Autor Wątek: Praktyka  (Przeczytany 73248 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #225 dnia: 2007-11-07, 22:25:26 »
ja nie musiałam mieć ani zaświadczenia o ubezpieczeniu ani książeczki.
Przed rozpoczęciem nauki musiałam mieć tylko zaświadczenie o zdolności do wykonywania zawodu a na praktyki skierowanie na nie ze szkoły  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kropelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #226 dnia: 2007-11-07, 22:25:28 »
Moze to chodzi o ubezpieczenie NW ? ja niestety nie jestem wogóle ubezpieczona ( niestety jeszcze przez jakis czas)  i boje się,ze  nie będę mogła odbyć praktyki,która jak wiadomo jest między innymi warunkiem zaliczenia roku. :(

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #227 dnia: 2007-11-07, 22:51:39 »
ja tez nic nie potrzebowalam, widac co szkola to inne zasady :roll:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #228 dnia: 2007-11-09, 14:39:30 »
Ja też nie podobnie jak dziewczyny

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #229 dnia: 2007-11-09, 15:39:23 »
ja musiałam mieć skierowanie ze szkoły i książeczkę sanepidowską i miałyśmy jeszcze w szkole przed praktykami obowiązkowe szkolenie bhp;>
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #230 dnia: 2007-11-09, 23:47:32 »
Skierowanie kazdy musi miec to na pewno.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

mariolci

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #231 dnia: 2007-11-11, 16:24:10 »
ja sama byłam na praktykach, które były straszne. oczywiscie na początku szefowa salonu nie chciała się zgodzi bo konkurencja czy jakies tam inne bajki, a potem nadszedł koszmar. jedyną rzecz jaka robiłam to sprzątałam, dezynfekowałam i ze dwa razy zmyłam paznokcie, owszem nie jestem przeciwko takim czynnosciom, ale oprócz tego uważam ze powinnam coś się nauczyc. a na dodatek co mnie wkurzyło najbardziej to to że nie mogłam patrzec sie nawet na zabiegi z bliska tylko stac jak kołek na drugim końcu salonu, stac b godzin z małymi przerwami, bo nawet siąś nie było gdzie. poprostu taka praktyka załamuje, i to nie są pojedyncze przypadki, wiele moich koleżanek z roku tak miało, a jesteśmy po 1 roku studiów zdrowia publicznego o specjalizacji kosmetologia

Offline kropelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Jestem po pierwszym dniu
« Odpowiedź #232 dnia: 2007-11-13, 21:44:53 »
SZOK ! SZOK! i jeszcze raz SZOK !   kosmetyczki, które przed wykonaniem zabiegu nie myją rąk.....   chyba wszystko rozumiecie dziewczyny !!!   do takiego niestety salonu trafiłam. Uwierzcie, takie miejsca istnieją, nie mówiąc już o atmosferze jaka tam panuje....

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #233 dnia: 2007-11-13, 22:17:48 »
jak sobie przypomne swoje praktyki i czytam co piszecie to  miałam szczescie...bardzo miło wspominam swoje praktyki i dzięki nim jeszcze bardziej przekonałam się do zawodu kosmetyczki.

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #234 dnia: 2007-11-14, 14:49:24 »
Ten salon to porażka, jak można nie wykonywać podstawowych  czynności przy zabiegu, gdzie higiena i komfort klienta, z dala od takich salonów. Niestety takie salony istnieją i to jest nie zbyt fajne.
دوبدوا

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Praktyka
« Odpowiedź #235 dnia: 2010-09-20, 16:56:03 »
A co z technikami usług kosmetycznych, mających własne gabinety i którzy jednocześnie studiują na kierunku kosmetologia? Czy też muszą odbywać praktyki w gabinetach kosmetycznych?

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Praktyka
« Odpowiedź #236 dnia: 2010-09-20, 19:46:55 »
oczywiscie, praktyki to praktyki , niezaleznie gdzie pracujesz musisz je odbyć :)
możesz ewentualnie dogadać się z dziekanatem ale nie sądzę że się uda  :nono:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Praktyka
« Odpowiedź #237 dnia: 2010-09-21, 10:07:51 »
Hmm no to komplikuje cała sytuacje.... Moja jednoosobowa działalność bardzo na tym ucierpi. No nic,spróbuje się dogadać.
Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Offline anula35

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Praktyka
« Odpowiedź #238 dnia: 2010-09-21, 18:41:09 »
Właścicielka gabinetu, w którym miałam praktyki,  (kosmetyczka z dłuższym stażem jako technik usług kosmetycznych), obecnie studiująca kosmetologię, nie musiała chodzić na praktyki. W zamian prowadziła pokazy niektórych zabiegów na pracowni :) Myślę, że to kwestia uzgodnienia. W mojej szkole, osoby, które wcześniej kończyły np szkoły medyczne, rehabilitacje, nie musiały brac udziału w zajęciach masażu, fizykoterapii. W grupie mialam wiele osób zwolnionych z różnych zajęć, gdzie oceny były przepisane. Wydaje mi się, że podobnie możę być z praktykami.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Praktyka
« Odpowiedź #239 dnia: 2010-09-21, 20:43:48 »
Hmm no to komplikuje cała sytuacje.... Moja jednoosobowa działalność bardzo na tym ucierpi. No nic,spróbuje się dogadać.
Może ktoś był w podobnej sytuacji?

U nas było tak: ten kto prowadził swoją działalność wpisywał na skierowaniu do praktyk swoje dane i pieczątkę, ten kto ,gdzieś pracował na dany moment jemu po prostu ten gabinet wpisywał praktyki.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