Autor Wątek: Co dodać do kremu dla lepszego nawilżenia  (Przeczytany 3246 razy)

Offline Lullaby

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 221
Co dodać do kremu dla lepszego nawilżenia
« dnia: 2021-01-28, 08:20:24 »
Hej! Chciałam Was zapytać, co dodać do kremu, aby otrzymać lepsze nawilżenie: żel z aloesu czy kwas hialuronowy? Ostatnio strasznie wysusza mi się skóra, wygląda to nieestetycznie. Od razu zapytam co polecacie do domowego złuszczania? Mam takie suche skórki w miejscu, gdzie były większe krosty (skóra w tym miejscu jest jak folia, można ją ściągnąć) i nie chce mi się każdej takiej skórki pojedynczo "zdzierać". Co polecacie?
Nie pozycjonujemy się!

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 361
Odp: Co dodać do kremu dla lepszego nawilżenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-01-28, 09:49:48 »
Możesz dodać obydwa - ale pamiętaj, że substancje nawilżające działają na zasadzie przyciągania cząsteczek wody, jeśli np. kwas hialuronowy nie zdąży się przetransportować w głąb skóry, a pozostaną na jej powierzchni to wyciągną wodę z wnętrza skóry, a tego raczej nie chcesz. Ważne jest przygotowanie skóry przed aplikacją i zastosowanie okluzji (dobre tłuszcze) no i nawadnianie od środka, bo kremy itd. nie docierają do głębokich warstw skóry:)
Więcej poczytaj sobie na tej stronie: estetico.pl Opisane jest tutaj dzialanie aloesu.

Offline mason.stamm

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co dodać do kremu dla lepszego nawilżenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2024-03-05, 13:26:23 »
Własnoręcznie nic bym nie dodawała. Warto kupić krem, który sam nawilży naszą cerę  :przytul:

Offline zabkoska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co dodać do kremu dla lepszego nawilżenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2024-03-25, 10:23:21 »
Też uważam, że wystarczy kupić inny krem. Widocznie obecnie stosowany nie jest dobrany odpowiednio do cery. Też miałam problem z suchą skórą, ale testowałam różne i mam już swój ulubiony.