Autor Wątek: Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie  (Przeczytany 12639 razy)

Tinuviel

  • Gość
Czytajac forum kosmetyczki od pewnego czasu, pozwole sobie wreszcie zabrac glos. Idac sladem pewngo linku dotyczacego sklepiku z akcesoriami i informacjami natrafilam rowniez na dzial "Analiza dłoni, palców i paznokci w świetle uwarunkowań psychofizycznych człowieka" Zaczyna sie ciekawie, wiem ze wniekliwa obserwacja ze strony dobrze przygotowanej kosmetyczki moze zasygnalizowac klientowi ze warto zbadac lub skonsultowac pewne sprawy glownie w celu eliminacji potenjcjalnych zaburzen ale czy jest w stanie okreslic jego psychike??
W artykule tym natknelam sie na opis: "paznokcie płaskie - niestałość upór i brak refleksu"!!!??? hmmm czy to nie zakrawa na pewnego rodzaju sredniowieczny pryzmat widzenia idziemy dalej "paznokcie różowawe - natura przyjazna, życzliwa, nieco naiwna" i wreszczie "paznokcie białe - natura egoistyczna, wyniosła i zimna" a ja myslalam ze podwaliny białych paznokci sa troche inne (okreslana mianem "Leukonychia"). Zresztą nie w tym rzecz wiem że doszukujemy sie wieu powiazań (które zapewne mają wymiar statystyczny). Uważam jednak że docelowo piwinniśmy się skupić na walorach zdrowotnych oceny stanu paznokci dzięki spojnej wiedzy i doswiadczeniu możliwa będzie prawdziwa pomoc a nie zabobonna opinia o osobie z którą mamy do czynienia. Chyba ze w logo umiescicie "plytka paznokciowa prawde ci powie" :wink: .

ps. Za granica ocena stanu wlosow, skóry i paznokci to olbrzymia wiedza dla lekarza pierwszego kontaktu. Szkoda ze u nas w tak nie wielkim stopniu wykorzystana gdyz najmniej inwazyjna moze napewnoe wielo pomoc w diagnozie.

Gosiaczka

  • Gość
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-29, 08:13:53 »
Witam Cie. Nie do konca rozumie o co ci chodzi w tym poscie. ok ksztalt paznokci moze mowi nam o osobowosci (nie slyszalam ale jezeli podasz zrodlo inf. to chetnie przeczytam). Stylistka ma za zadanie pielegnowac paznokcie klientki, musi sprawdzic czy nie ma chorob skory, paznokci etc. Jezeli ktos ma zaburzenia psychofizyczne to nie nam jest to oceniac.
Uzupelnij swoj profil. napisz skad jestes.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-29, 09:03:54 »
Ktos tu przesadził i tyle.
Rzeczywiscie po paznokciach mozna duzo powiedziec, ale o stanie zdrowia człowieka, czy o prowadzonym przez niego trybiue zycia, o psychice (może poza nerwowoasia- obgryzanie paznokci)- nie wiele. :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Tinuviel

  • Gość
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-08-29, 09:54:47 »
Zostaje mi zachęcić do krótkiej aczkolwiek treściwej "niestety równiez w swego rodzaju fanaberie" lektury
http://masternail.pl/strona.php?grupa=9&art=1147161633&dzi=1147159829&id_menu=1147171954&kat=&katrodzic=

Moje nastawienie do uprawiania takiej pseudo nauki jest zdecydowanie na nie. Dlatego uważam że profesjonalista nie powinnien takich rzeczy umieszczać na stronie bo poprostu nie brzmi wiarygodnie.
Gorzej, efektem takich rzeczy może byc brak zaufania ludzi wobec kosmetyczek, oni tez w koncu czytaja wasze/nasze wypowiedzi.

ps. nie chodzi mi o szkalowanie kogo kolwiek chodzi o to a by zwracajac uwage na takie rzeczy podnosci wzjamnie poziom naszych uslug.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-08-29, 10:18:12 »
już wcześniej widziałam ten post o paznokciach ...ale do niego żadnej uwagi nie przywiązuje??? czy ktos by poruszył taki temat z klientem??? nie sądzę...
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Tinuviel

  • Gość
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-08-29, 11:13:34 »
artykul prezentuje firma ktora udziela szkolen... nie w tym rzecz ja rowniez mam nadzieje ze tego nikt nie porusze problem polega na tym. W jakim swietel stawia kosmetyczkie jesli czyta to przecietny kowalski buszujacy po internetku

