Autor Wątek: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu  (Przeczytany 110946 razy)

Offline atyde

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #120 dnia: 2012-07-11, 10:44:20 »
Co powiecie na taki pomysł, aby otworzyć studio rzęs i fotodepilacji i fotoodmładzania?
Czyli przedłużanie rzęs i zabiegi na urządzeniu ipl. Dodatkowo pedicure. W dodatku prowadzone przez mężczyznę? Czy to ma szanse powodzenia waszym zdaniem?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #121 dnia: 2012-07-11, 11:06:47 »
Wszystko zależy w jakim mieście, miejscu.
Znam kilka salonów prowadzonych przez mężczyzn - jakoś prosperują, chociaż w pewnych przypadkach większość kobiet będzie wolało aby zabieg wykonywała kobieta.

Offline atyde

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #122 dnia: 2012-07-12, 13:14:51 »
Hm, miejscowaśc raczej mała, 13 tyś, w pobliżu miasto 60 tyś i dwa po 20 - 30 tyś (w promieniu 25 km). Czy to ma sens waszym zdaniem?

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #123 dnia: 2012-07-12, 13:28:02 »
Jest naprawdę wiele czynników i ciężko powiedzieć. Zależy od średnich dochodów mieszkańcó albo od tego w jakiej okolicy będziesz. Czy są tam ludzie zainteresowani takimi zabiegami w ogóle. Pedicure, jaki? Zwykły czy też medyczny, usuwanie odcisków, klamry itd. IPL to nie jest tania rzecz czy będa chętni? Nie wiem czy nastawianie się tylko na te 3 rzeczy pozwoli ci się utrzymać na rynku. Jednak naprawdę to wróżenie z fusów. Może zrób jakiś wywiad w okolicy?

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline atyde

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #124 dnia: 2012-07-19, 18:47:10 »
Myślimy jeszcze nad pedicure leczniczym - czy klientki pytają o taką usługę, czy jest zainteresowanie? U mnie w okolicy raczej ta usługa jest mało dostępna. I co sądzicie o wykonywaniu jej przez mężczyznę? Może wyspecjalizować się właśnie w rzęsach i leczniczym? Mobilnie. Co sądzicie???

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #125 dnia: 2012-07-20, 08:20:24 »
Podobno w Szczecinie najlepszy spec od leczniczego pedicure'u to facet. Z dziada pradziada to ponoć robią. Więc dlaczego nie? Myślę, że z tym prędzej do ciebie przyjdą klientki niż np. na depilację, zwłaszcza bikini... choć kto wie. ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline madzia.

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #126 dnia: 2012-07-20, 23:30:10 »
Lady masz rację moja koleżanka chadza do tego pana i jest mega zadowolona. to osoba już wiekowa i jak słyszałam chce przekazać komuś swój fach i udać się na zasłużony odpoczynek
atyde mnie klientki czasem pytają o pedix leczniczy, zazwyczaj są to panie po 60ce, które mają już "zchodzone" stopki.
mobilnie też będzie dobrze ale czy usługa wtedy nie będzie powiększona o koszt i tak drogiego już paliwa? jeśli tak to wolałabym siedzieć na miejscu i płacić czynsz.....

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #127 dnia: 2012-11-02, 18:46:37 »
  jutro otwieram swój salon :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #128 dnia: 2012-11-03, 08:38:45 »
No to trzymamy kciuki i napisz jak ci idzie. :)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Nora temple

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #129 dnia: 2013-02-07, 11:23:50 »
Ja myślę, że warto spróbować, bo jeśli Twój salon będzie świadczył naprawdę dobre usługi, to o klientów/-ki nie będziesz musiała się martwić. Na początku możesz zatrudnić jeszcze kogoś do pomocy na pół czy ćwierć etatu i myślę, że powoli interes będzie się rozkręcał a zadowolone klientki będą przyciągały kolejne itd. Inna kwestia to samo prowadzenie działalności gospodarczej, ale na dzień dzisiejszy przedsiębiorcy mają dosyć dogodną sytuację, bo sprawy takie jak mała i uproszczona księgowość czy fakturowanie można załatwiać przez internet. Czyli generalnie musisz uzbroić się w cierpliwość a będzie dobrze ;)
« Ostatnia zmiana: 2013-02-07, 14:04:59 wysłana przez The Lady »

Offline herbatka z bratka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #130 dnia: 2013-10-29, 13:54:10 »
witam, podbijam watek. Zamierzam otworzyc gabinet, jednak lokal jest po sklepie wielobranzowym i nie wiem co musze zrobic by go dostosowac do usług kosmetycznym. Lokal ma 50m2 1 łazienke,kuchnię, pomieszczenie biurowe. Z teg co wiem to na pewno zlew musi byc na scianie, jest jakis sposob by zrobic go bez kucia ścian? Sa tam 2 witryny a nie ma okna, co zrobić??

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #131 dnia: 2013-10-29, 19:46:12 »
ja już działam rok i jakoś daje rade zobaczymy jak będzie dalej ;)

'herbatka z bratka' jaki zlew masz na myśli?  Jeżeli chodzi o ten w pomieszczeniu gospodarczym. musi być on umieszczony 50cm. od podłoża. U siebie w salonie nie mam  tego zlewu na ścianie tylko na metalowym stelażu i nie było zastrzeżeń ze strony sanepidu.  Musisz pamiętać aby przy każdej umywalce była powierzchnia zmywalna.
 
Jak masz jakieś konkretne pytania. Pisz.
 Pozdrawiam
iiilona :)

Offline herbatka z bratka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #132 dnia: 2013-10-29, 20:28:01 »
chodzi mi o wszystko, ogólnie lokal był sklepem, teraz ma byc salonem kosmetycznym. Z tego co wiem to umywalka z pomieszczeniu gabinetowym  ze scianka 160cm łatwo zmywalną, tak jak piszesz w pomieszczeniu gospodarczym. A co z wentylacją? w gabinecie który mam szanse wziąć nie ma okien w pomieszczeniu w którym będzie zabieg robiony tylko 2 nieotwieralne witryny. Czy jakas wentylacje trzeba koniecznie zrobic?? na podłodze jest gumolit czy trzeba wyłozyc płytki czy np panele moga byc??
I co jesli czegos nie dopilnuje przyjdzie sanepid?? zamknie mi lokal?? każe zrobic poprawki?? gdzie taki zlew na stojaku mozna dostać? Przepraszam za głupie pytania ale jestem kompletnie pod tym wzgledem zielona :)

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #133 dnia: 2013-10-29, 20:49:59 »
podaj mi nr gg to wszystko zaraz wytłumacze ;)

Offline herbatka z bratka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #134 dnia: 2013-10-31, 00:39:44 »
Ilona nie mam.niestety gg.  a może być.mail? mobilneuslugi@gmail.com