Autor Wątek: grzybica skóry  (Przeczytany 8130 razy)

Gość

  • Gość
grzybica skóry
« dnia: 2005-06-28, 22:12:15 »
Ostatnio koleżanka była u dermatologa i powiedział jej że ma w okolicach bikini grzybice skóry.Na moje oko to była pomyłka lekarza.Po woskowaniu czy goleniu może wystąpić zapalenie okołomieszkowe.Koleżanka ma zaburzenia hormonalne.Stwierdzam fakty,że lekarze miewają pomyłki.Miałyście podobne przypadki tzn.pomyłki lekarzy?

Gość

  • Gość
grzybica skóry
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-29, 08:49:13 »
No bikini to miejsce bardzo predysponujace do grzybicy pachwin, jest czesto spotykana, szczególnie u mężczyzn, także wątpie że lekarz aż tak się pomylił i nie umie odróżnić podrażnienia po depilacji od grzybicy ;) Te dwie zmiany znacznie się różnią od siebie.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
grzybica skóry
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-29, 10:58:53 »
Khatii ma rację, grzybica ma charakterystyczny obraz. jezeli Twoja kolezanka nie jest pewna, niech pojdzie na druga konsultacje do innego dermatologa.

a jezeli chodzi o pomylki lekarsie to owych nie mialam, jezeli czegos nie byli pewni zawsze z mowili " to moze byc .....albo...."
raz mialam wypadek z zebem,  stomatolog zalakowal mi gazik w zebie.....bardzoooo bolalo.

Gość

  • Gość
grzybica skóry
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-29, 23:53:50 »
mozliwe ze ma grzybice. mogla poplywac ostatnio w jeziorku i zarazila sie czyms.  :roll:

Offline aNaNke717

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-31, 09:10:00 »
niech ta dziewczyna pójdzie do innego dermatologa na konsultację ,mam klientkę którą dermatolożka leczyła na trądzik rok czasu miała wykwit ropny jeden na drugim co zaowocowało głębokimi bliznami ,a co gorsze ciągle wychodziły nowe za moją namową poszła do innego dermatologa(wymyślił inną nazwę ale też przepisał jej leki na trądzik :mad:). dopiero ginekolog -endokrynolog zlecił jej wszystkie możliwe badania i okazało się że ma pokrzywkę idiopatyczną-przewlekłą podpartą złą gospodarką hormonalną,teraz po dwóch miesiącach leczenia zniknęły stany zapalne (ale zostały paskudne prawie brunatne blizny) była już na pierwszej mikro i myślę że spłycimy te paskudy. a jaki morał- no właśnie lekarz to też człowiek a jeszcze jak wpadnie w rutynę to nie przejmuje się pacjentem i dla własnego dobra szukajmy potwierdzenie albo zaprzeczenia diagnozy.

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-02-01, 07:11:48 »
Orientujecie się jak długo trwa leczenie grzybicy skóry?

Offline olaskibb22

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-08-15, 11:47:15 »
zwłaszcza po depilacji bardzo łatwo coś złapać, z wody z jeziora np
Nie pozycjonujemy się!

Offline Mausik

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Człowiek staje się tym, o czym myśli. - R.W. Emers
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #7 dnia: 2018-03-27, 09:10:21 »
Czasami wystarczy że się pimafucort kupi (maść na receptę). Kosztuje około 25 zł i pomaga - ja np. miałem grzybice ucha po basenie.
Mausik :)

Offline Kamila900

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #8 dnia: 2018-03-27, 21:26:33 »
Z tą grzybicą to ogólnie ciężka i delikatna sprawa...

Offline Joanna1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-05-31, 06:04:42 »
z grzybicą jest ciężko to fakt, często grzybica dotyczy całego ogranizmu nie tylko ogranicza się do skóry...

Offline Joanna1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #10 dnia: 2018-05-31, 06:07:16 »
trzeba się bardziej przypatrzeć własnemu zdrowiu, zacząć zdrowiej się odżywiać a i przede wszystkim zrezygnować ze słodyczy wszak grzyb bardzo lubi słodkie...

Offline Anka1211A

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: grzybica skóry
« Odpowiedź #11 dnia: 2018-06-12, 16:16:51 »
Dziękuję za ten wątek. Bardzo mi się przydadzą te informacje.