Autor Wątek: czy to atopowe zapalenie skory?  (Przeczytany 8892 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« dnia: 2005-05-06, 07:20:47 »
od dluzszego juz czasu pod pepkiem wychodza mi male bable, pecherzyki ktore okropnie swedza!skora w tym miejscu jest strasznie sucha , podrazniona, te pecherze robia sie w strupy, tak bardzo to wszystko swedzi ze niemoge sie czasami powstrzymac od drapania!strasznie sie luszczy!lekarz mi kiedys powiedzial ze moze jestem uczyluna na nikiel, choc teraz na jakis czas odstawilam pasek z klamra ktory nosilam, albo nosze go tak zeby niedotykal skory jak siedze!sama niewiem czsem jest lepiej czasm gorzej, dopiero po koniec maja mam wizyte u dermatologa.

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-06, 11:29:05 »
doradzam Ci maść z witaniną A którą dostaniesz w aptece bez recepty i w po bardzo niskiej cenie.Jest to maść ochronna z witaminą A . Ta maść jest dość tłusta ale po jakims czasie efekt będzie super!

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-07, 17:42:11 »
rybko to jest uczulenie na nikiel wystarczy ze pasek raz zetknie sie ze skora a po za tym w dzinsacj tez sa guziki musisz wciagac w majty podkoszulki albo przezucic sie na dres z doswiadczenia wiem ze pewnie uczulilas sie na dany pasek i musisz go odstawic totalnie sie wyleczyc i wrocic do paskow ale nie do tego na ktory sie uczulilas :cry: a inny pomysl to musisz zakleic pasek od tej strony plastrem takim grubym na calej powierzchni :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-07, 17:43:06 »
aaaa i nie smaruj mascia z wit a bo to nie jest suchosc tylko alergia wiec w aptece ci doradza
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-07, 17:46:31 »
tez tak sadze ze to moze byc uczulenie na nikiel!nosze te paski z klamra i bede musiala sie przerzucic na inne!za tydzien ide do dermatologa mam nadzieje ze mi przepisze cos normalnego !juz mam narawde ego dosyc , raz jest lepiej wogole nic nie swedzi ani nic niewidac ale przychodza tez gorsze dni!

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-09, 04:07:30 »
Ja mam uczulanie na nikiel i tez kiedys mialam taki sam problem ze spodniami, z jeansami. Teraz nosze szyte, w krorych zazwyczaj sa zamki lub niemetalowe guziki... . Niestety problem sie na tym nie skaczyl. Kupilam sobie ladny srebrny zegarek, i caly rok go nosilam, az tu nagle wystapilo jakies zaczerwienienie, wiec natychmiast go odlozylam (najprawdapodobniej tam rowniez znajdowal sie nikiel), i potem zrobily sie takie dwie plamy (tym razem nic absolutnie nie swedzialo, nic nie czulam) i do dzisiaj, po roku mam jeszcze dwie blizny na reku po tym.... .
Musisz tez uwazac na bizuterie srebrna..., moze wystapic reakcja... .

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-09, 09:51:39 »
u mnie wystapilo to uczulenie tylko na brzuchu pod pepkiem . nosze srebrna bizuterie i na szczescie nic sie nie dzieje, chociaz musze przyznac ze moje uszy na niektore kolczyki reaguja, robia sie czerwone i bardzo swedza dlatego rzadko je nosze, jezeli juz to jak gdzies wychodze np. na impreze. :D

Aguś

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-09, 15:14:43 »
A czy ten strup tworzy plame odgraniczona wyraznie? Czy po rozdrapaniu nadal swedzi iz moglabys sie drapac paznokciami? Czy czesto masz kontak ze zwierzakami i jakimi?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-09, 17:10:18 »
tzn. to juz niesa strupy tylko pozostaly mi tak jakby blizny. czasami mnie swedza i mnie to doprowadza do szalu ale powstrzymuje sie zeby nie drapac bo oststnio lepiej sie z tym zrobilo. ale dzisiaj zalozyam dzinsy ktore sa na guzili i wlasnie je podejrzewam ze moge byz na nie uczulona. kiedy je ubralam to po 10, 15 minutach juz zaczelo mnie swedziec. musialam je zdjac i zalozyc inne . i znowu sie poprawilo. jesli chodzi o zwierzeta to mam kontakt tylko z moim psem , jamnikiem ale on byl ostatnio u weterynarza i lekarz powiedzial ze jest zdrowy. pozostaje mi tylko czekac do wiyty u dermatologa :cry:

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-09, 19:21:02 »
Ja juz to przeszlam.Dikladnie w tym samym miejscu mialam swedzace, drobne krostki.Takie uczulenia wystepowaly tez na nadgarstku,w miejcu zapiecia zegarka.Teraz jest spokoj.Wymyslilam fajna rzecz
Klamre,guzik od spodni lud klamerke od zegarka,ta strone,ktora dotyka skory,maluje bezbarwnym lakierem do paznokci.Co jakis czas powtarzam czynnosc,poniewaz lakier sie wyciera.
NAPRAWDE POMAGA.   SPROBOJ!!!!!!!

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-09, 21:32:59 »
mozliwe ze masz opryszczke. miala takie same objawy. pomogla mi masc o nazwie "Elocom"

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-09, 21:37:19 »
hmm... z ta opryszczka to dosyc ciekawe bo ostatnio dosc czesto robia mi sie opryszczki kolo ust, potrafia mi sie nawet zrobic dwie !i to okropnie boli i wyglada jeszcze gorzej.

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-05-09, 21:58:19 »
na ustach smaruj Zoviraxem i nie caluj sie wtedy z chlopakiem  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-05-09, 22:01:56 »
zawsze wlasnie smaruje zoviraxem bo jako jedyny jest skuteczny. co do chlopaka to fakt jak ma sie opryszczke to niemozna sie calowac i wogole trzeba uwazac , co do chlopaka to nawet gdy mam opryszczke to niemoge sie od niego uwolnic  :lol:   :D  :D  :D

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-05-09, 22:15:44 »
opryszczka daje taki charakterystyczny objaw - bąbelków na brzegu zmian - uczulenie wyglada inaczej..

co do dermatologa - ja jestem mamą dwójki uczulonych dzieci i wiem ze jedyne co pomaga to eliminacja/ograniczenie uczulajacych rzeczy - dermatolog moze jedynie przepisac sterydy które na dłuzszą metę niszczy skórę więc to bez sensu... :(