Autor Wątek: Łuszczyca paznokci  (Przeczytany 8608 razy)

Offline donpedro9

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Łuszczyca paznokci
« dnia: 2012-05-21, 13:28:43 »
Witam

Jestem mężczyzną z łuszczycą paznokci. Niestety łuszczyca jest na dzień dzisiejszy nieuleczalna. Z tym przykrym dla mnie faktem już się pogodziłem. Mam taką pracę że wygląd dłoni jest bardzo ważny. To moja wizytówka. Nie chcę zmieniać pracy. W związku z tym mam takie pytania, co może zrobić mężczyzna żeby jego poznacie wyglądały naturalnie i zdrowo? Jak zakryć zmiany łuszczycowe tak aby nie wyglądać zniewieściale. Istnieje jakaś sensowna metoda oczywiście na kieszeń zwykłego "kowalskiego" która rozwiąże problem. Pewnie spotykacie się z tym schorzeniem od czasu do czasu. Liczę na waszą pomoc bo jestem pod ścianą. Od razu dodam że większość paznokci mam zajęte zmianami. Paznokcie odrastają dość ładnie, nie są powyginane i pofalowane. Problemem jest to jak pozbyć się żółtawych przebarwień, i białych plam pod paznokciem. Odżywki, dieta itp nic nie zmienią, może mi pomóc tylko jakaś fizyczna korekta pazurów.
Liczę na was
Pzdr.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-06-16, 00:23:01 »
Ja bym zaproponowala pokrycie paznokci lakierem hybrydowym w odcieniu naturalnego paznokcia.
Jesli paznokcie nie mają ubytków ( bo jesli mają to w grę wchodzi jedynie zel lub akryl),to pozwoli zamaskować defekty wizualne paznokci (kolorystyka),a będą one wygladać naturalnie.
Ze wzgledu na płeć,zrezygnowałabym z nabłyszczania paznokci.

Offline martusia.w7

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-03-27, 21:28:40 »
Można spróbować lakieru optycznie wybielającego płytkę.Wygląda bardzo naturalnie i zakrywa mocne przebarwienia a nawet koryguje zmiany łuszczycowe.W przeciwieństwie do lakieru hybrydowego można go bez problemu zmyć, i samemu aplikować.koszt ok.20zł bądź więcej zależy od firmy.

Offline agnieszka_24

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-04-02, 19:45:53 »
Temat stary, ale uznałam, że nie ma sensu otwierać nowego... Niestety, także cierpię na łuszczycę paznokci. Czy ktoś miał okazję stosować dermokosmetyki "dr. Michaels"? Słyszałam, że dobrze radzą sobie z tego typu schorzeniami i chciałabym to zweryfikować...

Offline Dunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-11-14, 19:24:11 »
Nie wiem czy ktoś tutaj zdoła mi odpowiedzieć (stary wątek), ale spróbuję. Borykam się z łuszczycą paznokci od kilku miesięcy i niestety, problem zdaje się być coraz poważniejszy (zmiany są mocniej widoczne).

Czy autorom i autorkom tego wątku – udało się uporać z tym problemem? Widziałam w innych miejscach w sieci, że niektórzy rekomendują stosowanie olejku z drzewa herbacianego (więcej tutaj: https://naturalnemetody.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego-paznokcie-tradzik-i-twarz-zastosowania/). Pytanie, czy to dobry sposób? Czy ktoś stosował?

Będę wdzięczna za pomoc,
Pozdrawiam

Offline luccia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #5 dnia: 2020-05-29, 12:50:35 »
może cienka warstwa przezroczystego zelu?

Offline Muchomorzanka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #6 dnia: 2020-08-13, 11:23:14 »
Ja proponuje najpierw cos przeciwgrzybicznego.

Offline urshulaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Łuszczyca paznokci
« Odpowiedź #7 dnia: 2020-08-20, 10:41:11 »
np coo?? bo nie bardzo wiem co jest dobrego co na prawdę jest w stanie pomóc?