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-08-29, 11:19:37 »
zastanawia mnie jeden fakt  :wink:
Tinuviel jesteś profesjonalistką w tej branży? instruktorem?  :wink:
Bo interesujące jest to że wytykasz takie rzeczy akurat firmie z Krakowa akurat przez przypadek reprezentowanej na tym forum przez Elenę  :wink:
zaraz się zacznie burza  :wink:
ja tylko ostrzegam od razu obie Panie że wojny możecie sobie toczyć w Krakowie a nie na forum  :wink:
to tak na zapas  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Tinuviel

  • Gość
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-08-29, 12:56:10 »
Prosze wybaczyc ale rownie dobrze moglabym byc z "Psianek Dolnych" a nie z Krakowa. Nie jestem instruktorem i napewno nie stanowie w tym zakresie konkurencji dla przedstawicielki tego artykulu. Swoja wypowiedz traktuje jak sugestie i wymiane pogladu na ten temat i wydaje mi sie, ze do tego wlasnie forum sluzy.

ps. na strone weszlam bo zaintersowaly mnie wypowiedzi autorki jak najbardzie profesjonalne. idac tym tropem buszowalam po galeriach, sklepiku a ostatecznie wpadlam na ten artykul.

Rozmowa ta nie byc klutnia lecz propozycja do zastanowienia sie nad czy prezentowany artykul nie zawiera ewentualnych bledow.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-08-30, 00:11:42 »
Jak dla mnie artykulik jest prześmieszny i tyla! nie wiem, czmu Elena go umiesciła na swojen stronie, może aby dodać tam nico humoru? bo chyba na serio, tego nie trakuje....  :roll:
Cytuj
paznokcie płaskie - niestałość upór i brak refleksu

- paznokcie wypukłe - inteligencja, zamiłowanie do piękna i talenty twórcze , silna osobowość

- paznokcie białe - natura egoistyczna, wyniosła i zimna

- paznokcie różowawe - natura przyjazna, życzliwa, nieco naiwna

- paznokcie czerwone - natura choleryczna

Nawiasem mówiąc wg tego ja jestem nie stała i brak mi reflexu, oraz jetem przyjazna i nieco naiwna, co KOMPLETNIE mija sie z prawdą  :lol:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-08-30, 10:05:21 »
Cytat: "Albertyna"

Nawiasem mówiąc wg tego ja jestem nie stała i brak mi reflexu, oraz jetem przyjazna i nieco naiwna, co KOMPLETNIE mija sie z prawdą  :lol:


Albi nie jesteś przyjazna?  :lol:

Cytat: "Tinuviel"
Nie jestem instruktorem i napewno nie stanowie w tym zakresie konkurencji dla przedstawicielki tego artykulu.

Rozmowa ta nie byc klutnia lecz propozycja do zastanowienia sie nad czy prezentowany artykul nie zawiera ewentualnych bledow.


dziękuję za wyjaśnienia :)

spawa w tej chwili jest otwarta do dyskusji  :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-08-31, 09:49:34 »
Cytuj
paznokcie płaskie - niestałość upór i brak refleksu

- paznokcie wypukłe - inteligencja, zamiłowanie do piękna i talenty twórcze , silna osobowość

- paznokcie białe - natura egoistyczna, wyniosła i zimna

- paznokcie różowawe - natura przyjazna, życzliwa, nieco naiwna

- paznokcie czerwone - natura choleryczna


hihihihi mam wypukłe , no tak tu wszystko się zgadza inteligencja , zamiłowanie do piękna i talenty twórcze oraz silna osobowość, no moim skromnym  8) zdaniem wszystko się zgadza :lol:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-08-31, 14:44:02 »
Ja też nie wiem jakie Ja mam ale chyba różowawe  :roll: jak każdy :)

według mnie to taka sama bzdura jak horoskop albo wrózenie z ręki
 :roll:

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-09-03, 15:47:02 »
czytałam w najnowszym Glamour że w Warszawie jest salon w którym oprócz  zabiegów kosmetycznych oferowane są także usługi wrózki czy jasnowidza nie pamiętam, a czasami Kosmetyczki są również wrózkami, bez sensu jak dla mnie.
co o tym myślicie?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-09-03, 18:43:23 »
W salonach Peggy Sage za granica juz od dawna jest wróżka, może wprowadzili to równiez w Polsce?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-09-05, 13:33:40 »
Cytat: "Albertyna"
W salonach Peggy Sage za granica juz od dawna jest wróżka, może wprowadzili to równiez w Polsce?


właśnie pisali też o Peggy Sage
Ja również myślę ż eto bez sensu ale są ludzie którzy lubią coś takiego, może jest na tyle dużo że im się to opłaca

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Analiza paznokci etc. czyli manicurzystka prawde ci powie
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-09-05, 22:45:21 »
U nas klientki dopominają sie o "kozetkę" do zwierzeń  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl