Autor Wątek: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu  (Przeczytany 112144 razy)

Gość

  • Gość
własny gabinet
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-07-10, 19:05:39 »
Ja tez mam zamiar otworzyc gabinet kosm.Od 2 miesiecy szukam lokalu.nie myslalam ze z tym bedzie taki problem.zawsze cos!Mam nadzieje ze w koncu usmiechnie sie do mnie szczescie i ze cos znajde!!! :lol:

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-07-10, 22:00:27 »
Aniu pamiętaj sprawdzaj czy poprzedni najemca wszystko urególwał-rachunki.Sprawdzaj też stan stan lokalu żeby koszt remontu nie przekroczył kosztu wyposażenia.A jakiego dużego szukasz ja potrzebuje ok250m A z kąd jesteś może mógłbym pomóc. Szukam lokali w całym kraju.W internecie można dużo znależć.

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-07-11, 15:42:45 »
ja jestem w trakcie otwierania studia pazurka. nie musze robic zadnych planow, sanepid po prostu przyjdzie i dobierze gabinet albo nie. wody tez nie musze badac. z tego co sie orientowlam to sanepidu ni interesuje gdzie ustawisz lozko a gdzie stolik, musisz tylko spelniac wymogi.

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-07-12, 10:27:02 »
A jeśli sanepid przyjdzie i Ci nie odbierze gabinetu, to co wtedy? Nie możesz go otworzyć, zostaje tylko dostosować go ponownie do wymogów sanepidu, a to dodatkowe koszta. Potem sanepid musi przyjść jeszcze raz i wszystko się przeciąga. Jeśli chodzi o ustawienie łóżka na planie to ma to na celu sprawdzenie czy będzie bezpośredni dostęp do bieżącej wody i czy będzie oświetlenie dzienne. Oczywiście jeśli się potem łóżko trochę przestawi to też nie będzie źle aby tylko spełniało wymogi. Poza tym być może studio paznokcia musi spełniać inne wymogi niż gabinet kosmetyczny.

Pozdrawiam

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-07-12, 12:25:03 »
Ja równiez zastanawiam sie nad otwarciem własnego interesiku. Z tym,że musiałabym zaciągnąć kredyt. I o tyle ile jeszcze przez te wszystkie formalności byłabym się w stanie przegryźć, zastanawia mnie czy będę w stanie spłacać kredyt??? Tego się boję. Oszczędności nie mam a nie za bardzo ma mnie kto wesprzeć...
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline laguna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
własny gabinet, pomocy
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-01-13, 11:55:11 »
Witam serdecznie, stoję teraz na rozdrożu i proszę o pomoc.
Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić temat bo jestem pół na pół, kosmetyczka ze stażem ale początkująca jeśli chodzi o swoją działalność.
Mam 35 lat, ukończyłam studium kosmetyczne i przez 4 lata byłam zatrudniona jako kosmetyczka, ale było to już wieki temu :), potem ukończyłam administrację mgr na UMCS i pracuję w urzędzie.
Jednak praca mnie nie satysfakcjonuje, ciągnie mnie do zabiegów i upiększania ludzi :), przez ostatnie lata kontakt z kosmetyką miałam tylko taki, że robiłam znajomym makijaże i paznokcie, aby choć  czasem mieć kontakt ze swoją duszą. Przez te kilka lat odłożyłam na skromny gabinet. Chcę rzucić pracę wyjechać na kilka miesięcy do Warszawy i zrobić trochę kursów, żeby nadrobić zaległości bo przez te kilka lat pojawiło się tyle nowości a ja tylko czytam i tęsknię. Boję się jednak czy dam radę, czy gabinet wyrobi na swoje. Mieszkam w Zamościu (lubelskie), miasto 60 000 mieszk., gabinet fryzjerski na każdym rogu, ale wszędzie ciężko z terminami, gabinetów kosmetycznych też jest trochę, głównie że tak powiem jednoosobowe tylko praktykantki się zmieniają. Myślę nad wynajmem lub dostosowaniem parteru domu do gabinetu. Nie wiem jednak czy warto, dziewczyny które prowadzą swoje gabinety, mówią że ciężko, żeby dać sobie spokój ale nie wiem czy nie jest to tylko strach o konkurencję. Dziewczyny napiszcie jak jest naprawdę, czy warto wracać do marzeń? Proszę o szczerość bo stawiam na szali wszystko. Jeżeli ktoś woli za bardzo się nie obnażać co do kosztów/zysków to proszę o wiadomość na prv.

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-01-14, 21:39:44 »
Laguna, a masz już swoich klientów? Myślę, że jeżeli nie masz pewności czy gabinet pociągnie, to powinnaś zacząć od grona swoich klientów, którzy później będą Cię odwiedzać w salonie. Może zacznij od zabiegów w domu klienta.

