Autor Wątek: Personel Gabinetu  (Przeczytany 9133 razy)

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Jak to dobrze, że są takie instytucje i takie możliwości, inaczej większość szarych ludzi nie mogłaby sobie pozwolić na otwarcie własnej działalności  :roll:
Chociaż w moim przypadku i tak dużo pomogli mi rodzice i teściowie, bo samo dofinansowanie niestety nie wystarczy na wszystko  :? Jak mi się uda to z kolei później mój mąż chce otworzyć własną działalność i znowu się zacznie biedowanie i oszczędzanie na czym się da  :icon_cheesygrin:

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Wiesz pieniążki z tego fundusz mogę przeznaczyć na dowolny cel, nie koniecznie na środki trwałe [pamiętam, że regulamin dotacji PUP obejmował spore ograniczenia] czy materiały także mogę we wnioskowaną kwotę wliczyć wszystko no i nawet jakoś niespecjalnie trzeba się tłumaczyć co gdzie kiedy i za ile.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
No niestety jeśli chodzi o wszelkie dofinansowania z PuP-u to wszystko musi być podparte fakturami bądź rachunkami. Ze wszystkiego trzeba się rozliczyć. Oczywiście cały kosztorys robisz im wcześniej, a później według niego robisz zakupy i przedstawiasz faktury. Oczywiście jeśli zostanie Ci pieniążków możesz, a nawet powinnaś je wydać na cel związany z działalnością, inaczej niewykorzystane środki trzeba im zwrócić. Na zakupy masz miesiąc czasu, na rozliczenie się ze wszystkiego dwa miesiące.
Myślę, że ta różnica wynika z tego, że dofinansowanie z Urzędu Pracy jest bezzwrotne więc wszystko co uda Ci się od nich wyciągnąć musisz wydać na działalność, a nie np. na nowy telewizor  : brawo :

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
No w moim przypadku nie mogę wydać kaski na TV czy shoping ;) wszystkie cele muszą być związane z działalnością, ale np z dotacji PUP-owskiej tylko 1000zł możesz dać na reklamę a tu takich ograniczeń nie ma. Jak się wypełnia harmonogramy nie musisz mi przypominać, robiłam to na nieszczęście moje bezcelowo bo i tak pieniędzy nie dali  :sad:. Ale teraz już wszystko jest na dobrej drodze  :wink:.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`