Autor Wątek: Sanepid  (Przeczytany 165999 razy)

Aguś

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-09-17, 09:05:49 »
Cytat: "AniaD"
Słuchajcie a jesli juz jesteśmy przy kosztach - ile kosztuje odebranie budynku przez sanepid?

Elektryk elektrykiem - ja uważam że najwiekszym zdzierstwem w naszym kraju są opłaty zusowskie ... niestety..


Teraz juz nie bo zus wynosi od wrzesnia 250zl wiec nie moze byc lepiej. :wink:

Cytat: "caro50"
Cytat: "AniaD"
Czy doprowadzenie rur z jednogo pomieszczenia do innego jest juz zmianą instalacji?

A to zerowanie to musi zrobic elektryk, ja, czy sanepid na ogledzinach?



To zależy tylko od sanepidu w twoim miescie i innych instytucji
w kazdym miescie kazdy ustala swoje wlasne prawo


Sanepid sanepidem ale wszystko musi byc zrobione przez odpowiednie firmy bowiem nie mozna robic salonyu tak jak nam sie podoba... na to wszystko jest prawo budowlane i ono okresla jak mają byc instalacje, wentylacja itd itd.

Cytat: "AniaD"
Mam pytanie odnosnie sanepidu - jaka tak naprawde jest procedura - rozumiem ze można iść do sanepidu po poradę ale nie trzeba.. Czy jest tak że po zarejestrowaniu działanosci mam 30 dni na zgłoszenie działalności w sanepidzie z okresleniem - co bedę robić, jak i gdzie i w jakich warunkach.. czy gdzies jest napisane ze mam dołączyc plan? i czy po tym jak sanepid dostanie ode mnie zgłoszenie przychodzi i odbiera lokal czy musze to zrobic przed zarejestrowaniem działanosci.. juz zgłupiałam naprawde.. niegdzie nie moge znaleźc jakichkolwiek przepisów na ten temat a mam wrazenie że sanepid to w tym wypadku państwo w państwie...

Lokal mam juz urzadzony - raczej zgodnie z wymogami.. natomiast mam nieprzebadana wodę - po licho mam badac wode jak jestem w miejskiej kanalizacji?


Najpierw musisz miec projekt ktory zatwierdza sanepid bo jesli tego nie zrobi to nie odbierze ci lokalu. Po zatwierdzeniu projektu mozesz zgodnie z nim adaptowac lokal.

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-09-17, 10:07:28 »
Cytat: "Aguś"

Teraz juz nie bo zus wynosi od wrzesnia 250zl wiec nie moze byc lepiej. :wink:


ech nie dla mnie bo juz kiedys prowadziłam działaność :( a to jest tylko dla osób które zakładaja swoja 1 firmę lub miały przerwe w prowadzeniu równa 5 lat..
Cytat: "Aguś"

Sanepid sanepidem ale wszystko musi byc zrobione przez odpowiednie firmy bowiem nie mozna robic salonyu tak jak nam sie podoba... na to wszystko jest prawo budowlane i ono okresla jak mają byc instalacje, wentylacja itd itd.


no własnie a przeciez budynek w którym wynajmuje lokal był tez oddawany do uzytku i przyjety więc czy nie wystarczy papierek ze budynek został przyjety przez odpowiednie "służby"? skoro został przyjety to wraz z instalacją elektr. wentylacja (był kominiarz - akceptował) itd... no nic w poniedziałek jade do sanepidu i sie wszystkiego dowiem...
Cytat: "Aguś"

Najpierw musisz miec projekt ktory zatwierdza sanepid bo jesli tego nie zrobi to nie odbierze ci lokalu. Po zatwierdzeniu projektu mozesz zgodnie z nim adaptowac lokal.


no nie wiem czy tak to jest - niegdzie nie znalazłam na cos takiego odpowiednich przepisów

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-09-17, 11:08:13 »
Cytat: "caro50"
Nie Tomus jest z Brodnicy
A gabinecik jego żony fiu fiu niczego sobie
Tez bym taki chciała  :D  :D

no to skucha :lol:

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-09-17, 15:21:34 »
Cytat: "Aguś"


Teraz juz nie bo zus wynosi od wrzesnia 250zl wiec nie moze byc lepiej. :wink:


Ale tylko dla zaczynających działalność :(
To niesprawiedliwe.