Offline laguna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-01-15, 09:16:44 »
dziękuję serdecznie za odpowiedź,
co do paznokci czy makijażu w domu klientki - nie ma problemu, jeżeli chodzi o gabinet mobilny (zabiegi) z tym już trudniej - mentalność zamojszczanek, wolą oderwać się od domu i zrelaksować się w salonie. Za czasów kiedy pracowałam w salonie z gabinetami było ciężko, bardzo wiele upadło, pozostały nieliczne, głównie te które umiejscowione są przy salonach fryzjerskich, choć jest kilka niezależnych. Obserwuję, że w ostatnich latach powstało kilka nowych, w większości połączonych z fryzjerstwem.  Ja myślę na początek o małym salonie, zabiegi na twarz, wizaż, manicure, stylizacja paznokci,mikrodermabrazja, ultradźwięki, depilacja, przekłuwanie uszu.. jeżeli udałoby się dostosować drugie pomieszczenie to może zabiegi na ciało. Nie wiem jednak jak od strony kosztów, bo nigdy nie miałam do tego wglądu. Czynsz by mi odpadł we własnym lokalu. Jednak nie mam pojęcia jakiej ilości klientek bym potrzebowała żeby nie tracić na salonie. Nie wiem jakie są miesięczne koszty kosmetyków obecnie. Głowa mi pęka, nie mogę spać. Wzięłam właśnie urlop wychowawczy (mam 3 letniego synka) tak mi łatwiej może będzie pojąć decyzję niż rzucać pracę z dnia na dzień, na pewno jednak wiem, że tam już nie wrócę. Błagam podpowiadajcie, żebym mogła naświetlić sobie jakiś obraz co do tego wszystkiego.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #38 dnia: 2010-01-15, 14:40:53 »
Specyika dla kazdej osoby, kazdej miejscowosci a nawet lokalizacji jest inna.
Wydaje mi sie jednak ze przynajmniej 6 miesiecy musisz nastawic sie na dokladanie do interesu a na pierwsze zadowalajace zyski to rok i wiecej :(
« Ostatnia zmiana: 2010-01-15, 14:51:33 wysłana przez Tomek »

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #39 dnia: 2010-01-15, 16:49:36 »
Specyika dla kazdej osoby, kazdej miejscowosci a nawet lokalizacji jest inna.
Wydaje mi sie jednak ze przynajmniej 6 miesiecy musisz nastawic sie na dokladanie do interesu a na pierwsze zadowalajace zyski to rok i wiecej :(


to chyba nie jest aż tak żeby rok czekać na zyski

może wypowie się jeszcze ktoś kto ma salon w dużym mieście

Offline laguna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #40 dnia: 2010-01-15, 18:44:13 »
moje miasto nie jest duże ok 60 tys w województwie Lubelskim, w samym Lublinie już jest inna bajka

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #41 dnia: 2010-01-17, 12:58:43 »
Zawsze warto.Ja swój otworzyłam w październiku. Mamy wiele stałych klientów i coraz więcej nowych.Ale to ciężka praca rozpromować gabinet. Wiadomo ,że trzeba przez kilka miesięcy dokładać ,ale starania przynoszą efekty.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline laguna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #42 dnia: 2010-01-19, 08:09:43 »
Dziękuję ślicznie wszystkim za dobre słowa. Postanowione, zaczynam działać. Trzymajcie za mnie kciuki :)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: otwarcie gabinetu - czy warto?
« Odpowiedź #43 dnia: 2010-01-24, 19:30:24 »
Nie ma sprawy.   :P
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline madlen20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
CHCĘ ZAŁOŻYĆ SWÓJ GABINET - PROSZĘ O PORADY :)
« Odpowiedź #44 dnia: 2010-03-02, 12:44:44 »
Witam serdecznie.
Chciałabym założyć własny salon ze stylizacją paznokci i usługi makijażu. Jestem w trakcie zapisów na kurs i nie wiem od czego dalej zacząć. Lokal mam już wypatrzony , jeśli chodzi o konkurencję to w naszym mieście (15tys mieszkańców) są 3 salony i jeszcze jeden właśnie zaczyna się budować - ale pod marką jakiejś firmy więc myślę że usługi tam będą dość drogie. Ja chcę zrobić konkurencję w takim stopniu że moje ceny będą o wiele niższe od innych, nie nastawiam się na gigantyczne zarobki na początek. Później w miarę rozwoju chcę powieększyć salon o kapsułę spa i inne zabiegi typu masaże itp.
Biznes plan mam już napisany. Obecnie jeszcze pracuję jako recepcjonistka ale firma zaczyna "plajtować" i muszę zacząć myśleć o sobie.
Dlatego też proszę Was - fachowcy- O POMOC. Co mam zacząć robić, gdzie się udać itp.