Autor Wątek: Warszawa - szkoły kosmetyczne  (Przeczytany 172353 razy)

vroniasta

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« dnia: 2005-02-09, 20:17:19 »
Cześć dziewczyny :D
Mam do was ogromną prośbę!!! W tym roku zdaje mature i swoją przyszłośc chciałabym związać z kosmetyką :) Tylko mam teraz dylemat, które studium wybrać??? Rozważam kilka, ale nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie studium przy ulicy Rakowieckiej i studium Barbary Jaroszewskiej!!! Czy, któraś z Was mogłaby mi coś poradzić??? Słyszałam, że aby dostać sie do studium na Rakowieckiej przechodzi się egzaminy z biologii i chemii!!! Może wiecie, jakie działy te testy obejmują??? Czy jest to np. tylko chemia organiczna, a jeśli chodzi o biologię to tylko zagadnienia związane z człowiekiem i skórą???? Jak tylko coś wiecie to piszcie!!! :D  z góry thx. ogromiaste!!!!!!!! :)

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-02-10, 18:39:54 »
Witam!!!
Dwa lata temu skończyłam szkołe kosmetyczą na Rakowieckiej i miałam tylko rozmowe kwalifikacyjna a jak teraz jest to nie orientuje się.Ale powiem jedno jest to bardzo dobra szkoła.Ja jestem z niej bardzo zadowolona.Naprawde polecam.Powodzenia.

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-02-10, 18:51:48 »
WITAM WAS DZIEWCZYNY! Ja obecnie jestem sluchaczka owego studium kosmetycznego na Rakowieckiej i powiem ze ja rowniez jestem zadowolona z tej szkoly. Ma ona dobra renome i praktycznie wszystkie kosmetyczki znaja ta szkole. Wiekszosc mlodych kosmetyczek zazwyczaj jest po tej szkole. Tak apropo to jestm na drugim roku i koncze w maju ta szkole i jesli moglabym prosic Cie o pomoc Manyackalna to czy mozesz mi wytlumaczyc dokladnie na czym polega egzamin koncowy? I czy pomozesz mi w miare mozliwosci przy pracy dyplomowej? Prosilabym o jakies szersze informacje na ten temat. I jaki temat miala Twoja praca? Z gory Ci dziekuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

vroniasta

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-02-10, 19:01:06 »
Dzięki ogromniaste :)
Mówisz, że miałaś tylko rozmowe kwalifikacyjną, to by mi nawet bardzo pasowało, chociaż nie mam problemów z biologią, ale z chemią na pewno byłoby gorzej :) Chwalicie szkołę no i dużym plusem jest to, że to szkoła państwowa, a nie prywatna:))))))) Może, któraś z Was ma numer do sekretariatu szkoły??? Bo z moich poszukiwań wynika, że studium nie posiada własnej strony www, ale może po prostu nie miałam szczęścia do niej dotrzeć!!!:) Ale chyba i tak najlepiej by było wybrać się osobiście i o wszycho wypytać:) A i mam jeszcze małe pytanko, jakie pytania były Wam zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej??? Czy były to jakieś szczegółowe pytania z zakresu biologii i chemii, czy raczej miały na celu autoprezentacje??????? Buziaki w polika za jakąkolwiek informacje!!!!!!!:)

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-02-10, 19:04:35 »
A Tobie Vroniasta to moge powiedziec jeszcze ze ja do tej szkoly dostalam sie jedynie przez rozmowe kwalifikacyjna, tzn. zadnych egzaminow nie ma tylko rozmowa jest. Wiec to jest duzym plusem a jesli masz dobre oceny z biologii oraz z chemii to jestes przyjeta na bank :) Jednak mam rowniez przykra wiadomosc dla Ciebie :( Ja sama jestem wkurzona tym faktem- otoz trwaja obrady na temat przeniesienia tej szkoly z Rakowieckej na Kazimierzowska do szkoly w ktorej znajduje sie Technikum Odziezowe. SZkola podobno ogromna jednak kiedy przeniosa Nasza szkole tam to to juz nie bedzie to samo. Dzis wlasanie pod Palacem Kultury urzadzilismy strajk by zapobiec przeniesieniu jednak nie wiemy z jakim skutkiem to wyniknie. Mamy nadzieje ze szanowny pan prezydent Warszawy nie podpisze tego wniosku i ze obecne szkoly z Rakowieckiej zostana w tym budynku gdzie sa obecnie, a jak zapewne wiesz miesci sie tam nie tylko Studium Kosmetyczne ale takze i Fryzjerskie, zawodowka krawiecka oraz jesli dobrze sie orientuje to takze Studium Kreatora Ubioru. Nikt nie chce by te szkoly opuscil;y obecny budynek gdyz to byloby tylko ze szkoda dla tych szkol, dla nas uczniow zarowno bylych, obecnych jak i przyszlych (byc moze wlasnie dla Ciebie).

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-02-10, 19:05:16 »
Witam.
O jakie egzaminy końcowe ci chodzi?coś bardziej konkretnie.oja praca dyplomoa polegała na opisaniu zabiegu dowolnej firmy.a pisałam o zabiegu z fitoestrogenami firmy dermika.Oczywiście w miare moich możliwości pomogę Ci.

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-02-10, 19:10:32 »
Manyackalna, tzn na koniec to mam egz pisemne z fizykoterapii i dermatologii wiec z tym nie ma problemu (jakos sie zda :P) jednak chodzi mi o dokladniejsze informacje wlasnie na temat samego zabiegu. No i ja wlasnie bede pisac Instruktaz do tej pracy dyplomowej a nie wiem wlasnie jaki zabieg moglabym wykonac i na jaka cere.

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-02-10, 19:16:16 »
Claudia.
wjakim szpitalu masz fizykoterapie..wszystkie egzaminy końcowe obejmuja cale dwa lata nauki i odbywaja sie w formie testu.a jeslli chodzi o koncowy egzamn to jest o egzamin w formie jednego tesu w ktorym znajduja sie pytania ze wzystkich przedmiotoe z dwoch lat.a jesli chodzi o inctrukatz to ja proponuje zebys wybral sie w marcu an targi kosmetyczne i piozbierala materialy z zabiegami  roznych firm.na pewno nie musi to byc bardzo drogi zabieg bo to sie oplaca.gzdyz ty te kosmetyki musisz kupic za swoje pieniadze.i dobrze by to bylo gdyby bylo to w miare nowy zabieg.

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-10, 19:26:52 »
He, a tak jak nas powiadomiono (moze blednie) to z kolezankami wiemy ze na koniec mamy miec test z fizykoterapii, dermatologii, potem dany zabieg opisany w instruktazu, a na koniec jeszcze wlasnie taki tes o ktorym mowisz- ze wszystkiego- z calych dwoch lat. Wiec ja juz nie wiem jak to wlasnie bedzie na koniec  :(  Co do fizykoterapii to nie mam zajec w szpitalu. Wiem ze inne klasy mialy, badz maja ale moja klasa akurat nie ma. W zeszlym roku jedyne co to bylysmy z babka na Woloskiej w MSWiA ale to wszystko. A co do targow to bede musiala rzeczywiscie sie tam wybrac. Dzieki za takowa podpowiedz. Jesli masz jeszcze cos ciekawego dla mnie wszelkie informacje to pisz. Ja teraz nie wiem o czym moglabym jeszcze sie dowiedziec od Ciebie.

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-02-10, 19:30:51 »
no tak dermatologia i fizykoterapia to edzaminy w tak zawanej sesji
a ten instrukatrz obrona dyplomu i ten calosciowy to juz koniec