Aguś

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-09-17, 17:12:50 »
Cytat: "AniaD"

no nie wiem czy tak to jest - niegdzie nie znalazłam na cos takiego odpowiednich przepisów


Wszystkie przepisy okresla prawo budowlane!!! oraz inne dokumenty ktore zna zarówno projektant jak i firma adaptująca lokal pod dany projekt.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-02-16, 11:12:37 »
Poszukaj wcześniej, ale pocieszę Cię nie jest tak strasznie ja gabinet otwierałam ponad rok temu i całkiem nieźle idzie byle tak dalej, a co do sanepidu to trzeba z nimi dobrze żyć bo interpretacja przepisu zależy często od nastawienia osoby która będzie Cię kontrolować.

Jak masz jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam  :D
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-02-16, 17:18:58 »
ok, w takim badz razie mam jeszcze jedno pytanko
chodzi o wc
wejscie do wc musi byc z poczekalni czy moze byc z gabinetu?

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-02-16, 20:33:24 »
Nie wiem, u mnie nie było takiego problemu bo właśnie mam wejście do WC przez poczekalnie, a poza tym trafiłam na dużą łazienkę z wanną i kabiną prysznicową więc sanepid nie miał zastrzeżeń do łazienki.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-02-17, 18:25:03 »
sczesciara!
a ja sie wlasnie tego boje bo mam wejscie do wc z gabinetu, a na dodatek moj kibelek jest bardzo malutki.
no ale zobaczymy co z tego wyjdzie, sanepid przychodzi do mnie w przyszlym tygodniu.
mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. :D

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-02-17, 19:37:34 »
no u mnie akurat przyczepili się że nie ma wentylatora w kratce w pomieszczeniu wc i napisali mi że nie mogę robić pedicure  bo nie mam brodzika. Przede wszystkim było dla nich ważne żeby klient który wchodzi do gabinetu nie chodził po kablach od urządzeń i żeby wszystko było zmywalne ściany pomalowane farba zmywalną  itd. Sprawdzały też środki do dezynfekcji . Zależy na kogo trafisz. U mojej koleżanki się przyczepili że nie ma sterylizatora gorącego tylko tzw.chlebak

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-02-18, 11:00:33 »
No z tą wentylacją to racja tego u mnie też się czepili czyli że w gabinecie nie ma odpowiedniej wentylacji w ścianie poprowadzonej do komina, mam coś takiego ale w poczekalni, chociaż mam 2 okna i jak będę chciała to wentylacja jest że hoho, ale cóż obiecałam że zrobię dziurę na dole w drzwiach i dali spokuj a dziury dalej nie zrobiłam , mam nadzieje, że o tym zapomną.

Poza tym pytali czy będę używać igieł , jeśli tak powinnaś mieć umowe z firmą utylizacyjną i o środki do dezynfekcji. A i sprawdzali czy na preparatach są tłumaczenia w języku polskim.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-02-20, 00:09:45 »
Ja co prawda nie mam własnego gabinetu, ale wiem z kilku już źródeł, że sanepid patrzy łaskawszym okiem, jeśli zaproponujesz podwózkę do gabinetu tzn przywieziesz i odwieziesz. Zwłaszcza jeśli to jest pierwsza wizyta. I podpowiedzą dużo jak umiejetnie podpytasz. Zgadzam się równiez z tym co mówiła Elka  o interpretacji przepisów.  :)

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-02-21, 22:26:20 »
A ja bym bardzo chciała,zeby tą ustawę w koncu ogłoszono!!!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-02-22, 08:33:14 »
Cytat: "Maatix"
Między innymi po to by mieli do niego łatwy dostęp ludzie niepełnosprawni.

Takich wymogow nie ma. To dotyczy obiektow uzytecznosci publicznej (m.in. gab. lekarskie i stomatologiczne).

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-02-24, 00:51:38 »
no i mnie tez sie to przydalo :D:D:D:D: