Autor Wątek: stopa cukrzycowa  (Przeczytany 17830 razy)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-03-27, 00:02:15 »
możesz do kąpeli dodac secjalnych preparatów zmiękczających naskórek,pozniej po osuszeniu dodatkowo nałożyc preparat zmiękczający (Gewohl,Gena)
Mozesz pracowac pilnikiem ale wówczas trzeba się nastawic na częstsze wizyty,bo nie dasz rady za pierwszym razem zadbać o stopę należycie,bo sie zapiłujesz,niestety..
Sama maśc z Gewohla przyniesie dobre rezultaty ale nie mniej wana jest higiena na codzien-noszenie skarpet wyłącznie z naturalnych włókien(bawełna),częsta zmiana obuwia( w domu najlepiej odkryte palce),noszenie obuwia ze skóry,stoswac preparaty p/poceniu stóp,samokontrola stopy(oglądanie spodu stopy np,w lusterku połozonym na podłodze)

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-04-02, 21:14:50 »
polecam krem Svr Xerial 50 z mocznikiem dla cukrzyka rewelacj pięknie zmiękcza zrogowaciały naskórek zapobiega powstawani modzeli i pękani pięt oczywiście jeszcze wkładki do bucików i co bardzo wazne zakaz chodzenia na boso

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-04-21, 10:03:49 »
Wczoraj miałam klientkę z taką stopą cukrzyka,że :x . Zrobiłam jej tylko pięty frezarką,skróciłam paznokcie itd. Skórek nie wycinalam. Kazałam jej iśc do lekarza,ale co mam zrobić jak przyjdzie i będie chciała wyciąć skórki???

Gość

  • Gość
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-21, 11:58:00 »
skorki tylko te odstajace. ja bym nie ryzykowala z wycinaniem wszystkich skorek bo zbyt duze ryzyko.

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-21, 12:00:19 »
ja bym nie obcięła ,jak jej się wda zakażenie
(mimo twojego pełnego profesjonalizmu nie wiesz jak ona dba o te stópki w domu) będzie miała pretensje do ciebie
 pozatym ja sie staram wogóle skórek nie wycinac ale rozpuszczac płynem i odpychac

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-21, 17:58:26 »
i tu ludzie nie kumaja w ogole podejscia profesjonalnego, ostatnio mialam do czynienia z drozdzyca ale pani i tam miala gdzies moje rady.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

aaaniaaa

  • Gość
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-06-15, 23:21:09 »
jakie maści polecacie na stopę cukrzycową???
a co do wycinania, obcinania....zalecam ogrmomną ostrożność, ja stosuję tylko delikatne tarki i frezarke. Pamietać należy tez, że na ogół osoba ze stopą cukrzycową nie ma dobrego czucia w tej stopie, wiec zaleca sie naprawde niebywałą ostrożność. Szukam też materiałów, dotyczących stopy cukrzycowej ( na targach w Dusseldorfie mnie zaciekawił ten temat:) natomiast nie znalazłam wielu materiałów po Polsku na ten temat. Więc gdyby ktoś znał dobre artykuły lub linki to z góry dziekuje:)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-06-16, 00:45:04 »
Cytat: "aaaniaaa"
natomiast nie znalazłam wielu materiałów po Polsku na ten temat. Więc gdyby ktoś znał dobre artykuły lub linki to z góry dziekuje:)


A ja znalazłam dość dużo  :wink: dziwne nieprawdaż?  :wink:

http://www.resmedica.pl/zdart1994.html

www.novonordisk.pl

tu masz nawet zdjęcia :wink:



To była tylko pierwsza strona w wyszukiwarce :wink:
Czyli jednak troszkę informacji jest
:wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #23 dnia: 2017-06-23, 11:22:31 »
Orientujecie się czy specjalista podolog również zajmuje się sprawami stopy cukrzycowej?

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: stopa cukrzycowa
« Odpowiedź #24 dnia: 2017-08-02, 09:55:38 »
Jak najbardziej!

Leczenie stopy cukrzycowej prowadzone jest wielotorowo:

profilaktyka
odpowiednie leki
dbanie o to aby poziom cukru w organizmie był na odpowiednim poziomie
pielęgnacja
Stanowi to ciągły proces , który zapobiega amputacji kończyny.
https://podolodzy.pl/zabiegi-leczenie-stopy-cukrzycowej-17.html
« Ostatnia zmiana: 2017-08-02, 12:01:32 wysłana przez eck »