Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76440 razy)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-02-06, 13:46:29 »
Aguś a ty jaki masz w swoim gabinecie autoklaw ??

Aguś

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-02-06, 14:10:27 »
Nie nie mam. Poprostu nie stac mnie na to. Mam podpisana umowe ze szpitalem.  :wink:

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-02-06, 14:20:10 »
Aguś i chyba dobrze na tym wychodzisz prawda? Akurat moja mama jest kierowniczka Centralnej Sterylizacji w Wojewodzkim Szpitalu i naprawde ten rodzaj rozwiazania problemu wybralo wiele gabinetow kosmetycznych jak i tattoo.
Pozdrawiam

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-02-10, 21:40:16 »
Ja używam gorącego sterylizatora kulkowego Biomaka i nigdy Sanepid nic nie miał przeciwko temu. A co do pilników papierowych to ja używam w płynie Incidur spray do dezynfekcji można też aerodesin

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-03-30, 21:17:43 »
na niemieckich stronach widzialam sterylizator za ok 1300 zl na nasze, warto popatrzec, bo 4000 to troche duzo...

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-03-31, 12:18:25 »
Do dezynfekcji używam różnych preparatów staram sie je co jakiś czas zmieniać, by mieć lepszą gwarancje ze wszystko jest czyste.
Mazy mi sie kupono chociażby używanego autoklawu, ale nie wiem czy mi sie uda- wtedy będę mieć 100%pewność, że w moim gabinecie nikomu nic się nie stanie.
Jeśli już bardzo chcesz dezynfekować papierowe pilniki, to najpierw je wymyj w wodzie z mydłem,osusz i popsikaj  środkiem dezynfekcyjnym. Moczenie odpada, bo pilnik sie rozmadnie :D
Apropo's pilników szklanych, dobrze sie na nich pracyje? :?:

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-05-20, 20:20:48 »
od 1 maja weszło w życie rozporządzenie, że gabinety i salony fryzjerskie muszą kupić autoklaw lub podpisać umowe ze szpitalem dotyczącą sterylizacji narzędzi.
W związku z tym mam pytanko: czy sterylizacji (takiej w szpitalu:))podlegają tylko narzędzia przerywajace ciągłość skóry, czy też do tego należy dołączyć wszystkie pilniki nawt te papierowe.
Czy do pilników i kostek wystarczy płyn do dezynfekcji?

Czy może mi ktoś podać namiary na rozporządzenia?
Z góry wielkie dzięki

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-05-24, 22:36:19 »
Witam,
ostatnio byłam na szkoleniu, tam dowiedziałam się że jeżeli nie posiadamy autoklawu to należy podpisać umowę  ze szpitalem, przychodnią, czy gabinetem stomatologicznym ( który w przeciwnieństwie do gabinetu kosmetycznego musi mieć autoklaw). Możemy sterylizować wszystkie narzędzia metalowe a musimy te które "uczestniczyły " w przerwaniu tkanki tak np. jeżeli przekluwamy igłą pępek to do sterylizacji powinny pójść klemy, nożyczki, pozostałe rzeczy które są używane są jednorazowe i powinny zostać zutylizowane. Podobnie chyba sytuacja też się ma z cążkami jeśli niechcący przerwiemy ciągłość tkanki i mamy styczność z krwią. Chodzi tu o zlkiwidowanie form przetrwalnikowych wszelkiego "świństwa" czygo nie możemy dokonać poprzez dezynfekcje. Jeżeli chodzi o pilniki to mam obawy że po wysterylizowaniu niewiele z nich by zostało.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-05-29, 22:49:23 »
do sterylizacji daje się tylko narzędzia wielorazowego użytku, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem temp., więc pilniki papierowe by nie przetrwały, lepiej je od razu wyrzucić :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline paula

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Autoklaw
« Odpowiedź #54 dnia: 2006-08-24, 15:33:59 »
Poradźcie mi, bo chciałabym w najbliższym czasie otworzyć własny gabinet kosmetyczny, a wczoraj dowiedziałam się od wykładowcy na kursie że w tej chwili autoklaw jest absolutnie niezbędny i wymagany i nikt nie da mi zezwolenia jeśli go nie zakupię na otwarcie gabinetu. Byłby to dla mnie spory wydatek i wolałabym odroczyć go w czasie a na początek kupić inny sterylizator. Czy słyszałyście o takim przepisie ze autoklaw jest wymagany?
Bo ja nie, więc chciałabym to potwierdzic. Błagam o odpowiedź :!:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Autoklaw
« Odpowiedź #55 dnia: 2006-08-24, 15:54:31 »
Cytat: "paula"

Bo ja nie, więc chciałabym to potwierdzic. Błagam o odpowiedź :!:

Moze wystarczy podpisana umowa na sterylizacje sprzetu ze szpitale, stomatologiem, lekarzem, ale wtedy powinna byc wieksza ilosc srzetu!

Offline paula

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Autoklaw
« Odpowiedź #56 dnia: 2006-08-24, 15:58:44 »
Dziękuję, pomyślę o takiej umowie. poszukam znajomości w szpitalach, może sie uda.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #57 dnia: 2006-08-24, 20:51:40 »
autoklaw nie jest absolutnie fizycznie wymagany w gabinecie
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline paula

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Autoklaw
« Odpowiedź #58 dnia: 2006-08-25, 16:20:14 »
Linek, ale jesteś absolutnie pewny/a ?

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #59 dnia: 2006-08-25, 20:17:24 »
Róznie bywa, ja otwierałam gabinet 6 miesięcy temu i babebczki z sanepidu troche kręciły nosem że nie mam autoklawu i coś przebąkiwały o tym, ze za dwa lata ponoć wejdzie ustawa że wszystkie salony kosmetyczne beda musiały miec autoklaw.  jeśli chodzi o igły - wystarczy umowa podpisana ze szpitalem(tak jest w moim przypadku).