vroniasta

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-02-10, 20:20:20 »
No niezlee pare godzinek mnie nie było, a tu tyle się zadziało na forum:))) Masz rację Claudia, że szkoła powinna zostać w swojej pierwotnej siedzibie, wkońcu to dzięki Rakowieckeij wszyscy wiedzą, jaki poziom reprezenyuje szkoła!!!!!! Kosmetyczka z Rakowieckiej to brzmi dumnie, więc moim zdaniem jakiekolwiek zmiany są nietylko złe, ale wręcz niekorzystne!!!!!!!! Mam nadzieję, że Wasz strajk nie pójdzie na marne i jak mówi stare powiedzenie "nie przesadza się starych drzew", tak prezydent się opamięta i pozostawi szkołe na swoim miejscu!!!! Mam GG mój number to 2958555 :) Tylko żadko bywam, bo mam siostre małego hakera i cały czas katuje kompa, no i nie ukrywam, że nauki też mam od groma w maturalnej klasie:(((((((( Claudia nie wiesz może, czy w studium organizowane są jakieś dni otwarte?????? I jeśli znasz jakiś numer kontaktowy ze studium to jeśli możesz to byłabym ogromnie wdzięczna za jego podanie :) hot pozdrowionka

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-02-12, 00:50:08 »
Jesli chciałabys mieć jakies porównanie to podaję Ci link do Centrum Nauki i Biznesu. Tam też jest kosmetyka...

http://www.pomaturze.pl/prez_pol/n_zak/z1.htm

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-25, 22:38:41 »
Awangarda

Chciałabym podzielić się z Wami moimi  wrażeniami związanymi z tą szkołą. Otóż zaczęłam ją we wrześniu, jestem teraz na drugim semestrze. Jest to pierwszy rok działalności tej szkoły w Warszawie, więc wiele osób jeszcze o niej nie wie i dlatego mam na roku tylko 5 osób :) Wszyscy mówią nam żebyśmy korzystały z tego, bo to tak jak indywidualny tok nauczania. Jest to szkoła prywatna, za miesiąc 480zł, za zaoczne 250zł. Ja jestem na dziennych, zajęcia mamy 4 razy w tygodniu, zrobili tak, abyśmy mogły ewentualnie pracować weekendowo. 2 razy w tygodniu mamy pracownię kosmetyczną. Na początku roku uczyłyśmy się na sobie zabiegów, ale teraz już z tego zrezygnowaliśmy i teraz na każdych zajęciach mamy klientów, więc jestem już trochę wprawiona w różnych typach klientów, a czasem są oni naprawdę nie do zniesienia  :)  Pracujemy na kosmetykach firmy babor, Thalgo, Sothys, Norel. Co jakiś czas mamy szkolenia firmowe, na których przedstawiane są różne zabiegi. Jeśli chodzi o praktykę, to jest ona dobrze prowadzona, kadra jest bardzo miła, wszystko zawsze wytłumaczą, wyjaśnią, zawsze znajdą dla nas czas. Juz teraz wiem, że będę dobrze przygotowana do wykonywania tego zawodu, choć i tak to tylko kropla w morzu, ciągle trzeba się doszkalać.  Najbardziej lubię zabiegi na twarz, robić masaż, kłaść maski, to mnie też odpręża. Choć boję się trochę, że nigdy nie uda mi się znaleźć pracy, bo mam alergię wziewną. Trrwa ona u mnie ok. 1,5 miesiąća w roku. I nie wiem czy ktoś przyjmie mnie z tym.., :(
strona internetowa szkoły: www.awangarda.edu.pl
Jeśli ktoś ma jeszcze więcej pytań, to pytajcie.

vroniasta

  • Gość
Warszawa - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-03-27, 00:50:13 »
Właśnie wybrałam to studium jako alternatywę, gdybym się nie dostała na Rakowiecką :) Z tego co się orientuje to pracownie są solidnie wyposażone no i pracujecie na dobrych kosmetykach :) Skoro chwalisz studium to może warto się będzie tam wybrać??? Nie wiesz do kiedy trwa nabór na rok 2005/ 2006???

Gość

  • Gość
nabór
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-03-27, 13:07:04 »
Cieszę się, że bierzesz to studium jako alternatywę :) Do szkoły możesz się zapisać kiedy chcesz, ja zapisywałam się dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego :) ale tak jak mówiłam, na roku mamy 5 osób, więc byłoy jeszcze miejsca, a teraz w następnym roku działalności szkoły będzie na pewno większe zainteresowanie.  na Rakowieckiej testy są chyba w lipcu, więc jak się nie dostaniesz, to na pewno będziesz mogła jeszcze spróbować składać papiery do Awangardy.