? : bredzisz :
post wyzej masz przykładowy projekt, na jego strukturze możesz napisać swój, o chyba że nie wiesz co w nim powinno być od strony kosmetycznej ale to juz nikt za Ciebie tego nie zrobi, od tego jest szkoła zeby przygotować do egzaminu  :nono:





NIE PISZEMY ZA WAS PROJEKTÓW!!!
W TYM TEMACIE JEST MNÓSTWO WSKAZÓWEK!!
NAPISZ PROJEKT I GO WSTAW, POPRAWIMY EWENTUALNE BŁĘDY, POMOŻEMY ZROBIĆ Z NIEGO CUDO  : brawo :
« Ostatnia zmiana: 2010-05-06, 16:22:52 wysłana przez Ania »
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #617 dnia: 2010-01-07, 17:22:02 »
właściwie Ania ma rację, od wiedzy jest szkoła, ale też nie zawsze szkoła spełnia swoje zadanie. Wtedy trzeba się samemu uczyć z książek, gazet itp

co do projektu ja bym tam opisala manicure, maskę na dłonie nawilżającą lub po prostu parafinę, french manicure lakierem krok po kroku lub z opisem dodatkowego wzorka na tym frenchu i jak takie coś wykonać. piszesz że na slub mogłyby to być jakieś cyrkonie na frenchu albo kwiatki akrylowe ( z tego co czytałam na lalkierze tez można je zrobić ( jak się mylę to może ktoś mnie poprawi) brokat ( ale broakt to tandeta moim zdaniem, kwestia gustu) Manicure spa bylby tu odpowiedni z masażem na jakimś kremie nawilżającym który by poprawił kondycje skory dloni.
pielęgnację domową - odżywki, maseczki, manicure robiony samodzielnie lub przychodzenie do salonu

można by było ewentualnie opisać przedłużanie paznokci ale jest napisane że lakierem to myślę że nie chodzi przedłużanie

zalecenia do pracy - rękawiczki czy coś żeby nie dotykała bezpośrednio tych detergentów. ja nie wiem jak można nie używać rękawiczek  :nono:

nawet na moim blogu pisałam o dłoniach
 tu na forum są też artykuły





Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #618 dnia: 2010-01-07, 21:03:42 »
właściwie Ania ma rację, od wiedzy jest szkoła, ale też nie zawsze szkoła spełnia swoje zadanie. Wtedy trzeba się samemu uczyć z książek, gazet itp


Jak szkoła nie spełnia swojego zadania a więc przygotowania do egzaminu końcowego którego częścią jest napisanie projektu to należy zmienić szkołę a nie na osiołka szukać kogoś kto za nas to napisze  : bredzisz :

a książki i gazety oraz net to dodatki  :cool:
« Ostatnia zmiana: 2010-05-05, 16:54:04 wysłana przez Ania »
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Blejsia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #619 dnia: 2010-01-08, 00:07:14 »
czy ktos z was ma moze taka prace: opis techniki i metodyki wykonania zabiegu pradow d'arnsolwala??? bardzo bym byla wdzieczna za pomoc:):)
....Im bardziej chcesz... Im bardziej porzadasz...Tym bardziej wiesz ze czegoś mieć nie mozna...

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #620 dnia: 2010-01-08, 09:44:43 »
Jak szkoła nie spełnia swojego zadania a więc przygotowania do egzaminu końcowego którego częścią jest napisanie projektu to należy zmienić szkołę a nie na osiołka szukać kogoś kto za nas to napisze  : bredzisz :

a książki i gazety oraz net to dodatki  :cool:

zmienić szkołę , dobr arada na koniec ( bo skoro projekt to zakładam że kńcówka szkoły)


Dodano: 2010-01-08, 09:53:34
ksiązk ii gazety to dodatek bo z filmików i książek praktyki się nikt nie nauczył
« Ostatnia zmiana: 2010-01-08, 09:53:34 wysłana przez Joanna »

Offline Blejsia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #621 dnia: 2010-01-08, 10:48:55 »
Bardzo dziekuje za pomoc pewnie kiedy Ty prosisz również ja otrzymujesz.:) No nie niestety nie końcowy. Zapytałam sie po prostu czy ktoś ma a nie czy napisał by  za mnie! chodziło mi głównie o jakies wiadomosci-informacje.
....Im bardziej chcesz... Im bardziej porzadasz...Tym bardziej wiesz ze czegoś mieć nie mozna...

Offline draska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #622 dnia: 2010-03-16, 12:03:22 »
Kurcze.. próbowałam szukać coś o tych egzaminach zawodowych, znalazłam tyle ten projekt realizacji prac a co z częścią teoretyczną?? Podobno na takim egzaminie znajdują się zadania z przedsiębiorczości, chemii kosmetyczne itd. czy ktoś ma taki arkusz??????? Jezeli to nie problem prosze przesłać na maila: draska1@vp.pl
pozdrawiam!!

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #623 dnia: 2010-03-16, 12:12:30 »
w skład egzaminu teoretycznego wchodzą pytania ze wszystkich przedmiotów-nie tylko z chemii i przedsiębiorczości ale ze wszystkich z wszystkich lat!!!dodam że są bardzo szczegółowe!!! : beczy : radzę się do tego przyłozyć.pozdrawiam

Offline elaCZESTERA

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #624 dnia: 2010-05-06, 13:25:03 »
No to dopadł mnie stres! Zaczynam już ostro wkuwać! Nie wiem jak to będzie. W naszej szkole nie robią sobie za wiele z zajęć na pracowni. Np zabiegi na ciało, które są bardzo prawdopodobne w tym roku bo jeszcze nic takiego nie było, owszem były na zajęciach, ale żeby się czegoś konkretnie o nich dowiedzieć to nie...żeby dowiedzieć się jakie zabiegi do jakich problemów...po co! Trzeba wszystko w swoim zakresie szukać...Szkoda!

Offline 121ana121

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #625 dnia: 2010-05-07, 12:43:53 »
Hej nie wiem co sie dzieje tyle pisze do was i to sie nie pojawia na tej stronie ja nie wiem jak to wszystko dziala ktos mi pomoze??

Offline draska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #626 dnia: 2010-05-07, 13:24:39 »
Hej dziewczyny!

 Czytam właśnie w informatorze co musimy umieć do egzaminu, między innymi pisze o: Rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków w powiązaniu z ich
działaniem na skórę,
czyli:
• rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków, np. przyspieszających
przemianę tkanki tłuszczowej,
• rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków mających działanie
przeciwutleniające, np. flawonoidy, garbniki.

 Czy któraś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi składnikami biologicznie czynnymi??


Offline 121ana121

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #628 dnia: 2010-05-07, 18:58:15 »
hej ma moze ktoras opisany zabieg likwidujacy cellulit :?

Dodano: 2010-05-09, 18:12:35
Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka" potrzebuje tylko zabiegi po reszte mam moze by mi ktoras pomogla ??
« Ostatnia zmiana: 2010-05-09, 18:12:35 wysłana przez 121ana121 »

Offline draska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #629 dnia: 2010-05-27, 21:23:34 »
Hm... juz nic z tego nie rozumiem...  :nono:  Mój projekt do przygotowania brzmi..mniej więcej.. do gabinetu zgłosił się 13 letni klient na oczyszczanie skóry <ble ble ble> Widoczne sa lekkie stany zapalne skóry.
 No więc jak mam wykonać oczyszczanie twarzy skoro jednym z przeciwskazań do oczyszczania są właśnie stany zapalne i alergiczne skóry???? Chyba, że są różne rodzaje zabiegu oczyszczania hm?